Blachodachówki: zalety dachowego pokrycia blaszanego

Poznaj zalety dachowych pokryć blaszanych
Poznaj zalety dachowych pokryć blaszanych 

Dachowe pokrycie blaszane ma różne formy – panele dachowe z rąbkiem, blachodachówki czy blachodachówki panelowe. Największą zaletą tego rozwiązania jest świetna relacja między trwałością, uniwersalnością a ceną. Jakie inne zalety pokryć dachowych można wskazać? Radzi Rafał Kuczyński, dyrektor handlowy Blachy Pruszyński.

Panele dachowe z rąbkiem, blachodachówki czy blachodachówki panelowe – wszystkie są lekkie, solidne, a do tego sprawnie i szybko można je zamontować. Dachówki ceramiczne, które stanowią główną konkurencję dla pokryć ze stali, ważą ok. 50 kg/1 m2, tak więc dość mocno obciążają więźbę dachową. Pokrycia stalowe są blisko 10 razy lżejsze.

Inne zalety pokrycia dachowego ze stali to szeroka oferta kształtów, barw oraz powłok. Dzięki temu łatwo dobrać konkretne produkty dla danego klienta. Cena zależy przede wszystkim od typu powłoki ochronnej. Dostępne są powłoki poliestrowe, a także o wiele trwalsze powłoki poliuretanowe. PURMAT i PURLAK to powłoki poliuretanowe z gwarancją aż 30 lat.

Do wyboru mamy blachodachówki cięte na wymiar oraz blachodachówki panelowe.

Blachodachówki cięte na wymiar doskonale sprawdzają się na dachach, które wyróżniają się prostą konstrukcją. W przypadku dachów bardziej wymagających najlepiej zastosować blachodachówki modułowe. Ich dużą zaletę stanowi ograniczenie do minimum ilości odpadów. Warto także podkreślić łatwy transport oraz proste składowanie. Nie trzeba mieć samochodu ciężarowego do odebrania towaru. Zwykle pakowany jest w niewielkie paczki na europaletach.

Blachy Pruszyński

Data utworzenia: 02.11.2016


Komentarze

  • Tadzik83 napisał(a):

    Ja polecam modułówkę, bo to przede wszystkim wygodne rozwiązanie. Kupiłem swój dach w Budmacie, przyjechał w całości na jednej palecie i nie było żadnych problemów z transportem. Dodatkowo montaż też bardzo sprawnie poszedł, bo modułówka ma specjalne otworki i składa się całość jak puzzle.

  • Julita Machulska napisał(a):

    Ja natomiast w swoim nowo pobudowanym domu zdecydowałam się na dachówkę ceramiczną. Na początku nie byłam do końca przekonana ze względu na jej koszt, jednak fachowcy z firmy SAFANÓW i S-KA S.J przekonali mnie merytorycznymi argumentami i bardzo się cieszę , bo dach wygląda naprawdę okazale. Firma ta zajęła się również montażem blachodachówki. Z powierzonego im zadania wywiązała się naprawdę znakomicie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły