Cennik usług dekarskich

cennik usług dekarskich
cennik usług dekarskich 

Nie ma wątpliwości co do tego, że dach stanowi skomplikowaną konstrukcję a więc od ekipa, która go wykonuje powinna być sprawdzona i doświadczona. Z drugiej zaś strony wbrew pozorom sztuka dekarska nie należy do najłatwiejszych zatem dekarz musi dostać odpowiednie wynagrodzenie. Inwestor z kolei powinien żądać gwarancji na wykonane prace.

Poniższy cennik ma charakter poglądowy i różni się w zależności od regionu gdzie prace są wykonywane oraz od rodzaju zastosowanych materiałów.

Demontaż, wywiezienie i utylizacja eternitu 140-180 zł/m2
Impregnacja drewna 4-6 zł/m2
Montaż gąsiory poziome 22-27 zł/mb
Montaż kosze i gąsiory skośne 25-33 zł/mb
Krycie blachą płaską na felc 120-160 zł/m2
Krycie blachą tłoczoną 35-39 zł/m2
Krycie dachówką ceramiczną karpiówką 45-51 zł/m2
Krycie dachówką zakładkową 45-55 zł/m2
Krycie gontami papowymi 34-38 zł/m2
Krycie płytą faliste 34-38 zł/m2
Krycie papą termozgrzewalną 26-30 zł/m2
Krycie papą termozgrzewalną z warstwą ocieplającą ze styropianu 44-50 zł/m2
Łacenie 22-28 zł/m2
Miękki kosz w karpiówce 500 zł/mb
Montaż dachówki kominkowej wraz z przyłączem 29-33 zł/m2
Montaż deski czołowej i koszowej 10-20 zł/mb
Montaż drabinek przeciwśniegowych 29-32 zł/mb
Montaż folii paroizolacyjnej 5-8 zł/m2
Montaż izolacji nakrokwiowej 25-50 zł/m2
Montaż konstrukcji małego wolego oka 2 000 zł/szt.
Montaż ław kominiarskich 29-31 zł/mb
Montaż małego wolego oka 650-850 zł/szt.
Montaż obróbek blacharskich 28-36 zł/mb
Montaż ocieplenia z wełny 18-24 zł/m2
Montaż okien połaciowych i wyłazów dachowych 500-600 zł/szt.
Montaż rynien i rur spustowych 29-32 zł/mb
Montaż skomplikowanej więźby dachowej 50-60 zł/m2
Montaż więźby dachowej 50-57 zł/m2
Montaż wolego oka 1200-1500 zł/szt.
Obrabianie daszka na kominie blachą 200-300 zł/szt.
Obrabianie papą 35 zł/m2
Obróbka blachą komina na felc – obwód do 3 m 200-300 zł/szt.
Obróbka blachą komina na felc – obwód powyżej 3 m 250-380 zł/szt.
Obróbka blachą komina na felc – obwód powyżej 3 m szerokość pow. 1,5 m 550-680 zł/szt.
Położenie deski czołowej i koszowej 10-20 zł/mb.
Podbitka 50-140 zł/mb
Szczelne położenie i obicie deskami 26-35 zł/m2
Ułożenie dachówki karpiówki na małym wolim oku/td> 3 000 zł/szt.
Ustawienie rusztowania od 4-6 m 10-14 zł/m2
Wykonanie zdobień końcówek krokwi więźb dachowych 28-57 zł/szt.
Założenie folii dachowej 7-12 zł/m2
Zerwanie starej papy 16-20 zł/m2

Powyższy cennik ma charakter poglądowy i warto poddać go głębszej analizie, aktualizacji i dyskusji. Być może oficjalne ceny na rynku są inne? Czekamy na uwagi i opinie.


Cennik usług dekarskich
4.6 (92.17%) 46 głos[ów]

Komentarze

 • Dekarz napisał(a):

  Witam, ceny takie powinny byc!!! Szkoda ze pseldo fachowcy obnizaja je. Ale przyjda czasy ze inwestor sam bedzie podnosil sobie cene:) juz do tego dochodzi w nie ktorych dziedzinach budowlanych. Pozdrawiam.

 • obserwatoe napisał(a):

  Panowie twierdzący że to drogo, proszę zapytać malarza ile kosztuje malowanie ... i porównajcie nakłady, warunki i całą resztę, oczywiście można pomalować w technologii " Jasia Fasoli " i dach też tak można wykonać ... ale się zastanówmy czy warto .... potem poprawiać.

 • inwestor- stany surowe napisał(a):

  Cennik swoje a życie swoje . Dach dwuspadowy 210m2 wyszedł mi w cenie 210zł/m2 -wieźba, izolacja nakrokwiowa , blacha tłoczona z orynnowaniem = cena materiałów na dach ! To kalkulując można zrobić stropodach i zostanie na dalsze wykończenie domu. Cenić każdy się może tylko czy znajdzie inwestora z kasą ? A wstawianie niemieckich cenników to jakieś nieporozumienie - czym się Panowie chwalą ? Kto w Polsce da im takie ceny ?

 • PoniM napisał(a):

  Dekarz z pewnością jest niezwykle trudnym zawodem, dlatego właśnie ceny oscylują na takich poziomach. Myślę,że przy braku fachowców usługi dekarzy będą wciąż rosły niestety,

 • Franek napisał(a):

  Uf! Aż włos staje dęba na głowie. Ceny są strasznie wysokie. Do tej pory nie musiałem zamawiać takich usług, ale żeby położyć papę zgrzewalną na garażu 30m2, musiał bym zapłacić około 900zł, to lekka przesada...Dobrze że został opublikowany ten cennik, teraz będę wiedział co mam sobie sam zrobić, a do czego będę musiał wezwać fachowca, i za ile.

 • Tomek napisał(a):

  Nie wiedziałem , iż aby wykonać pokrycie dachowe należy ująć w kalkulacji kosztów aż tyle pozycji. Cennik ten wydaje się mi iż zawiera najwyższe ceny jakie za takie usługo można spotkać. Tak czy inaczej usługa pokrycia dachowego zawsze była wysoka, dlatego też trzeba zawsze od wykonawcy żądać gwarancji, a przed wszystkim profesjonalnego wykonania.

 • Pula napisał(a):

  Ceny wydają się trochę wysokie. Jednak wiadomo za tym idzie też jakość usług. Profesjonalni dekarze więcej kosztują, niż ludzie pracujący bez kwalifikacji na budowie, wykonujący również prace dekarskie.

 • Artysta napisał(a):

  Powyższe ceny, jakby to delikatnie ująć, do najniższych nie należą, ale na szczęście jest to jedynie cennik poglądowy i bardziej ma on tutaj charakter informacyjny. Z pewnością na rynku są obecne firmy, które proponują relatywnie niższą stawkę za wykonanie wyżej wymienionych usług. Nie zmienia to jednak faktu, iż praca dekarza do łatwych nie należy, więc za dobrze wykonaną pracę zwyczajnie należy się solidny zarobek.

 • czynsz napisał(a):

  Cennik jak podany wyżej, ot taka porównywarka +/-. Wiadomo w każdym regionie czy mieście, miejscowości ceny są bardzo zróżnicowane. Ja traktowałbym go trochę zprzymróżeniem oka. Kilka lat tem szykałem fachowca do "zrobienia" dachu od podstaw. Projekt nie mocno wymyślny. Fachowcy, z którymi próbowałem się zgodzić przeważnie oferowali konkretną sumę za całość. Gdyby teraz każdą czynność wycenić oddielnie pewno wyszłoby dużo więcej. Oczywiście żaden fachowiec nie chce się oszukać, ale z drugiej strony każdy żyć musi.

 • matylda napisał(a):

  W dzisiejszych czasach trzeba wszystko na piśmie mieć. Później to pamieć zawodzi i nic nie można reklamować.

 • Antek napisał(a):

  Każda szanująca się firma dekarska powinna mieć swój cennik , wystawiać umowę i zobowiązywać się ze swoich usług. Można wtedy porównać cenny usług na rynku i polecać innym.

 • Kamil napisał(a):

  Jedno jest pewne na dachu ale również na całym domu nie należy oszczędzać. Bezpieczeństwo domu zależy od dobrze pokrytego dachu, dach musi kosztować tyle, że od nas zależy jaką grupę specjalistów zatrudnimy, czy zatrudnieni ludzie dadzą nam gwarancję na wykonane roboty. Lepiej sprawdzić kogo zatrudniamy bo liczy się nie tylko ułożony piękny dach ale również nasze bezpieczeństwo. Dach musi być stabilny, pewny, chronić dom przed opadami, wiatrem itd. Warto oprócz referencji, certyfikatów spisać odpowiednia umowę na zlecone wszystkie prace. Jeśli fachowiec się ceni i nie dyskutuje o FV, umowie itd to prace na pewno będą solidnie wykonane, z gwarancją itd.

 • dekarz-milioner napisał(a):

  Wybudować dom to zapewne koszt porównywalny z wykonaniem konstrukcji dachu i jego położeniem. O zgrozo! Faktem jest, że dach stanowi zwieńczenie budynku i w zasadzie jest najbardziej odpowiedzialny za uszkodzenia w przypadkach nawałnic i innych kataklizmów. Dodatkowo jego konstrukcja i ułożenie są dużo bardziej skomplikowane niż postawienie samej bryły budynku. Stąd zapewne takie ceny.

 • Wilczek napisał(a):

  Wiadomo że ceny są zróżnicowane w róznych regionach.Natomiast super ze taki cennik prac dekarskich istnieje. Jest mozliwośc orientacji jakie koszty nalezy poniesć np przy zmianie dachu .

 • Jacek napisał(a):

  Cennik ten jest bardzo interesujący,na szczęście patrząc ze strony inwestora w mojej okolicy ceny są sporo niższe.Tutaj gdzie mieszkam jest wielu dekarzy i ceny według tych tutaj przedstawionych są bardziej przystępne i jest tutaj naprawdę wielu wartościowych dekarzy,którzy szanują klienta.

 • leszek napisał(a):

  Te ceny to naprawdę kosmos ile teraz musi zarabiać średni kowalski żeby go było na to stać.Chyba trzeba by było wrócić do krycia dachów słomą jak to drzewiej bywało.

 • Iwko24 napisał(a):

  Dobrze mieć pod ręką taki cennik.Nie zawsze jesteśmy na bieżącą,a ceny fachowców czasem powalają.

 • BiałaGóra napisał(a):

  Podsumowując - Koszt robocizny za łacenie i ułożenie dachówki na dachu dwuspadowym 270 m2 to 6300 PLN . Czyli ok. 24 zł za 1 metr kwadratowy.. Oczywiście jeszcze rynny, ale to zlecilbym miejscowej firmie blacharskiej. Która da osobną gwarancję na odpływy, co ewentualnie usprawni rozstrzygnięcie sporów lub wątpliwości. Bo warto nadmienić że 98% reklamacji to wynik złego funkcjonowania odpływów dachowych. Skąd taka cena i co na nią się składa? Tak jak wcześniej wspomniałem, moja godzina pracy kosztuję 25-30 €. Dobre zaplanowanie to klucz do osiągnięcia kompromisu między ceną za usługę a zarobkiem. Dużą pomocą dla zrozumienia jest : Odsyłam do podstaw kosztorysowania.

 • BiałaGóra napisał(a):

  Problem polega na braku wiedzy zleceniodawców jak wykonawców. Ja może nie będę się pastwił i szukał przyczyny , bo na to składają się tysiące czynników. Podam przykład z mojej praktyki i wiedzy wykonując na codzien zawód Dekarza. Standardowy dach dwuspadowy z kominem 270 m2. Załóżmy że jest to dachówka tzw. Zakładkowa ceramiczna mała. Typu Jacobi V11s . To jest ok. 14 palet samej dachówki i paleta krawędziowej i Gąsiory. Załóżmy że ja będę wykonywał łacenie. Oczywiście to powinien wykonać Cieśla a nie dekarz! Koszty łacenie to 25 € za godzinę mojej pracy . Na taki dach potrzebuję ok. 16rg. Wykonując to z pomocnikiem w max. 8 godz. cały koszt to 400€ ( czyli ok. 1650 zł. ) . następnie koszt krycia dachu- Moja roboczo-godzina dla prac dekarskich to 30€. Na taki dach potrzebuję max. 30 r-g. Koszt 900€ ( czyli +/-3800 zł.) Do tego jeszcze dochodzi dźwig lub sztaplarka koszt ok. 85zl /h ( czyli 850 zł.). Taki dach wykonuję w jeden dzień łacenie i jeden dzień krycie z gąsiorami i krawędziowe. Oczywiście gwarancja itd. Jeden powie drogo, drugi tanio - ale mogę wszystkich zapewnić że uczciwie! W tym zawodzie liczy się dynamika i konsekwencja w działaniu! Trzeba szanować siebie i klienta. Klient powinien płacić za czas pracy a nie za metry. Ktoś wspomniał o kosztorysowaniu , słuszna uwaga. Pozdrawiam. Ps. jak masz ochotę podyskutować to podaj swój namiar.

 • Leszek napisał(a):

  I przychodzi taki idiota na polską stronę i chwali się ile to wziął za zlecenie kasy w Niemczech. Żenujące. A pozniej przyjezdza do Polski i udaje milionera, ktory jako dekarz zarabia tyle samo co chirurg oka. Po prostu Polski cham.

 • Stanisław napisał(a):

  Pracuję w budownictwie od 40 lat i mogę tylko powiedzieć, że dekarze to zdziercy. Zatrudniam dekarzy jako podywkonawców. Najbardziej trudni w obyciu ludzie, którym wydaje się, że pozjadali wszystkie rozumy. Ceny z kosmosu, są dlatego, że brakuje dekarzy więc biora zlecenia już na rok w przód. I co najważniejsze jeśli ktoś da więcej to przestanie odbierać telefony od tego z którym się na termin umówił. Normalna praktyka, dlatego już rok wczesniej warto spisać umowę.

 • Marcin napisał(a):

  Witajcie. I znów wychodzi na to, że tradycyjne kosztorysowanie lub w Normie wygrywa...bo to co tu widzę to różnie, raz niby się zgadza, a raz jakiś kosmos na prawdę dla głupków z poważną kasą. Norma liczy dobrze, pozycje są wszystkie....a jeśli ktoś nie chce wydawać na program to można nauczyć się "na piechotę kosztorysować....pozdrawiam

 • Antek imigrant napisał(a):

  Ceny/realne wynagrodzenie w PL to patologia niedlugo dogonicie w stawkach robocizny Usa bo koszty materialow dawno przekroczyly normalnosc

 • Mariusz napisał(a):

  Witam szanujmy nasz zawód na chwilę obecną mamy około 50% firm pracujących nie legalnie firma która pracuje legalnie i solidnie ma ciężko a pz nauczysz kogoś to w głowie się przewraca i otwiera firmę krzak pozdrawiam

 • admin napisał(a):

  Ja pisałem to są przykładowe ceny możesz pracować za ile chcesz jeśli podajesz 35zł za metr kwadratowy to znaczy za darmo.

 • Bartosz napisał(a):

  I znów podbitka za mb... Kto to pisał? Jak szerokosc podbitki bedzie 70cm a 180cm to cena jednakowa? Podbitka jedynie za mkw w granicah 35zl/mkw

 • Mikołaj napisał(a):

  Witam. Koledzy a powiedzcie mi ile bierze się za zwalenie starej dachówki ?

 • tomba napisał(a):

  to ceny normalne kiedys szef powiedzial " jak potrafisz cos zrobic dobrze i dajesz gwarancje to sie cen"

 • Trebor napisał(a):

  Inwestorzy są różni. Jeden zapłaci tyle ile powiesz inny się będzie targowal. Z reguły targuja sie bogaci a ci co kilka miesięcy odkładali na remont płacą od ręki. Ten cennik już kiedyś widziałem i podałem najniższe kwoty. Inwestor powiedział że za drogo i że ma tańszą ekipę. A po tygodniu zadzwonił czy nie pożyczę tej ekipie rusztowań i windy do dachówki. Wysmialem go szyderczo i skończyłem rozmowę. Tacy są tani fachowcy.

 • Kris napisał(a):

  Ceny są jak najbardziej poprawne dlaczego takie już odpowiadam każdy szanujący się dekarz pragnie godnego wynagrodzenia za nie ukrywajmy ciężka pracę na ta cenę składają się także inne wydatki związane z ubezpieczeniami składkami zus itd plus parę procent na rozwój firmy i godne wynagrodzenie niestety na rynku jest masa patologii ja nazywam ich piekarze dekarze :) którzy jak twierdza sa wstanie zrobić dach za 45 zl od metra może i jest to możliwe kiedy pracuje się na czarno ale tacy ludzie z pewnością nie sa fachowcami a fachowcy przez nich cierpią ponieważ ci zaniżają ceny koło sie zamyka was jako wykonawców nie powinno interesować czy inwestor zapłaci dużo tylko ze wy zarobicie dużo dla przykładu obecnie pracuje w Niemczech robiłem dach 85m2 + 5m2lupka naturalnego rozbiórka i krycie dwuspadowy dach z mała lukarna cena z materiałem 18500e netto +rusztowanie efekt zadowolony klient 2000 taniej niż konkurencja bo tu praca się ceni i niema piekarzy na dachu

 • Domin napisał(a):

  No Fakt ceny kosmiczne... Zwykłego Kowalskiego na pewno nie stać na taki cennik. A ja jako dekarz przy takim cenniku hmmm szydełkowanie by pozostało... :)

 • Janusz napisał(a):

  Panie Adamie proszę proszę się pochwalić, jaki pan zawód wykonuje obecnie. Pozdrawiam

 • adam napisał(a):

  te ceny to totalne bzdury dobre dla laików tylko poty by ogłupić świeżych wykonawców i naiwnych inwestorów lepiej porozmawiajmy o robieniu na drutach będzie bardziej ciekawie

 • Karol napisał(a):

  Kolego Adamie Jeżeli dla Ciebie jest za drogo to możesz wejść sam na dach i to zrobić z pewnością będzie taniej. Tylko jak masz uprawnienia do tej roboty i sprzęt i nie masz leku przestrzeni. Pozdrawiam K.G. Ol . .

 • Józef napisał(a):

  Koledzy dekaże! To są normalne ceny, ale dla profesjonalistów. Partacze mają niższe ceny, ale klienta drożej to kosztuje, bo profesjonaliści muszą po nich poprawiać! Ceny popieram, bardzo dobry pomysł.

 • Daniel napisał(a):

  kolego takie ceny są właściwe. To jest praca ciężka i niebezpieczna.

 • mati napisał(a):

  hahah ciekawe kto komu da takie ceny hahahahahah

 • adam napisał(a):

  zkąd ceny takie kosmiczne !!!!

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także