Dach piękniejszy dzięki ozdobom

 

Podczas budowy domu często zapominamy o wykończeniach. Przez pośpiech towarzyszący nam podczas prac nie możemy skupić nam się na detalach, których dobór odkładamy „na później”. Jednak to właśnie detale tworzą atmosferę domu i nadają mu wyjątkowy charakter, warto więc o nich pamiętać.

Dach może być twórczy

Zadaniem ozdób dachowych jest nadanie dachowi niepowtarzalnego charakteru. Ekspert firmy Dekarze.pl, podkreśla, że dachy wcale nie muszą już być nudne, a ich funkcjonalność z powodzeniem może iść w parze z przyjemnym wykończeniem. Montaż dodatku nie wpływa inwazyjnie na konstrukcje, a ponadto jest łatwy i szybki. Dlaczego więc nie spróbować?

Mała rzecz a cieszy

Ozdoby dachowe są niewielkich rozmiarów, ale stwarzają niepowtarzalny efekt i są widoczne z daleka. Niewielki rozmiar zwykle przyciąga uwagę ze względu na swoje wysokie położenie. Dach, niezasłaniany przez żadne inne elementy konstrukcji jest najbardziej widocznym elementem domu. Wielkość ozdoby dachowej wacha się między kilkoma centymetrami, a kilkoma metrami. Najmniejsze, takie jak wodo rzygacze, mają zaledwie 12 cm długości. Najdłuższe natomiast – szpice- mogą osiągać długość do 2 metrów. Każdą z ozdób można oczywiście nabyć w różnych rozmiarach, tak aby dopasować ją do własnej dachowej kompozycji.

Do wyboru do koloru

Obecnie producenci ozdób dachowym prześcigają się w wymyślności kształtów i wzorów, które możemy wybrać, potwierdza ekspert Dekarze.pl W ofercie znajdziemy między innymi:
– chorągiewki
– kominiarzy
– ptaki
– szpice
– wimple
-wodorzygacze.
Wykonanie z cynkowego, miedzianego materiału gwarantuje trwałość ozdoby. Dzięki użyciu tego materiału ozdoby mogą nam służyć nawet przez dziesięciolecia.

Ozdoby artystyczne

Bardziej wymagający właściciele domów mogą zdecydować się na wybór spośród szerokiej gamy ozdób ręcznie robionych. Rękodzieła artystyczne są co prawda sporo droższe, ale wynagradzają to swoim kunsztownym charakterem i niezwykle precyzyjnym wykończeniem. Jest to na pewno dobry wybór dla wszystkich, którzy cenią sobie dbałość o szczegóły i cenią sobie niepowtarzalność.

źródło: Agencja X-plosives
autor Dominika Sobańtka

Data utworzenia: 14.03.2013


Komentarze

  • Ikowal 1 napisał(a):

    Faktycznie,takie ozdoby moga dać wspaniały efekt.Ja jako kobieta przywiązuję wagę do takich detali i chciałabym miec coś takiego na dachu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły