Akumulatorowa pilarka tarczowa B.PRO PLCYL M132 – nowość w ofercie B.PRO

Akumulatorowa pilarka tarczowa B.PRO PLCYL M132
Akumulatorowa pilarka tarczowa B.PRO PLCYL M132 

Pilarka ręczna firmy B.PRO, stanowiąca kolejną nowość w ramach rozbudowywanej linii narzędzi ECO LINE, łączy w sobie dwa istotne rozwiązania: zasilanie akumulatorowe i bezszczotkowy napęd. To one w bieżącej dekadzie znacznie przyspieszyły rozwój elektronarzędzi na światowym rynku – stąd ich obecność w pilarce PLCYL M132 nie powinna dziwić.

Zestawienie tych dwóch atrybutów niesie z sobą wymierne korzyści dla użytkownika. Zastosowany w tej kompaktowej pilarce silnik pozbawiony jest szczotek węglowych, które w klasycznym motorze stanowią podzespół ulegający najszybszemu zużyciu i przyczynę najczęstszych awarii. Dzięki temu bezszczotkowy silnik pracuje ciszej i sprawniej, zaś jego gabaryty i waga są zmniejszone. Dodając do tego możliwość kontroli obrotów niezależnie od momentu (położenia) silnika, użytkownik otrzymuje wymierną wartość dodaną.

Z drugiej strony zasilanie mocnym akumulatorem 20-woltowym redukuje konieczność doprowadzenia prądu na dach i eliminuje z konstrukcji narzędzia uciążliwy kabel zasilający, co przekłada się na zwiększoną wygodę korzystania z pilarki. Warto zauważyć, że akumulatory zastosowane w całej serii narzędzi ECO LINE, to baterie o pojemności 1.5 lub 4.0 Ah, wysokiej gęstości „upakowania” energii i cechujące się kompatybilnością w obrębie całej linii narzędziowej. Technologia Li-Ion oznacza wyeliminowanie efektu pamięci i bardzo szybkie ładowanie, dzięki czemu mniejszy i lżejszy akumulator jest pełen już po około 15 minutach, zaś większy po zaledwie 30 minutach osiąga 80% poziomu naładowania. Łatwo więc wywnioskować, że posiadając zaledwie dwie baterie – w dowolnej konfiguracji – można prowadzić pracę w sposób ciągły.

Pilarka tarczowa B.PRO PLCYL M132 z zasilaniem akumulatorowym

Zastosowane akumulatory producent wyposażył ponadto w diodowy wskaźnik naładowania – wystarczy nacisnąć przycisk PRESS, by zaświeciły się cztery umieszczone na froncie diody, przy czym zapalenie się wszystkich sygnalizuje pełne naładowanie ogniw, które aktywnie odprowadzają nadmiar ciepła, zaś zapalenie jednej oznacza konieczność podłączenia akumulatora do szybkiej ładowarki. Pilarka PLCYL M132 jest przeznaczona do cięć poprzecznych i wzdłużnych oraz do wyrzynania i przede wszystkim fazowania twardego jak i miękkiego drewna bądź płyt wykonanych w różnych technologiach. Stanowi doskonałą propozycję dla dekarzy i cieśli, do wykonywania lekkich prac na dachu (m.in. nacięcia na krokwiach), oferując prędkość obrotową na poziomie 5000 obr./min. bez obciążenia.

Dołączona do narzędzia widiowa tarcza tnąca o średnicy 165 mm, grubości 1,7 m i wyposażona w 24 zęby oraz otwór mocujący Ø 16 mm, pozwala ciąć na głębokość 50 mm pod kątem prostym oraz 35 mm przy pochyleniu pod kątem 45 st., dopuszczając maksymalną prędkość obrotową na poziomie 6000 obr./min. Za błyskawiczne wytracenie prędkości obrotowej tarczy po wyłączeniu narzędzia odpowiada elektroniczny hamulec, zaś wymianę zużytej już tarczy ułatwia blokada wrzeciona. Blokada włącznika przed przypadkowym uruchomieniem, zastosowana w pilarce, to rzecz oczywista. Nie jest natomiast oczywiste ubezpieczenie narzędzia w ramach programu FULL SERVICE, który firma B.PRO wdrożyła dla linii narzędzi ECO LINE.

Ten benefit dla użytkowników, to roczne i bezpłatne ubezpieczenie narzędzia od kradzieży, upadku, zalania wodą, przepięcia silnika i innych przykrych zdarzeń związanych choćby z udziałem osób trzecich w obsłudze narzędzia. Dodawszy do tego 2-letnią gwarancję na narzędzie i 3-miesięczną gwarancję na akumulatory, dekarze i cieśle dostają do rąk narzędzie wychodzące śmiało naprzeciw ich potrzebom i oczekiwaniom.

B.PRO Polska
05-530 Tomice, ul. Europejska 4
tel. 607 775 500
e-mail: biuro@bpro.pl

Data utworzenia: 06.11.2018


Komentarze

  • Arkady K. napisał(a):

    Dopiero w trakcie remontu poddasza poznałem specyfikę pracy z pilarką. Teraz już wiem jak wygodne jest używanie narzędzi akumulatorowych. Ten plączący się kabel to była moja zmora. Ciągle był albo za krótki, albo się plątał pod nogami. Mobilność pracy, kompatybilność akumulatorów to niewątpliwe zalety. Teraz jak tylko pojawi się przypływ gotówki to rozważę zakup tarczowej pilarki akumulatorowej f-my B.PRO z serii ECO LINE jak również innych narzędzi. Nowoczesne technologie jak bezszczotkowy silnik dodatkowo zachęcają do wymiany sprzętu

  • Przemysław napisał(a):

    Tarczowa pilarka akumulatorowa dodaje mobilności dekarzowi, podobnie jak z wkrętarkami. Wreszcie jest możliwość zabrania w dowolne miejsce nawet tam gdzie nie ma zasilania. Fajnie, ze pomyślano o bezszczotkowym silniku, zagwarantuje to bezawaryjną pracę. W eksploatacji tylko wymiana tarcz i akumulatorów.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły