Budowa lub remont dachu: jak wybrać dekarza?

Budowa lub remont dachu: jak wybrać dekarza?
Budowa lub remont dachu: jak wybrać dekarza? 

Gdy w planach jest budowa albo remont dachu, trzeba to właściwie zaplanować. Warto m.in. wiedzieć, jak wybrać fachowego dekarza. Profesjonalista zawsze stanowi gwarancję systemu dachowego, który funkcjonuje, jak należy.

Dobry dekarz – świadomy wybór

Wybór wykonawcy dachu powinien być dobrze przemyślany i dokonany jeszcze przed budową domu. Właściwa decyzja pozwala uniknąć stresu i niepotrzebnych kosztów. Dobry dekarz zawsze doradzi, jakie pokrycie dachowe będzie najlepsze, a także jak zabezpieczyć dach. Chodzi przede wszystkim o tak ważne elementy dachu, jak przejścia przez połać, obróbka okien dachowych czy komina.

Jak szukać informacji o dekarzach?

Najpierw warto zasięgnąć informacji wśród znajomych – to oni wystawią najlepsze rekomendacje, poparte własnym doświadczeniem. W przypadku forów internetowych lepiej zachować krytycyzm, szczególnie jeśli analizujemy anonimowe wpisy. Bardziej wiarygodne są strony producentów materiałów pokryciowych. Tam znajdziemy rekomendowanych wykonawców – specjalistów w zakresie określonych technologii, często przeszkolonych przez profesjonalnych doradców technicznych. Przykładem dobrej rekomendacji jest Certyfikat Dekarza BRAAS. Oznacza on, że dekarz stale podnosi swoje kwalifikacje oraz podchodzi do swojej pracy z pełnym profesjonalizmem. Certyfikowanych dekarzy można także poszukać w wyszukiwarce: http://www.monier.pl/certyfikowani-dekarze-braas.html.

Umowa z dekarzem

Wybór ekipy dekarskiej to jedno – równie istotna jest późniejsza umowa z nią zawarta. Co powinno się znaleźć w umowie z dekarzem? Przede wszystkim dokładne informacje o realizacji zlecenia, czyli zakres i harmonogram prac, wycena i koszty dodatkowe. Dobrze skonstruowana umowa chroni przed przesunięciem terminu realizacji. Powinny się w niej znaleźć zapisy na temat ewentualnych kar wynikających z opóźnień. Ale w przypadku dobrej, profesjonalnej ekipy dekarskiej można zapomnieć o karach, a także potrzebie realizacji zapisów gwarancyjnych.

Więcej informacji na temat tego, jak wybrać dekarza, można znaleźć w filmie:

Data utworzenia: 31.12.2016


Komentarze

  • Ewald T. napisał(a):

    Decyzja komu powierzyć swój dach nie jest łatwa. Ja wyszedłem z założenia, że najlepiej będzie gdy zrobi to ekipa mojego wykonawcy domu. Wcześniej miałem możliwość objechania kilku inwestycji już zamieszkałych i pogadania z ich użytkownikami. Zobaczyłem też opinie w necie i do tej pory chwalę sobie ten wybór. Generalnie zaś szukałbym na stronach producentów polecających przeszkolonych monterów.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły