Czym kierować się wybierając drzwi do pokoju dziecka?

Czym kierować się wybierając drzwi do pokoju dziecka?
Czym kierować się wybierając drzwi do pokoju dziecka? 

Już od pierwszych dni życia dziecka rodzice starają się zapewnić swoim pociechom jak największe bezpieczeństwo. Przez kilka miesięcy mają ją praktycznie cały czas na oku, a jej miejsce jest tuż obok łóżka rodziców. W końcu przychodzi jednak taki czas, że maluch otrzymuje swój pokój, który na samym początku jest tylko miejscem snu, a z biegiem czasu staje się przestrzenią do zabawy i azylem dla małego człowieka. W tym tekście podpowiadamy jak wybrać bezpieczne drzwi dla najmłodszego domownika.

Maluch potrzebuje prywatności 

Okazuje się, że dzieci już od najmłodszych lat powinny mieć prawo do prywatności. Wbrew pozorom ten mały człowiek również potrzebuje, choć odrobiny przestrzeni, w której będzie mógł poczuć się swobodnie i spokojnie. Co więcej, jeśli już na samym początku ustalimy w naszym domu jasne zasady, to istnieje naprawdę duże prawdopodobieństwo, że z biegiem lat nasza pociecha nie zacznie chować się przed nami w swoim pokoju i zamykać się na całe dnie. I nie da się ukryć, że drzwi dość często są tym elementem wyposażenia wnętrza, który przez wiele lat pozostaje niezmienny. Jeśli chodzi jednak o pokój dziecięcy, należy liczyć się z faktem, że po pewnym czasie dobrym rozwiązaniem będzie ich wymiana. 

Co zrobić przed zakupem? 

Drzwi wewnętrznych należy szukać u producentów, którzy mają doświadczenie na rynku. Dzięki temu mamy pewność, że wybrany przez nas model został wykonany z trwałych materiałów wysokiej jakości. Przed zakupem warto odwiedzić więcej niż jeden sklep z drzwiami, aby zapoznać się z różnymi ofertami. Możemy także przejrzeć asortyment sklepów internetowych https://www.golddoor.pl/ i porównać ze sobą ceny poszczególnych modeli. Jeśli istotne są dla nas opinie innych użytkowników, zapoznajmy się z nimi przed zakupem, korzystając np. ze strony konkretnego producenta lub w mediów społecznościowych.  

Bezpieczeństwo to priorytet

Przytrzaśnięcie palców drzwiami to nic przyjemnego i wie o tym każdy, komu choć raz się to zdarzyło. Dlatego tak ważne jest to, aby przed zakupem zastanowić się nad specjalnym osprzętem, który z pewnością uchroni malucha przed przykrymi sytuacjami. Dostępne na rynku spowalniacze sprawdzą się w przypadku skrzydeł przesuwnych.Jak więc należy postąpić, decydując się na drzwi tradycyjne? W takiej sytuacji niezwykle pomocne będą specjalne unieruchamiacze do drzwi, które uniemożliwiają maluchowi otwieranie i zamykanie skrzydła. Jeśli zależy nam na tym, aby nasza pociecha miała możliwość przymknięcia drzwi, zainwestujmy w zabezpieczenia z silikonu lub gąbki. Po założeniu te elementy uniemożliwią całkowite zamknięcie drzwi – zapobiegając tym samym przytrzaśnięciem palców z dwóch stron. 

Po drugie – wytrzymałość i łatwe czyszczenie  

Nie da się ukryć, że ślady małych rączek odbite na drzwiach czy inne zabrudzenia wykonane kredkami świecowymi to istne dzieła sztuki, które są rezultatem kreatywnych zabaw malucha. Z uwagi na to drzwi do pokoju dziecięcego powinny posiadać trwałe i odporne pokrycie, które rodzice wyczyszczą bez uszczerbku na estetyce skrzydła. Wysokiej jakości pokrycie charakteryzuje się podwyższonymi parametrami ścieralności oraz odpornością na wilgotność, dlatego w razie potrzeby możemy taki model przetrzeć miękką szmatką nasączoną wodą z płynem. Wysokiej jakości drzwi wewnętrzne doskonale sprawdzą się w wymagających warunkach dziecięcego pokoju. 

Jaki model drzwi wybrać? 

Kolejnym aspektem, który jest rozpatrywany przy zakupie drzwi, jest ich rodzaj. Oprócz tych tradycyjnych – otwieranych na ścianę, prawych lub lewych – możemy zdecydować się na modele przesuwane w dwóch systemach: naściennym oraz chowanym w ścianę. Oznacza to, że tego typu drzwi otwieramy, przesuwając je poziomo. W takiej sytuacji nie musimy martwić się o bolesne przytrzaśnięcie rączki dziecka.

Drugą alternatywą mogą być drzwi łamane, których skrzydło dzieli się na dwie symetryczne części, które są połączone ze sobą zawiasami sprężynowymi. Po zamknięciu ten model tworzy płaską powierzchnię, po otwarciu – łamie się w pół. Warto dodać, że drzwi -przesuwne i łamane to idealna propozycja dla małych wnętrz. 


Data utworzenia: 24.06.2020


Komentarze

  • pluszynek 1 napisał(a):

    ciekawe tematy

  • Jacek napisał(a):

    Bezpieczeństwo jest najważniejszym elementem przy wyborze drzwi do pokoju dziecka,a w następnej kolejności jest wytrzymałość i łatwe czyszczenie.Jeśli tego będziemy się trzymać,to dziecko w swym pokoju będzie bezpieczne i miało zapewnioną prywatność.

  • Jan napisał(a):

    Drzwi do pokoju dziecka to rzecz ważna. Oprócz rozwiązań wymienionych w artykule. które są najczęściej spotykane dodałbym jeszcze jedną propozycję. Kiedyś będąc w Szwecji mieszkałem w domku, który miał drzwi dzielone na pół tzn. część dolną i część górną. Z początku nieco mnie to irytowało ale z czasem poznałem zalety takiego rozwiązania. Gdy otwarta jest tylko góra to dziecko może bezpiecznie bawić się w swoim pokoju lub spać a my górą możemy je kontrolować, Gdy dół jest otwarty to dziecko może spokojnie przemieszczać się po domu nie trzaskając drzwiami itd. Teraz sam zainstalowałbym takie drzwi.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły