Czy okno dachowe może być lepsze?

Dakea Ultima - nowoczesne okno dachowe o drewnianej konstrukcji i centralnej osi obrotu
Dakea Ultima - nowoczesne okno dachowe o drewnianej konstrukcji i centralnej osi obrotu 

Dakea Ultima to nowoczesne okno dachowe o drewnianej konstrukcji i centralnej osi obrotu, które stworzono z myślą o łatwej i bezpiecznej instalacji oraz wysokiej wartości użytkowej dla domowników.

Wytrzymałość, bezpieczeństwo, szczelność

Dla poprawy bezpieczeństwa w oknach Ultima zastosowano pakiet Safe Guard, który zwiększa wytrzymałość szyby w przypadku silnego uderzenia, zbicia szyby czy huraganu. Producent zapewnia dożywotnią gwarancję na odporność szyby na gradobicie.

Okna dachowe Dakea Ultima posiada hartowaną szybę zewnętrzną o ponadstandardowej grubości 6 mm oraz laminowaną szybę wewnętrzną o konstrukcji 2 x 3 mm, zawierającą dwie warstwy folii odpornej na rozdarcie, która zapewnia większe bezpieczeństwo w przypadku uderzenia lub zbicia.

W odróżnieniu od rozwiązań niektórych producentów, Dakea we wszystkich modelach stosuje system uszczelek zgrzewanych w narożnikach zapewniając lepszą szczelność konstrukcji i eliminując problem przeciekania nawet pojedynczych kropel wody. Ponadto w opakowaniu okna znajdują się, dołączone bezpłatnie, kołnierz izolacyjny ze spienionego polietylenu (IFC), który zapewnia lepszą izolację termiczną ramy oraz kołnierz z folii paroprzepuszczalnej (RUC), poprawiający wodoszczelność. Warto dodać, że kołnierz RUC dostarczany jest w jednej części, a dzięki rozciągliwej strukturze dopasowuje się idealnie do ramy okna – pozwala to zaoszczędzić czas podczas instalacji (nie ma konieczności wycinania i zszywania kołnierza z części), a jednocześnie dekarz może być pewien, że właściciel domu będzie miał szczelną konstrukcję.

Dakea Ultima - nowoczesne okno dachowe o drewnianej konstrukcji i centralnej osi obrotu

Cisza

Aby okno Ultima lepiej chroniło przed hałasami zewnętrznymi, stworzono technologię Noise Block, dzięki której zredukowano hałas o 50% – zarówno ten dochodzący zza okna, jak i dudnienie wywołane przez uderzenia deszczu czy gradu o szybę.

Rozmowy z dekarzami, obserwacja potrzeb konsumentów oraz dążenie do oferowania produktów coraz bardziej użytecznych i dopasowanych do potrzeb ryku doprowadziło producenta okien Dakea Ultima do stworzenia unikalnego rozwiązania celującego w eliminację jednego z najuciążliwszych czynników posiadania okna dachowego – hałasu. Użytkownik domu decydując się na wpuszczenie światła na poddasze często nie zdaje sobie sprawy, że dopuszcza tam także większy poziom hałasu. Z Dakea Ultima dekarz może zaproponować klientowi nie tylko doświetlenie wnętrza, ale też nowoczesny system wygłuszenia odgłosów dochodzących z zewnątrz, w tym uderzeń deszczu.

Odgłosy dochodzące z zewnątrz eliminuje wspomniana już grubsza szyba zewnętrzna, laminowana szyba wewnętrzna, jak również dwie warstwy specjalnej folii użyte w szybie laminowanej. Odgłosy deszczu są „pochłaniane” także przez oblachowanie pokryte powłoką redukującą hałas. W punktach sprzedaży posiadających okno demo Dakea Ultima producent zachęca do prostych testów polegających na stukaniu w szybę i oblachowanie dla usłyszenia efektu!

Komfort

Okna dachowe Ultima wyposażono w pakiet Comfort Glass, który jeszcze lepiej utrzymuje ciepło w domu zimą oraz zapobiega przegrzaniu latem. Dzięki temu można cieszyć się komfortowymi warunkami przez cały rok.

Dakea Ultima - nowoczesne okno dachowe o drewnianej konstrukcji i centralnej osi obrotu

Okno dachowe Ultima cechuje najwyższa klasa przepuszczalności powietrza (Class 4) oraz doskonały współczynnik przenikalności cieplnej Uw = 1,2 W/m2K. Dwie niskoemisyjne powłoki w pakiecie Comfort Glass mają podwójne działanie. Powłoka V6 odbija ciepło do wewnątrz pomieszczenia zapobiegając utracie ciepła zimą. Powłoka V9 odpowiedzialna jest za odbijanie promieni słonecznych na zewnątrz, dzięki czemu przeciwdziała przegrzewaniu pomieszczenia latem. Dodatkowo trzy warstwy srebra w powłoce V9 blokują ok. 80% promieni UV odpowiedzialnych między innymi za blaknięcie mebli. Z kolei wyjątkowa tzw. samoczyszcząca powłoka Titan Glass z dwutlenku tytanu sprawia, że szyba okna dachowe Ultima jest znacznie mniej podatna na zabrudzenia.

Powracając do pytania z tytułu artykułu – czy okno dachowe może być lepsze? Naszym zdaniem zdecydowanie TAK, jeśli łączy w sobie cechy poszukiwane przez użytkowników domów i dekarzy, a jednocześnie jego jakość gwarantuje grupa z 75-letnim doświadczeniem w produkcji okien dachowych.


Czy okno dachowe może być lepsze?
5 (100%) 3 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także