Dach z łusek łupkowych – jedwabisty połysk cechą charakterystyczną

Elegancki wygląd pokrycia łupkowego ma swoje źródło w identycznej geometrii kamieni. Obramowanie powierzchni dachu stanowi rząd łupków przy okapie, rząd początkowy, końcowy oraz rząd przy kalenicy.
Elegancki wygląd pokrycia łupkowego ma swoje źródło w identycznej geometrii kamieni. Obramowanie powierzchni dachu stanowi rząd łupków przy okapie, rząd początkowy, końcowy oraz rząd przy kalenicy. 

Pierwszorzędny ekologicznie, całkowicie naturalny, estetyczny i nadzwyczaj wytrzymały – łupek ma w Polsce coraz więcej zwolenników. Szlachetny kamień naturalny wpływa przede wszystkim na wyobraźnię wymagających inwestorów. Spełniają oni w ten sposób swoje życzenie posiadania oryginalnego, niespotykanego dachu.

Tym niemniej nawet zamożni inwestorzy zwracają uwagę na cenę. Dlatego też bardzo ważne są prace firmy Rathscheck nad korzystnymi cenowo rodzajami dachów. Podczas gdy argument ceny w przypadku przemysłowych substytutów łupka jest coraz mniej przekonujący, firma Rathscheck odważnie kroczy swoją drogą. Obecnie łupek wydobywany i obrabiany jest z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii w sposób tak racjonalny jak jeszcze nigdy dotąd. Nie pozostaje to bez korzystnego wpływu na cenę.

Szablonowe łuski z łupka:

Oprócz racjonalnej metody wydobywania minerału, wpływ na strukturę ceny ma wprowadzenie nowych rodzajów krycia.
Aktualnie uznaniem cieszą się przede wszystkim pokrycia szablonowe.
Stosowane do nich kamienie posiadają identyczną geometrię, dzięki czemu można je ciąć maszynowo w sposób bardzo racjonalny.

Powierzchnia dachu przypomina wyglądem rybią łuskę. Jest przy tym jednorodna i delikatna.Powierzchnia dachu przypomina wyglądem rybią łuskę. Jest przy tym jednorodna i delikatna.

Pokrycie łuskowe jest pokryciem szablonowym, podobnym do szlachetnego pokrycia staroniemieckiego.
Rezygnacja z trudnych elementów (np. zastosowania kamieni o różnej wysokości), ułatwia krycie dachu i ma odczuwalny wpływ na cenę. Pokrycie łuskowe sprawia wrażenie delikatnego, eleganckiego i spokojnego.
Dachy łupkowe z pokryciem szablonowym tworzą szczególną, szlachetną atmosferę.
Wymagający inwestorzy, którym równocześnie nie jest obojętna cena, decydują się na ten rodzaj pokrycia.

Geometria łusek odpowiada dokładnie kształtowi pokrycia staroniemieckiego.Geometria łusek odpowiada dokładnie kształtowi pokrycia staroniemieckiego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.Delikatnie i elegancko prezentują się dwa pokryte łupkiem domy w stylizowanym na park ogrodzie. Pokrycie łupkowe sprawia wrażenie delikatnego, dyskretnego i spokojnego.

Autor: Georg Halama
Zdjecia: Rathscheck

Data utworzenia: 01.12.2011

Więcej na temat:

Komentarze

  • Kaśka napisał(a):

    Faktycznie niespotykany dach, doskonały dla chcących się wyróżnić inwestorów. Jeśli jeszcze do tego cena będzie atrakcyjna to warto zastosować.

  • Iwon napisał(a):

    Łupek naturalny to pokrycie dachowe faktycznie dla wymagających i zamożnych inwestorów.Wygląda pięknie,jest naturalny ale kwestia ceny.Raczej nie dla przeciętnych posiadaczy domów.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także