Dlaczego warto zainwestować w obniżony montaż?

Obniżony montaż okna dachowego
Obniżony montaż okna dachowego 

Do ogrzania standardowego domu jednorodzinnego potrzeba nawet 100 kWh/m² energii w ciągu jednego roku. W porównaniu do ogrzania domu energooszczędnego 40 /m²/rok, a pasywnego 15 kWh /m²/rok – różnica jest znacząca. Jeżeli nawet nie zdecydują się Państwo na budowę domu pasywnego, proponujemy pomyśleć o zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań – mówi Tadeusz Małyska, ekspert Roto Okna Dachowe.

Obniżony montaż okna dachowego
Licowanie okien z dachem oprócz wielu walorów estetycznych jest także jednym z rozwiązań wpływających pozytywnie na zwiększenie energooszczędności budynku. Odpowiada potrzebom zarówno zwolenników nowatorskich projektów architektonicznych, jak i osób mających na uwadze dodatkową termoizolację.
Obniżony montaż okna dachowego

Na czym polega obniżony montaż?

Podstawową różnicą pomiędzy montażem tradycyjnym a pogłębionym jest umieszczenie okna głębiej w konstrukcji dachu. Dla osiągnięcia takiego efektu stosowany jest specjalny kołnierz z dodatkowymi akcesoriami. Pozwala to na montaż okna do 12 cm głębiej niż przy standardowej zabudowie. Takie rozwiązanie, sprawia, że okno jest w mniejszym stopniu narażone na wpływ czynników atmosferycznych, w szczególności niskich temperatur. Dzięki temu, maleje ryzyko powstawania mostków termicznych w zabudowie okna, co przekłada się na lepszy parametr cieplny.
Obniżony montaż okna dachowego

Zalety – obniżony montaż

Połączenie okna z dachem w głębokiej zabudowie jest rozwiązaniem nie tylko energooszczędnym, ale atrakcyjnym wizualnie, co powoduje, że dach wyróżnia się na tle innych. Oczywiście walor estetyczny można spotęgować, wybierając dachówki i oblachowanie okien w jednym kolorze. Głęboki montaż okien nie ogranicza funkcjonalności okien. Nie powoduje także żadnych ograniczeń w montażu akcesoriów zewnętrznych, takich jak rolety lub markizy.
Obniżony montaż okna dachowego

Obniżony montaż okien Roto

Firma Roto oferuje trzy rodzaje kołnierzy do pogłębionego montażu. Dla okien z serii Designo i dachów o nachyleniu 30-65° rekomendowany jest kołnierz ETL, który pozwala na montaż o 6 cm lub 12 cm poniżej standardowego poziomu. Z kolei, dla najnowszej linii okien RotoQ przygotowano dwa kołnierze: EDJ i EDN, które pozwalają na obniżony montaż w dachach o nachyleniu 20-90° o 4 cm.

Montaż i szkolenia
Tadeusz Małyska
Trener Roto Campus
tadeusz.malyska@roto-frank.com
www.roto.pl
Znajdź nas na Facebooku: www.facebook.com/rotooknadachowe


Dlaczego warto zainwestować w obniżony montaż?
4.5 (90%) 6 głos[ów]

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także