Dach, który jest klasą samą w sobie

Dach, który jest klasą samą w sobie
Dach, który jest klasą samą w sobie 

Dachówka Heritage wyraźnie wyróżnia się pośród innych, trudno jej nie rozpoznać, choć na każdym dachu wygląda inaczej. Nigdy nie ma wątpliwości, że ma się do czynienia z produktem premium, ekskluzywnym. W ten sposób inwestorzy postrzegają też wykonaną robotę dekarską. Dachówka jest dziełem sztuki użytkowej, zaś dobry dekarz jest rzemieślnikiem i artystą w jednej postaci. Zadaszenie wykonane przy użyciu Heritage jest najlepszą referencją.

Tradycyjna w swoim wyglądzie dachówka Heritage jest kombinacją bezpretensjonalnego piękna i nowoczesnej dokładności, popartej wdrożonymi systemami jakości w ostrzeszowskiej fabryce. Opinie dekarzy, które są zbierane na bieżąco, a także komentarze w mediach społecznościowych potwierdzają zalety dachówki. Profil na Facebooku „Architektura i Ceramika” oraz komentarze do wpisów w grupach tematycznych potwierdzają to.
Dlaczego więc Heritage jest rzadziej wybieraną marką wśród inwestorów? Heritage jest dla inwestorów, którzy po pierwsze charakteryzują się większą znajomością zagadnień architektonicznych i koneserów, po drugie jest to kwestia budżetu inwestycji. Dekarze potwierdzają, że usługa wykonywana dla inwestora, który po pierwsze ma ponadprzeciętną wiedzę nt. budowy domu i posiada większy budżet, jest łatwiejsza do przeprowadzenia. Inwestor-koneser zatrudnia dekarzy rekomendowanych, którzy potrafią wykazać swój profesjonalizm, a jednocześnie obie strony są dobrymi partnerami w rozmowach merytorycznych na etapie wykonawstwa.

Wszystko dla pięknego dachu

Do niezwykłej zmiany projektu doszło na jednej z inwestycji realizowanej pod Warszawą. Inwestor zakupił projekt domu, gdzie uwzględniono dachówkę karpiówkę. Dom już stał w stanie surowym, rozpoczęto montaż więźby dachowej. Poszukujący informacji w internecie inwestor trafił na zdjęcia z realizacji dachów z wykorzystaniem dachówki Heritage. Decyzja była natychmiastowa, zwłaszcza, że budżet pozwalał na dokonanie zmian w projekcie. Inwestorzy zmienili konstrukcję więźby dachowej, aby lepiej eksponowała dach. Poza tym, zestaw akcesoriów dachowych Heritage – dachówki koszowe i grzbietowe – był jednym z czynników decydujących.
Kosze nie wyglądają tak grubo – dowodził inwestor. Gdy wychodzę przed dom – mówił inwestor – nie mogę się napatrzeć na tę dachówkę. Nigdy mi się nie nudzi, bo wszystko jest jakby indywidualnie dla mnie zrobione, nawet kominek wentylacyjny został ręcznie wykonany.
Inwestor docenił fachowość dekarza. Mistrzowskie wykonanie roboty dekarskiej idzie w parze z wyjątkowością dachówki. Dach i dekarz to klasa sama w sobie.

Dach, który jest klasą samą w sobie
Fot.: www.heritageceramics.pl

A co na to dekarz?

Podstawową dachówkę Heritage kładzie się łatwo – mówi dekarz realizujący inwestycję, Edmund Dąbkowski. Gąsior i kosz wymagają większych umiejętności, za to nie trzeba używać blachy na łączeniach skosów, a przede wszystkim zyskuje się lekki wygląd koszy. Wizualnie wszystko jest spójne i solidne. Heritage doskonale sprawdza się przy układaniu np. na bawolim oku. Dachówka jest mniejsza od wielu innych, dlatego łączenie wykonuje się co 10 cm, co poprawia stabilność połaci dachowej. Dachówkę łatwo rozłożyć równomiernie na dachu, a ewentualne niedociągnięcia zamontowanej więźby dachowej, jej nierówności, łatwo zniwelować optycznie.

Zobacz więcej zdjęć z realizacji na www.heritageceramics.pl
oraz na Facebooku: www.facebook.com/architekturaiceramika

Dariusz Szulc


Dach, który jest klasą samą w sobie
5 (100%) 1 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także