BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji

BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji
BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji 

W produktach budowlanych często najważniejsze jest to, czego nie widać gołym okiem. Nauka i najnowsze technologie pozwalają precyzyjnie zbadać niemal wszystkie właściwości materiałów. Laboratoryjne testy powinny być podstawą każdej uczciwej gwarancji.

O jakości materiałów i gotowych produktów decydują parametry, których nie widać gołym okiem. Gwarancje wyrobów budowlanych najczęściej opierają się na atestach hutniczych otrzymywanych od dostawców, które zaświadczają o określonym poziomie właściwości surowców. Standardy weryfikują także zewnętrzne ekspertyzy i certyfikaty, którymi mogą pochwalić się producenci. Jednak najpełniejszą i najbardziej systematyczną kontrolę nad jakością każdej partii produktu zapewniają własne badania laboratoryjne.

BLACHPROFIL 2 – tajemnica długich gwarancji

Laboratorium BLACHPROFIL 2

BLACHPROFIL 2 to producent pokryć dachowych i elewacyjnych obecny na rynku budowlanym już przeszło 20 lat. Takie doświadczenie procentuje głęboką i kompleksową znajomością surowców. Ale w poszukiwaniu najwyższej jakości trzeba zajrzeć głębiej, niż sięga oko nawet najlepszego fachowca. W tym celu na terenie Centrum Produkcyjnego BP2 w Dąbrowie Górniczej w 2015 roku powstało laboratorium kontroli jakości. Od tamtej pory zespół BP2 z pomocą najnowocześniejszego sprzętu laboratoryjnego codziennie przeprowadza szereg testów materiałów wsadowych jak i gotowych produktów BP2. Z myślą o pełnej jawność i uczciwość wobec klientów zrealizowano serię filmów BP2LAB, w których Ambasador Marki – Adam Małysz prezentuje w jaki sposób firma kontroluje jakość swoich produktów. Filmy zobaczyć można na kanale YouTube producenta pod adresem: https://goo.gl/3AyBPS

Badania

Materiały i gotowe produkty codziennie poddawane są rozmaitym testom w laboratorium BP2. Jednym z najważniejszych jest sprawdzenie czy grubość warstwy cynku jest zgodna z normą gwarantowaną przez dostawców. W końcu to ten wskaźnik odpowiada za właściwe zabezpieczenie rdzenia stalowego, a tym samym za jego żywotność. Równie ważna jest właściwa grubość warstwy lakieru i jej twardość, dlatego weryfikowana jest w teście odporności na zarysowania. Tzw. test udarności jest symulacją nagłego mechanicznego uszkodzenia, dzięki któremu można sprawdzić przy jakiej sile uderzenia pojawi się odspojenie powłoki lakierniczej i czy jest to zgodne z przyjętymi normami. Z kolei test tłoczności wykazuje, jak zachowa się lakier podczas jego rozciągania wraz z blachą. Specjalne urządzenie tłoczy blachę razem z powłoką, dzięki czemu można ocenić jej przyczepność.

Modułowa dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 ZET
Modułowa dachówka blaszana ZET
Panel dachowy BLACHPROFIL 2 LAMBDA
Panel dachowy LAMBDA
Dachówka blaszana BLACHPROFIL 2 BETA
Dachówka blaszana BETA
Blacha trapezowa BLACHPROFIL 2 T-35
Blacha trapezowa T-35

Szczególnym testom poddawana jest modułowa dachówka blaszana ZET®, ponieważ producent udziela na nią gwarancję spójności koloru bez względu na partię materiału. Do tego służą specjalistyczne urządzenia, które weryfikują zgodność ze wzorcem: kolorymetr bada kolor, a połyskomierz strukturę lakieru. Finalne testy produktów odbywają się w komorze starzeniowej, która pozwala wybiec w przyszłość i upewnić się, że gwarancje pokrywają się z rzeczywistością. Komora imituje przyśpieszone oddziaływanie warunków zewnętrznych na produkty, a więc umożliwia obserwację zachowania się blachy w środowisku agresywnym. W ciągu jednego miesiąca można zasymulować funkcjonowanie materiału przez okres 30 lat, po czym zbadać stan powierzchni. To właśnie testy w komorze solnej są podstawą wiarygodnych i pełnowartościowych gwarancji produktów.

Gwarancje BLACHPROFIL 2

Opracowany w laboratorium BLACHPROFIL 2 program badań pozwala na uwzględnienie wszystkich czynników, które wpływają na produkt w środowisku naturalnym. Bieżąca analiza wyników daje pełną kontrolę nad jakością produktów dostarczonych klientom. Dlatego w BP2 gwarancja to nie chwyt marketingowy, ale odpowiedzialna deklaracja. To wiedza poparta nauką i badaniami, potwierdzająca, że dany produkt będzie funkcjonował prawidłowo, zgodnie ze swoim przeznaczeniem, przez cały zadeklarowany czas.

LAB GUARANTEE

W 2018 roku firma BP2 przeprowadziła kompleksowe, wielomiesięczne badania swoich produktów. Testy laboratoryjne, symulacje w komorze starzeniowej, analiza procesów produkcji, a także konsultacje z dostawcami stali pozwoliły BP2 z pełną odpowiedzialnością udzielić na swoje wyroby najwyższych gwarancji w sektorze pokryć dachowych i elewacyjnych.

LAB GUARANTEE 55 - wiemy co gwarantujemy BLACHPROFIL 2

LAB GUARANTEE 40 to gwarancja na wszystkie produkty cięte na wymiar, która w zależności od powłoki sięga nawet 40 lat! Natomiast flagowy produkt firmy – blaszana dachówka modułowa ZET® – otrzymała LAB GUARANTEE 55, a więc nawet 55 lat gwarancji na produkt w powłoce HERCULIT®. To najdłuższe realne i wiarygodne gwarancje na rynku pokryć dachowych, poparte obiektywnymi testami.


Data utworzenia: 28.12.2018


Komentarze

  • pkbk65 napisał(a):

    blachprofil 2 i spokój na laaaata!!

  • Edward napisał(a):

    Gwarancja produktu mimo wszystko to ważna sprawa, potwierdza jakość która powinna przetrwać określone lata. Fajnie, że firma Blachprofil 2 posiada swoje laboratoria i testuje swoje materiały i produkty. Super, że można zobaczyć przeprowadzane testy na kanale Youtube, producent nic nie ukrywa. Poprawia to wiarygodność firmy Blachprofil 2.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły