Elektronarzędzia

Akumulatorowa przecinarka do metalu Makita DCS553

Od czasu wprowadzenia TECHNOLOGII LXT 18 V w 2005 r. Makita pozostaje liderem w dziedzinie innowacji i technologii narzędzi akumulatorowych. System 18V LXT zapewnia konsumentom nie tylko największą kompatybilność akumulatorów, ale także najbardziej niezawodne i wydajne narzędzia spośród wszystkich dostępnych na rynku. Inżynierowie zaś dbają o to aby rozwiązania akumulatorowe dostępne były do wszelkich zastosowań! Obecnie jeden akumulator jest kompatybilny z ponad 320+ maszynami!

Akumulatorowa przecinarka do metalu Makita DCS553

Podstawowe parametry przecinarki DCS553

Z tej linii narzędzi Makita oferuje nam przecinarkę do metalu oznaczoną symbolem DCS553 dostępną w dwóch wersjach: „RTJ” – w walizce systemowej MAKPAC, z tarczą tnącą 150 x 20 (32Z), dwoma akumulatorami BL1850B (5.0 Ah) i ładowarką DC18RC – oraz w wersji „Z” czyli ekonomicznej, bez walizki, akumulatorów i ładowarki.

tarcza do metalu dcs551
Tarcza tnącą 150 x 20 (32Z) do metalu T.C.T.

Pierwszą cechą tego elektronarzędzia, która od pierwszej chwili rzuca się w oczy, to jego kompaktowa bryła uzyskana dzięki zmianie położenia akumulatora (jest pod kątem prostym względem osi maszyny). Dodając do tego dobre wyważenie i niewielką wagę – 3.1 kg przy najcięższej konfiguracji – uzyskuje się elektronarzędzie, które pozwala z dużą swobodą pracować w pozycji poziomej lub trzymając je nad głową. Dołączona do przecinarki tarcza Ø 150 mm (maszyna obsługuje tarcze w zakresie Ø 136-150 mm) wyposażona w 32 zęby, pozwala gładko ciąć rury, profile i inne elementy konstrukcyjne ze stali miękkiej i aluminium do maksymalnej głębokości cięcia wynoszącej 57.5 mm przy maksymalnych obrotach na poziomie 4200 / min.

Akumulatorowa przecinarka do metalu Makita DCS553_a
Akumulatorowa przecinarka do metalu Makita DCS553

Bezszczotkowy napęd kontrolowany elektronicznie

Za napęd w przecinarce DCS553 odpowiada doskonały silnik bezszczotkowy, którego pracą steruje elektronika obejmująca system ADT czyli Automatic Torque Drive Technology. Jak sama nazwa sugeruje jest to system automatycznego i natychmiastowego dostosowywania prędkości obrotowej i momentu obrotowego (Nm) do wymagań obrabianego materiału, przy czym wsparty jest on układem kontrolującym, czy nie dochodzi do nadmiernego przeciążenia maszyny.

Dostępne pojemności akumulatora to 1.5 do 6.0 Ah.

Przecinarka zasilana jest akumulatorom Li-Ion, wyposażonym we wskaźnik naładowania. Dostępne pojemności akumulatora to 1.5 do 6.0 Ah. Tak szeroki zakres i wysoka gęstość zmagazynowanej energii pozwala fachowcom stawiać zarówno na maksymalnie obniżoną wagę (np. 2.0 Ah dla wygodniejszej pracy z ręką nad głową), jak i na maksymalny czas pracy (np. 6.0Ah) bądź kombinację obu parametrów (np. 3.0 czy 4.0 Ah).

Przecinarka zasilana jest akumulatorom Li-Ion, wyposażonym we wskaźnik naładowania.

Wszechstronne funkcjonalności przecinarki DCS553

Na uwagę zasługuje otwierana pokrywa pojemnika na opiłki, która umożliwia łatwe opróżnianie go z urobku. Co więcej, pojemnik na opiłki został od strony wewnętrznej zabezpieczony blachą, która uniemożliwia opiłkom wtapianie się w obudowę z tworzywa sztucznego.

Dedykowany wieszak dla narzędzia

Wkrętarka udarowa DTD171RTJ

Aby jeszcze bardziej ułatwić pracę podczas wykonywania wielu prac, w tym właśnie dekarskich, takich jak pokrycia dachowe Makita oferuje lekką i wydajną akumulatorową wkrętarkę udarową DTD171. Maszyna tak jak przecinarka dostępna jest w dwóch wersjach: „RTJ” – w walizce systemowej MAKPAC, z dwoma akumulatorami BL1850B (5.0 Ah) i ładowarką DC18RC – oraz w wersji „Z” czyli ekonomicznej, bez walizki, akumulatorów i ładowarki.

To zasilane bezszczotkowym silnikiem narzędzie z uchwytem 6-kątnym ¼”, oferuje moment obrotowy na poziomie 180 Nm i cztery biegi wkręcania udarowego przy częstotliwości udarów sięgającej 3800 / min. Ciekawym i przydatnym rozwiązaniem są w niej tryby „T” i „A”, gdzie pierwszy służy do szybkiego wkręcania śrub samowiercących, zaś drugi polega na tym, że wkrętarka zaczyna wkręcać wpierw z małą prędkością obrotową, by po wykryciu oporu, włączyć udar i błyskawicznie zwiększyć w sposób płynny prędkość aż do osiągnięcia maksimum. Opcja ta została stworzona w celu zwiększenia precyzji wkręcania np. długich wkrętów ciesielskich. Przydatnymi dodatkami są wskaźnik poziomu naładowania akumulatora i dioda LED podświetlająca obszar roboczy i wyłączająca się z opóźnieniem po zaprzestaniu obrotów wrzeciona narzędzia.

Makita wkrętarka udarowa DTD171
Makita wkrętarka udarowa DTD171

Warto jeszcze dodać, że zarówno przecinarka jak i wkrętarka udarowa produkowane są w systemie podwyższonej odporności na pył i wilgoć XPT (wysoki stopień uszczelnienia) i zarazem zostały objęte 3-letnią gwarancją producenta, zaś na ich akumulatory użytkownicy uzyskują gwarancję 2-letnią.

Więcej informacji o produktach i ofercie firmy Makita na stronie www.makita.pl

Zapraszamy też na Social Media firmy:

FB: https://www.facebook.com/makitapolska

IG: https://www.instagram.com/makita_polska/?hl=pl

Anna Karolina Waligóra ( Makita Sp. z o.o. )

5/5 - (9 votes)

Data publikacji: 26 stycznia, 2021

Autor:

5/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Krzysztof
    wtorek, 26 stycznia, 2021

    jeden akumulator pasujący do wielu narzędzi tej samej marki to świetna sprawa. ten kto korzystał z przenośnych elektronarzędzi to wie jaka to jest wygoda użytkowania bez żadnych kabli w każdym miejscu. warto mieć zapasowe akumulatory w razie rozładowania.

  2. Sebastian
    środa, 27 stycznia, 2021

    Super. Polecam

Podobne artykuły