Ciepły montaż okien?

VELUX Ciepły montaż okien
VELUX Ciepły montaż okien 

Komfort w mieszkaniu na poddaszu oznacza także odpowiednią temperaturę, jaka panuje w pomieszczeniu. Należy zatem wybrać okna zarówno energooszczędne, jak i wytrzymałe. Niezwykle ważny jest także sposób ich instalacji. Komfort termiczny na poddaszu stanowczo zwiększy ciepły montaż. Na czym on właściwie polega i jakie są jego zalety?

 Co oznacza ciepły montaż okien

Ciepły montaż jest gwarancją oszczędzania energii i znacznego zaawansowania izolacji okien, większego niż w przypadku instalacji tradycyjnej. Przed stratą energii efektywnie chroni poddasze nowoczesna izolacja. Warstwa izolacyjna jest bowiem w systemie ciepłego montażu o 7 cm grubsza od warstwy stosowanej przy tradycyjnej instalacji okien. Na system ciepłego montażu firmy VELUX składają się: rama izolacyjna BDX, wokółokienna izolacja BFX, a także teleskopowa rynna odwadniająca. Zewnętrzna powierzchnia okna jest efektywnie ocieplana przez wzmocnioną ramę izolacyjną, wykonaną z elastycznego, wysokoizolacyjnego polietylu, która idealnie dopasowuje się do okna i konstrukcji dachu. Szczelność i ochrona przed wilgocią zagwarantowana jest przez wokółokienną izolację, dodatkowym zabezpieczeniem przed wilgocią i wodą jest natomiast stalowa rynna.

Co zyskamy stosując to rozwiązanie?

Taki montaż okien pozwala wyeliminować mostki termiczne. Daje to gwarancję uzyskania o 3 ℃ wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, a zatem sprawia, że straty energii są ograniczone, a szyby nie parują.

Ciepły montaż zapewnia zarówno odpowiednią izolację termiczną, jak i przeciwwilgociową na całej ościeżnicy. Nie odczuwamy zatem chłodu, kiedy zbliżymy się do tak zamontowanego okna.

VELUX_infografika_Ciepły montaż okien – co musisz o nim wiedzieć

O zaletach ciepłego montażu dowiesz się więcej na stronie www.velux.pl.

Data utworzenia: 07.09.2018

Więcej na temat:

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także