Cementowe dachówki CREATON

cementowe dachówki CREATON
cementowe dachówki CREATON 

Inspirowane dachami czterech najpiękniejszych miast świata cementowe dachówki CREATON zyskały teraz nową jakość. Odnajdziemy w nich klasyczne piękno, nowoczesny minimalizm, charakterystyczne faliste kształty i romantyczny sznyt.

Cementowe dachówki CREATON cieszą się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Doceniają oni ich walory użytkowe i wizualne, zauważając że dorównują dachówkom ceramicznym, a pod pewnymi względami nawet je przewyższają. Dachówki cementowe z kolekcji CREATON odpowiadają indywidualnym potrzebom zarówno miłośników klasycznych kształtów, jak i zwolenników nowoczesnych, płaskich form.

cementowe dachówki CREATON Kapstadt
Dachówka cementowa Kapstadt

Kapstadt

Charakterystyczną cechą dachówki cementowej KAPSTADT jest prosta linia, nadająca powierzchni dachu rozmachu i nowoczesności. Dachówka zachwyca szlachetną elegancją, a jej profil znakomicie pasuje do dachów stromych na budynkach o współczesnej architekturze. Nie tylko świetnie wygląda, ale i doskonale znosi obciążenia spowodowane przez wiatr i śnieg, chroniąc jednocześnie przed przedostawaniem się wody pod połać dachową.

Verona

Forma dachówki cementowej VERONA inspirowana jest na odmiennych wzorcach, pochodzących z południa Europy. Jej prostota w połączeniu z finezją zaokrąglonego kształtu sprawia, że jej wygląd przywołuje na myśl dachy romantycznej, włoskiej Werony. Dachówka ta dobrze sprawdza się w budynkach jednorodzinnych, zwłaszcza na połaciach o dużych powierzchniach.

Heidelberg

cementowe dachówki CREATON Heidelberg
Dachówka cementowa Heidelberg

Tymczasem dachówka cementowa HEIDELBERG nawiązuje do pierwszej stosowanej w budownictwie dachówki typu mnich-mniszka, której historia sięga antycznego Rzymu. Cechuje ją łagodny kształt oraz zaokrąglenia czołowe, które sprawiają, że ułożony z niej dach wyróżnia się klasyczną harmonią i dobrze komponuje się zwłaszcza z budynkami o tradycyjnej architekturze.

Göteborg

cementowe dachówki CREATON Göteborg
Dachówka cementowa Göteborg

Inspiracje prosto z mroźnej północy czerpie natomiast dachówka cementowa GÖTEBORG – klasyczna dachówka o charakterystycznym falistym kształcie. Ten współczesny wariant tradycyjnej esówki jest niezwykle wytrzymały, szczelny i odporny na działanie czynników atmosferycznych, a ułożony z niej dach przywodzi na myśl delikatne morskie fale.

Teraz cementowe dachówki CREATON Polska dostępne są z nowymi rodzajami powłok. Powłoka PLANAR zwiększa gładkość dachówki, nadając jej satynowy połysk i zapewniając jeszcze lepsze parametry użytkowe. Ułatwia też usuwanie zanieczyszczeń z połaci dachu. Z kolei DURATOP PRO zapewnia idealnie gładkie wykończenie, wzmacniając intensywność barw i gwarantując najwyższe właściwości hydrofobowe. Nową jakość dachówek podkreśla ponadto zastosowanie w ich produkcji udoskonalonego, barwionego w masie materiału.

Inspirowana najpiękniejszymi dachami świata kolekcja dachówek cementowych CREATON Polska umożliwia inwestorom wybór dokładnie takiego pokrycia, jakiego im potrzeba.


Cementowe dachówki CREATON
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także