Blachodachówka Novatik firmy Metrotile

Blachodachówka Novatik firmy Metrotile
Blachodachówka Novatik firmy Metrotile 

Najważniejszą cechą blachodachówki Novatik firmy Metrotile jest nie tylko nowoczesny wygląd dachu ale również szybki i łatwy montaż, a także modułowy kształt. Zapewniają to przetłoczenia wymuszające układanie na tzw. „zakładkę” przesunięciem o połowę.

Blachodachówka Novatik to rozwiązanie systemowe. Wykorzystuje ono wygodne w transporcie, pojedyncze panele o wymiarach 131 cm x 42 cm. Na kompletne rozwiązanie systemowe oprócz samego pokrycia składa się szereg akcesoriów i opierzeń w postaci gąsiorów, wiatrownic, kalenic, pasów nadrynnowych itp. Bogata oferta pozwala na dobór odpowiednich elementów z uwzględnieniem indywidualnych preferencji inwestora.

Zalet jest wiele

Jako najważniejsze zalety blachodachówki Novatik dekarze wymieniają przede wszystkim możliwość układania zarówno na nowych jak i modernizowanych budynkach. Godny uwagi jest szeroki wybór kolorów i kształtów pokrycia, przy czym blachodachówka Novatik doskonale komponuje się z nowoczesną architekturą. Ważna zaleta to również niewielka masa paneli a więc i całego pokrycia.
Warto podkreślić, że w miejscach półokrągłych przetłoczeń opartych na łatach można bez problemu poruszać się po dachu. Układając blachodachówkę Novatik nie występują problemy dotyczące krzywizn w pokryciu, które często towarzyszą dachówce ceramicznej lub betonowej nawet gdy łaty i kontrłaty są idealne rozmieszczone.

Blachodachówka Novatik firmy Metrotile

Żelazne zasady

Układając blachodachówkę Novatik trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na idealną płaszczyznę i równe przekątne. Jak wiadomo płaski kształt uwidacznia nierówności tak jak również w przypadku np. blachy na rąbek. Ponadto ważne jest dokładne rozbicie łat (370 mm). Przekraczając ten wymiar na 3-4 rzędach może pojawić się problem. Łaty powinny być proste. Jednak oferta firmy Metrotile to nie tylko blachodachówka Novatik. Warto chociażby krótko wspomnieć o pokryciu serii iPanel, czyli rodzinie paneli z ukrytym systemem montażu. Masa tego pokrycia to zaledwie 7 kg/m2 i może być ono układane na dachu o kącie nachylenia połaci 12°. Panele są dostępne w kolorze czarnym, brązowym, grafitem, bordowym i ceglastym.

Kontakt: POLUS Paweł Kubiaczyk
ul. Górecka 31, 61-201 Poznań
tel. +48 (61) 8329-143

Data utworzenia: 04.02.2018


Blachodachówka Novatik firmy Metrotile
4.7 (94.5%) 40 głos[ów]


Komentarze

  • reksio13 napisał(a):

    spoko artykul

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także