Blachodachówka hybrydowa

blachodachówka hybrydowa Bratex
blachodachówka hybrydowa Bratex 

Bratex blachodachówka hybrydowa – to nowość na rynku, która według niektórych zapowiada odejście blachodachówek konwencjonalnych i zastąpienie ich właśnie takimi. Czy to możliwe?

Blachodachówka hybrydowa jest produktem modułowym, docinanym na dowolną długość. To rozwiązanie tworzy na rynku – zarówno pod względem ekonomicznym, jak i technicznym nową jakość na rynku, zastępując funkcjonowanie prze ponad 20 lat obok siebie dachówki konwencjonalnej i modułowej.

Blachodachówka konwencjonalna

Docinana na długość ustaloną przez klienta, podbijała rynek w latach 90-tych, gdy polscy producenci rozpoczęli produkować blachę dachową. Kiedy pojawił się profil typowej „esówki” sklepy i dachy zalane zostały różnymi kształtami, dostosowanymi zarówno do gustów klientów, jak i do mody i stylistyki dachowej. Zwiniętą w kręgu blachę płaską wprowadzano do maszyny, która składa się z linii profilowania wzdłużnego, prasy i gilotyny. Produkcja blachodachówki wygląda tak nadal. Koncepcja ta jest bowiem sprawdzona i skuteczna, a także efektywna.

Blachodachówka modułowa

Rynek nieustanne się zmienia i to on wymusił ewolucję wyrobu. W ciągu kolejnych 10 lat powstała i zostawała dopracowywana technicznie blachodachówka modułowa. Miałą ona przewagę nad konwencjonalną – szersze możliwości zastosowań i nowa funkcjonalność. W ofercie niemal każdego producenta znajdziemy arkusze modułowe albo o długości dwóch modułów. Arkusze te mają różnej jakości rozwiązania techniczne i aplikacyjne. Potencjał blachodachówek modułowych sprawdził się i odebrał znaczną część rynku blachom konwencjonalnym, które docinane były na dowolną długość. Kilka czynników sprawia, że zapotrzebowanie na blachy długie nie mija. Są to:

  • szybkie układanie długich arkuszy i przyzwyczajenie do nich ekip dekarskich,
  • przekonanie, że dach, który ma mniej arkuszy jest lepiej zabudowany i bezpieczniejszy,
  • względy finansowe,
  • oferty biznesowe przedstawiane przez firmy dystrybutorom

Czynniki te niestety nie dostrzegają niesamowitej przewagi innowacji technicznej, jaka zawarta jest w udoskonalanej blachodachówce modułowej, nad zwykłą, nieulegającą od 30 lat zmianom blachodachówką konwencjonalną.

Nowość – blachodachówka hybrydowa

Czy jednak przy dzisiejszym rozwoju rynku, technologicznym rozwoju gospodarki i stawianiu na innowacyjność, klient może otrzymać produkt, który będzie czymś pomiędzy prostym produktem, którego wady wynikają z istoty konstrukcji, a produktem modułowym, który nie został przez rynek w pełni zaakceptowany? No właśnie tak!

Bratex Dachy to jedyny producent w Europie, który stworzył koncepcję blachodachówki hybrydowej HT. Już w tym roku pojawi się on w ofercie tej firmy. O cechach blachodachówki hybrydowej – w kolejnych numerach czasopisma.

Bratex Dachy sp. z o.o. s.k.
Tel.: +48 14 6822 822
info@bratex.pl
Infolinia: +48 801 081 018
www.bratex.pl

Data utworzenia: 10.09.2018


Komentarze

  • kosa napisał(a):

    Rynek ciągle się zmienia i idzie to w parze z potrzebami konsumentów.Dobrze,że oferta blachodachówki rozszerza się o blachodachówkę hybrydową ponieważ jest to blachodachówka posiadająca wszelkie atuty jaki są dla mnie bardzo ważne.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły