Na rynku

Czas wyposażyć domowy warsztat. Tych narzędzi nie może w nim zabraknąć!

Każdemu z nas przytrafił się prawdopodobnie moment, kiedy rozgorączkowani biegaliśmy po domu w poszukiwaniu narzędzi pierwszej pomocy majsterkowicza-amatora. Gdzie ten młotek, gdzie te gwoździe? Niezłym pomysłem byłoby trzymać je w jednym miejscu. Może już pora urządzić domowy warsztat? Zobacz, co powinno się w nim znaleźć.

Elektronarzędzia

Elektronarzędzia są niezastąpione przy wielu domowych pracach i naprawianiu usterek. Ich obsługa nie wymaga ogromnej wiedzy ani specjalnego szkolenia. Wystarczy trochę rozsądku, przestrzegania zasad bezpieczeństwa i znajdująca się w pobliżu instrukcja obsługi (najlepiej w zrozumiałym języku). Każdy z nas będzie musiał coś przewiercić, wyciąć lub oszlifować. Przede wszystkim w naszej skrzynce nie może zabraknąć wiertarki. W zależności od zapotrzebowania wybieramy udarową, bez udaru, kątową lub do specjalnych zastosowań. Wielu bardziej zaawansowanych użytkowników decyduje się na wiertarkę udarową, ponieważ jest przydatna do wszelkiej obróbki materiałów twardych i kruchych, w tym materiałów budowlanych. Jest też najprostsza w obsłudze, a producenci gwarantują ogromny wybór modeli tego rodzaju urządzeń.

Narzędzia ręczne

To nasz prawdziwy niezbędnik, którym musi znaleźć się w każdym domu. Od narzędzi ręcznych rozpoczyna się tworzenie każdego warsztatu – niezależnie od tego, czy chodzi o jedną półkę w kuchni, czy też o profesjonalny garaż. Wśród nich ważną rolę odgrywa młotek, czyli jedno z najczęściej używanych w domu narzędzi. Jest niezbędny do wbijania gwoździ, uderzania w materiał w celu jego obróbki lub w inne narzędzia. Nie zapominajmy też, że młotek jest doskonałym narzędziem do wszelkich prac demontażowych i żadne wyburzanie ściany bez niego się nie powiedzie. Z narzędzi ręcznych warto też zaopatrzyć się w klucze różnych rozmiarów. Najczęściej w użyciu, a w szczególności przy drobnych naprawach, będą klucze płaskie – służące do odkręcania i dokręcania śrubek i nakrętek, najczęściej o 6-kątnych łbach. Możemy też postawić na klucze oczkowe, jeżeli mamy do czynienia z bardziej skomplikowanymi mechanizmami do odkręcenia. Mamy jeszcze do wyboru klucze nastawne, nasadowe, imbusowe, hakowe czy rurowe. Z pozoru sprawa z kluczami wydaje się być nieskomplikowana, a ich funkcja banalna. Jednak ze względu na mnogość końcówek, rodzaj śrub i wielość ich zastosowań warto się zastanowić, których potrzebujemy. W przystępny sposób te ważne narzędzia warsztatowe opisuje artykuł Castoramy.

Artykuły żelazne

Wszelkie skręcanie czy wieszanie nie może się odbyć bez śrubek. Warto mieć w domu ich zapas, najlepiej w najróżniejszych rozmiarach. Nie musimy planować remontu czy budowy. Zaopatrzenie się w zapas gwoździ oraz śrubek to podstawowy arsenał każdego majsterkowicza. Wystarczy, że wpadniemy na pomysł przymocowania szafki, obrazka lub czegokolwiek innego – nie musimy wtedy wychodzić do sklepu, tylko sięgamy do przygotowanego wcześniej zestawu.

To podstawowe i proste w obsłudze przedmioty, które prędzej czy później z pewnością okażą się przydatne, a nawet niezbędne. Mogą nam ułatwić życie i sprawią, że nie będziemy musieli wzywać specjalisty w przypadku drobnej awarii.

5/5 - (1 vote)

Data publikacji: 25 stycznia, 2016

Autor:

5/5 - (1 vote)

Tagi:

Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. dekarz ziom
    piątek, 27 kwietnia, 2018

    Hmm no spoko artykuł ale umówmy się, że profesjonalny dekarz musi szukać w profesjonalnych źródłach. My się nie zadowalamy byle jakim sprzętem. Ja np. kupuję już tylko w RG Narzędzia, bo to jedyny sklep gdzie można znaleźć wszystkie najbardziej renomowane firmy.

  2. Bartek
    wtorek, 13 sierpnia, 2019

    Dla mnie ważne są zarówno narzędzia jak i sposób ich przechowywania, dlatego postawiłem na porządne pojemniki i pudełka warsztatowe z q-box.pl Pojemniki bardzo pojemne i wytrzymałe, nie do zdarcia a tyram je konkretnie. Pomogły mi bardzo utrzymać porządek w warsztacie ale i przyoszczędzić trochę miejsca.

Podobne artykuły