Blachodachówka płaska IRYD – Blachy Pruszyński.

blachodachówka płaska IRYD
blachodachówka płaska IRYD 

Firma Blachy Pruszyński wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów rozszerzyła swoją ofertę o blachodachówkę płaską IRYD, która będzie dostępna w ofercie sprzedażowej już na jesieni 2018 roku. Pokrycie to zachwyca swym ascetycznym wyglądem harmonizującym z najnowszymi, minimalistycznymi trendami architektonicznymi. Ponadto płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie.

Blachodachówka płaska IRYD o powściągliwym, nieco surowym kształcie idealnie wpisuje się w obecnie panującą modę niczym niezakłóconych przestrzeni. Ponadto świetna funkcjonalność użytkowa, trwałość, niezawodność, odporność na uszkodzenia mechaniczne gwarantują skuteczną ochronę wnętrza budynków przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. To lekkie pokrycie dachowe sprawdzi się nie tylko podczas budowy nowych dachów, ale również podczas renowacji starych domów, budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Blachodachówka płaska IRYD może być także wykorzystana również jako oryginalne wykończenie elewacji. Niewidoczny system mocowania wpływa pozytywnie na estetykę wykończenia.

blachodachówka płaska IRYD blachodachówka płaska IRYD

Blachodachówka płaska IRYD dostępna będzie w postaci paneli jednomodułowych i może być układana na dachach o pochyleniu powyżej 15o  w sposób tradycyjny lub na cegiełkę, nie wymaga pełnego deskowania. Dzięki temu, że jest symetryczna, jej montaż może odbywać się zarówno od  lewej, jak i prawej strony, wszystko zależy od preferencji dekarza i warunków zastanych podczas budowy. Niski profil krycia – zaledwie 3 mm – zapewnia szeroką powierzchnię krycia, co wpływa korzystnie na ekonomiczność wyrobu. Blachodachówka IRYD dostępna będzie „od ręki” i przewożona na plac budowy w poręcznych pakietach. Zapewnia to łatwy i szybki załadunek, rozładunek, transport na dach, a także montaż – wystarczą 2 osoby.

blachodachówka płaska IRYD

Firma Blachy Pruszyński oferuje również elementy do kompleksowego wykończenia dachu tj. wkręty, uszczelki, kołnierze uszczelniające, obróbki blacharskie, farby zaprawkowe, gąsiory, folie oraz okna dachowe.

 

Dane techniczne IRYD:

 • długość modułu: 320 mm,
 • wysokość przetłoczenia: 30 mm,
 • wysokość profilu: 3 mm,
 • szerokość użytkowa: 1210 mm,
 • szerokość całkowita: 1236 mm,
 • powłoki: Purlak, Purmat, Hybryda.

Rysunek techniczny blachodachówka płaska IRYD

Data utworzenia: 30.08.2018


Komentarze

 • Alek napisał(a):

  Ciekawa propozycja płaskiej blachodachówki firmy Blachy Pruszyński. Doskonała do dachów w domach oomalistycznych. a często wręcz ascetycznych, które czasami powstają w mojej okolicy. Na nich taki dach wygląda dobrze i współgra z konceptem ascezy. Dla każdego coś dobrego.

 • Aga napisał(a):

  Jakoś nigdy nie byłam przekonana co do płaskich blachodachówek, jednak IRYD mnie jakoś przekonuje. Na zdjęciu prezentuje się ciekawie, cechy też wydają się interesujące.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły