Blachodachówka NOVATIK PREMIUM

Blachodachówka NOVATIK PREMIUM
Blachodachówka NOVATIK PREMIUM 

Tegoroczny sukces sprzedaży Novatika pozwolił nam poznać wiele ekip dekarskich na różnych budowach. Jesteśmy przekonani, że dzięki kombinacji popularnego kształtu paneli oraz trendów panujących na rynku blachodachówka Novatik będzie coraz częściej stosowana na kolejnych inwestycjach.

Poniżej nasze spostrzeżenia co do kwestii montażowych, które nurtują wykonawców.
Najistotniejszą kwestią to fakt, że blachodachówka Novatik to blachodachówka panelowa tzw. jednomodułowa. Układana jest identycznie jak inne blachy jednomodułowe takie jak np. Metrotile z posypką czy np. Janosik Blachotrapezu czy Regle Pruszyńskiego. Celowo wspominam innych producentów, gdyż łatwiej będzie Państwu odnaleźć w pamięci widok dachu w pamięci, układanego właśnie w ten sposób.

Przygotowanie dachu

Połacie muszą mieć idealne równe przekątne i idealną płaszczyznę. Płaski kształt blachy uwidacznia nierówności tak samo jak blachy na klik czy rąbek. Tutaj nie ma wybaczenia.

Blachodachówka NOVATIK PREMIUM

Rozbicie łat 370 mm.

Nieprzekraczalny wymiar – przekroczenie tego wymiaru na 3-4 rzędach potrafi już być problemem. Łaty muszą być proste – krzywe odrzucamy.
Ze względu na fakt, że panele są „podwieszane” do łaty, a nie zawieszane jak np. dachówki ważny jest wymiar od dołu do dołu wyższej łaty. Należy kontrolować wymiar na wielokrotności rzędów np. co 10 rzędów musi być 370 cm.

Panele „schodzą” poniżej poziomu łaty

To rodzi najwięcej pytań i obaw. Wszelakiego rodzaju obróbki i elementy na dachu, które muszą być pod panelami trzeba utopić w łatach, tak aby nie podnosiły paneli ponad poziom łat. W koszach możemy podcinać łaty na ok. 25 mm lub ułożyć kosz na deskach lub kontrłatach.
Okna połaciowe również opuszczamy w komplecie wraz kołnierzem – wycinamy łaty na obwodzie opierzenia.
Wiatrownice z ukrytą rynną również musimy utopić w podciętych łatach.
Wiele z tych opierzeń można zrobić na parę sposobów, łącznie z wyginaniem samych paneli, ale to opiszemy w innym artykule.

Blachodachówka NOVATIK PREMIUM

Kalenice, naroża

Oryginalne akcesoria blachodachówka Novatik przystosowane są do współpracy ze wspornikami łaty. Panele przeginamy do łaty, a następnie mocujemy z elementem kalenicowym czy gąsiorem. W takich warunkach nie stosujemy taśm wentylacyjnych, które stosujemy w każdym innym przypadku, gdy nie podginamy paneli.
Pamiętajmy, że instrukcja nie wyczerpuje wszystkich możliwości montażu i nie ma jednej złotej reguły. Najważniejsze jest logiczne myślenie, dokładność wykonania oraz świadomość podstawowych cech systemu, a pokrycie staje się nietrudne w montażu (może nawet i łatwe).
Jeśli jednak zachodzą jakieś wątpliwości prosimy o kontakt, z chęcią udzielimy informacji.

Więcej na temat pokrycia Novatik można uzyskać pod numerem telefonu tel. +48 605 467 994 i na stronie www.novatik.pl.

Data utworzenia: 11.12.2017


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły