Blachodachówka Novatik

Blachodachówka Novatik
Blachodachówka Novatik 

Blachodachówkę Novatik z oferty firmy Metrotile cechuje przede wszystkim prosty montaż, modułowy kształt paneli oraz nowoczesny wygląd dachu.

Rozwiązanie systemowe

Blachodachówka Novatik bazuje na pojedynczych, poręcznych w transporcie panelach o wymiarach ok. 131 cm x 42 cm. Dzięki przetłoczeniom wymusza się układanie na tzw. „zakładkę” z przesunięciem o połowę. Oczywiście do wyboru są również gotowe akcesoria i opierzenia, takie jak gąsiory, kalenice, wiatrownice, pasy nadrynnowe czy opierzenie. Odpowiednie elementy wykończeniowe i akcesoria dobiera się pod kątem konkretnego dachu i oczekiwań inwestora.

Układanie

Blachodachówkę Novatik układa się tak samo jak blachodachówkę z kruszywem kamiennym, montując kontrłaty i łaty z rozstawem w odstępie 68–370 mm i mierząc od dołu łaty do dołu następnej łaty. Pamiętać należy, że panele blachodachówki są podwójnie mocowane do łat – góra i dół panela – a nie wiszą na nich, tak jak to ma miejsce w dachówce ceramicznej. Co prawda koniecznie jest precyzyjne rozmieszczenie łat, ale zyskuje się przy tym możliwość mocowania paneli od czoła bez konieczności montowania dodatkowych uszczelnień. Zaletą jest więc trwałość i jednorodność dachu; wszystkie elementy wykonane są z tego samego materiału. Panele mocuje się za pomocą wkrętów lub gwoździ systemowych.
Należy zwrócić uwagę na fakt, że panele „schodzą” poniżej linii łat, zatem elementy opierzenia umieszczane pod panelami należy zlicować z krawędzią łat tak, aby nie unosiły paneli.
W blachodachówce Novatik nie ma problemów związanych z krzywiznami na elementach pokrycia, tak jak to ma miejsce chociażby w przypadku dachówki ceramicznej lub betowej nawet przy idealnie rozmieszczonych kontrłatach i łatach. Ważna jest również niewielka masa blachodachówki.

Blachodachówka Novatik Blachodachówka Novatik Blachodachówka Novatik Blachodachówka Novatik

Opierzenia

Wiele elementów opierzenia można wykonać podginając panele. Takie rozwiązanie jest proste w montażu oraz zapewnia estetykę elementu i trwałość dachu. Należy podkreślić, że po gotowej połaci można chodzić w miejscach półokrągłych przetłoczeń, gdzie panele opierają się na łatach.
Blachodachówka Novatik z oferty firmy Metrotile sprawdza się zarówno na nowych, jak i remontowanych budynkach. Walory estetyczne tego pokrycia podkreślają szczególnie inwestorzy oczekujący nowoczesnych form architektonicznych. Dla firm wykonawczych ważny jest szybki i łatwy montaż.

Kontakt
METROTILE Polska Sp. z o.o.

ul. Górecka 31, 61-201 Poznań
tel. +48 (61) 66 33 695
@: info@metrotile.pl
www.metrotile.pl


Blachodachówka Novatik
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także