Czym wyróżniają się dachówki ceramiczno – metalowe GERARD ROOFS?

 

Dachówki GERARD Classic®, GERARD Heritage®, GERARD SENATOR®, Gerard MILANO i Gerard CORONA wykonane są z najwyższej jakości blachy stalowej, galwanizowanej przez zanurzenie w stopie aluminiowo – cynkowym /Al-Zn/. Trwałość tak zabezpieczonej blachy w porównaniu ze zwykłą blachą ocynkowaną wydłuża się ok. 2,5 krotnie, eliminując ryzyko przedwczesnego starzenia się, niszczenia i przecieków.

Wykonane kolejno, obustronne zabezpieczenia warstwą epoksydową zwiększają jej odporność na korozję i uszkodzenia. Lakier akrylowy na bazie żywic tworzy absolutnie nieprzepuszczalną barierę dla wilgoci, tworząc jednocześnie grunt dla unikalnego i niespotykanego w żadnym innym systemie naturalnego kruszywa skalnego, zabezpieczonego ponownie lakierem akrylowym z domieszką algicydów, która chroni przed porastaniem mchem. Stosowane na dachówkach kruszywo to naturalny kamień wydobywany w Nowej Zelandii, a więc bardzo odporny na działanie czynników atmosferycznych. Jest najskuteczniejszą warstwą ochronną i naturalną „zaporą” dla agresywnego środowiska, które najczęściej powoduje starzenie się powłok zabezpieczających blachę. Kruszywo bardzo skutecznie wycisza upadające krople deszczu, a także chroni panele przed uszkodzeniami w czasie transportu i montażu, wyklucza ryzyko zarysowania powierzchni panelu podnosząc jednocześnie walory estetyczne dachu.

Dachówka Gerard SENATOR®
wybierana jest przez klientów ceniących wyszukaną angielską elegancję a także wyjątkową harmonię dachu i elewacji budynku. Niepowtarzalne połączenia kolorów oraz klasyczny kształt gontu bitumicznego daje pełny efekt ekskluzywności i oryginalności. Dzięki nowoczesnym metodom produkcji dachówka SENATOR® gwarantuje najwyższą jakość i trwałość dachu.

 

Dachówka Gerard CORONA®
do złudzenia przypomina gont drewniany. Jak twierdzi wielu zakopiańskich architektów jest obecnie najkorzystniejszym pokryciem zastępującym tradycyjny gont. Koszty eksploatacyjne CORONY® kształtują się korzystnie, gdyż trwałość dachu pokrytego tym profilem dorównuje trwałości dachówki ceramicznej, a w odróżnieniu do gontu drewnianego nie wymaga kosztownej impregnacji co kilka lat. Doceniają ją właściciele domów stylizowanych na staropolskie z całego kraju.
Dachówka Gerard CLASSIC®
– to tradycyjny kształt dachówki ceramicznej – marsylki. Ze względu na swój niewielki ciężar nie wymaga dużych przekrojów i gęstych rozstawów krokwi jak dużo cięższe dachówki ceramiczne czy cementowe. Pozwala to zaoszczędzić cenne drewno i pieniądze. W przypadku, gdy wykonuje się nadbudowę istniejącego budynku lub wymianę ciężkiego zniszczonego pokrycia na nowe dachówka GERARD Classic® wspaniale dopasowuje się do tradycyjnej architektury.
Dachówka Gerard MILANO®
– to nowość w ofercie AHI Roofing. Klasyczny kształt wysokiej dachówki typu niemieckiego sprawia wrażenie ciężkiego pokrycia. Cienie układające się na falach dachówki nadają dachowi wytwornego wyglądu. Zdobył już uznanie na południu Europy: szczególnie we Włoszech, Francji i na Węgrzech. Jej waga wynosi tylko 7 kg / 1 m.kw.

 

Dachówka Gerard HERITAGE II®
– to nowość w ofercie AHI Roofing. Kierowana do klientów ceniących sobie wygląd dachówki „karpiówki”. Dodatkowe przetłoczenie na grzbiecie panelu wzmacnia jego strukturę i dodaje wrażeń estetycznych. Stosowana często na starych dachach jako zamiennik ciężkiej dachówki ceramicznej. Jej waga to zaledwie 7 kg na 1 m.kw. dachu, jest więc około 7 razy lżejsza od ciężkich pokryć ceramicznych.

Kruszywo powoduje bardzo łagodne załamanie światła i przyjemny odbiór koloru. Matowa i porowata powierzchnia powoduje, że dach pokryty tymi dachówkami nie nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur. Zarówno ta zaleta, jak też niewielkie moduły dachówek powodują, że nie powstają niebezpieczne dla mocowania naprężenia związane z rozszerzalnością stali. Mały wymiar modułu i symetryczność fali dachówki pozwalają na uzyskanie bardzo dużej efektywności materiału. Dla inwestora jest to jednoznaczne ze zmniejszeniem odpadów nieużytkowych do 3%.

W odróżnieniu od wszystkich innych blaszanych pokryć dachowych, z dachówek GERARD ROOFS® nie zsuwa się w czasie odwilży śnieg, co często powoduje „obrywanie” rynien i szkody z tym związane. Niekwestionowaną zaletą tych dachówek jest ich lekkość. Ciężar 1m2 wynosi zaledwie 7kg, jest to dach ok. 6 krotnie lżejszy od typowego dachu ceramicznego czy cementowego.

Wszystkie typy w/w dachówek można stosować na dachach, na których minimalnym kąt nachylenia połaci wynosi 17°, a pionowe płaszczyzny mansard i tzw. ”wole oko” nie są przeszkodą w ich stosowaniu. Każdy z wymienionych tu typów dachówek stanowi kompletny system, wyposażony w gąsiory okrągłe i kalenice, wiatrownice, boczne i płaskie obróbki blacharskie, wywietrzniki dachowe i inne elementy umożliwiające przykrycie dowolnie skomplikowanych połaci bez konieczności sięgania po inne materiały obróbkowe. Wszystkie z w/w systemów są produkowane wg tej samej technologii i w oparciu o te same surowce, jednak każdy z nich posiada odrębny styl i charakter, pozwalający na indywidualny dobór i nadanie budynkowi oryginalnego wyglądu.

Artur Melanowicz
Sales Manager Gerard Roofing Systems

Data utworzenia: 06.12.2012


Komentarze

  • Sandra napisał(a):

    Eliminacja przedwczesnego starzenia się i niszczenia pokrycia dachowego to świetne rozwiązanie. Możemy być pewni, że wybierając takie pokrycie dłużej będziemy cieszyć się szczelnym dachem bez zacieków.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły