Akcesoria kominowe Toolco

Akcesoria kominowe Toolco
Akcesoria kominowe Toolco 

Nie ma wątpliwości co do tego, że komin stanowi punkt w konstrukcji budynku, który wymaga najlepszego uszczelnienia. Pomocne przy tym będą akcesoria kominowe Toolco, a najważniejsze z nich to taśmy i listwy kominowe.

Taśmy kominowe – akcesoria kominowe

Taśmy kominowe z oferty firmy Toolco nabyć można w wersji Uniflex, Aluform 3D, Aluform Classic oraz Formaflex i Formaflex 3D. Zadaniem wszystkich tych taśm jest uszczelnienie połączenia pomiędzy dachem a kominem lub ścianą.
Materiał wykonania taśmy Uniflex to aluminium powlekane farbami z dodatkowym wzmocnieniem podklejonym farbą polietylenową. Wysokogatunkowy butyl podklejony na całej szerokości taśmy zapewnia bardzo dobre klejenie.
Do produkcji taśmy wykorzystuje się technologię tłoczenia aluminium o rozciągliwości do 25 %. Taśmy są odporne na działanie warunków atmosferycznych, procesów starzenia, promieniowania UV oraz na pękanie. Tym sposobem zyskuje się elastyczność, a co za tym idzie, możliwość ułożenia na elementach o nieregularnych kształtach. Montaż może być wykonywany przy temperaturze od 5°C. Taśmy są dostępne w kolorze czarnym, brązowym, ceglastym i antracytowym.
Taśmy typu Formalex są wzmocnione siatką aluminiową, przez co zyskuje się większą elastyczność.
Taśmę Aluform 3D wyróżniają przetłoczenia 3D, a taśma Aluform Classic bazuje na plisowanym aluminium. Produkty tego typu nabyć można w kolorze czarnym, brązowym, kasztanowym, ceglastym, antracytowym i wiśniowym. Oprócz tego dostępne są taśmy Aluform w wersji ołowianej i miedzianej, Pb/Cu 3D i Pb/Cu Classic, a także Pb Flat, wyróżniającą się płaska powierzchnią taśmy.

akcesoria kominowe

Taśma kominowa Aluform Classic, Pb Classic - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Aluform Classic, Pb Classic
Taśma kominowa Aluform 3D, PB - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Aluform 3D, PB
Taśma kominowa Cu 3D - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Cu 3D
Taśma kominowa Cu Classic - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Cu Classic
Taśma kominowa Formaflex 3D - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Formaflex 3D
Taśma kominowa Formaflex - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Formaflex
Taśma kominowa PB Flat - akcesoria kominowe
Taśma kominowa PB Flat
Taśma kominowa PB Flat - akcesoria kominowe
Taśma kominowa PB Flat
Listwa kominowa - akcesoria kominowe
Listwa kominowa
Taśma kominowa Uniflex - akcesoria kominowe
Taśma kominowa Uniflex

Listwy kominowe – akcesoria kominowe

Listwy kominowe z oferty firmy Toolco mają uszczelnić górną krawędź taśmy kominowej przy łączeniu z kominem lub ścianą. Taki sposób wykończenia zapewnia estetykę obróbki komina. Listwy wykonuje się z aluminium o grubości 0,58 mm, natomiast warstwę zewnętrzną stanowi farba. Produkt jest oferowany w kolorze czarnym, brązowym, kasztanowym, ceglastym, antracytowym i wiśniowym.

Toolco

ul. Komunalna 11, 15-197 Białystok
tel. +48 508 403 426
e-mail: roofsystem@toolco.pl

www.roofsystem.toolco.pl

Data utworzenia: 14.10.2017


Komentarze

  • Zolka napisał(a):

    Szczelność przy kominie jest niezwykle istotna, a więc do ich wykonania należy dobrać akcesoria najlepszej jakości. Nie wiedziałam, że istnieje aż tak dużo rodzajów taśm kominowych.

  • precyzyjny napisał(a):

    Niewątpliwym problemem jest przy obróbkach dachowych skuteczne uszczelnienie przejścia komina przez dach. Ma to kolosalne znaczenie dla zapewnienia stuprocentowej szczelności takiego przejścia. Opisane taśmy dają szerokie możliwości skutecznego zabezpieczenia nawet przy niekształtnych elementach. Dużym plusem jest technologia wykonania takiej taśmy, która zapewnia dużą wytrzymałość na warunki zewnętrzne.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły