Dlaczego wykonawcy montują okna dachowe Dakea Ultima?

Pan Tomasz i pan Daniel z firmy Dach-Pol podczas montażu okna Dakea Ultima.
Pan Tomasz i pan Daniel z firmy Dach-Pol podczas montażu okna Dakea Ultima. 

Okna dachowe Dakea Ultima cieszą się dużym uznaniem wśród dekarzy. Nic w tym dziwnego, bowiem za ich wyborem przemawia wiele korzyści, zarówno dla wykonawcy dachu jak i inwestora.

Podstawą jest szybki i łatwy montaż, a okno Dakea Ultima montuje się sprawnie i intuicyjnie, nawet za pierwszym razem. Wszystkie elementy konstrukcyjne okna są dobrze dopasowane, a gotowe rozwiązania w postaci kołnierza izolacyjnego ze spienionego polietylenu (IFC) oraz kołnierza uszczelniającego z folii paroprzepuszczalnej (RUC) stanowią dodatkową wygodę dla dekarza. Montaż tego okna to oszczędność czasu, tak ważna w przypadku firmy wykonawczej, gdyż przekłada się na możliwość wykonania większej ilości pracy i uznanie w oczach inwestora. Kołnierz z folii paroprzepuszczalnej RUC to 100% wodoszczelności montażu i wygoda wynikająca z braku konieczności docinania folii (kołnierz jest jednoczęściowy). Kołnierz IFC natomiast zapewnia izolację termiczną ramy, a dzięki samoklejącej taśmie łatwo się go mocuje. Jak podkreśla Daniel z firmy Dach-Pol […] kupując okno Ultima zyskuje się rozwiązanie systemowe. Nie ma potrzeby zakupu dodatkowych elementów montażowych, ponieważ kołnierze z folii paroprzepuszczalnej i izolacyjny są dołączone do okna gratis.

Wodoszczelny montaż okna Dakea Ultima przy użyciu kołnierza z folii paroprzepuszczalnej (RUC) przez pana Daniela z firmy Dach-Pol.
Wodoszczelny montaż okna Dakea Ultima przy użyciu kołnierza z folii paroprzepuszczalnej (RUC) przez pana Daniela z firmy Dach-Pol.

Gwarancja wytrzymałości – Dakea Ultima

Pan Daniel wraz z kolegami z firmy Dach-Pol montuje okna Ultima na nowobudowanym warszawskim osiedlu. Wskazuje, że szybki montaż i odpowiednia konstrukcja okna to cechy dobrej klasy okna. Solidna rama wykonana jest z sezonowanego drewna sosnowego klejonego warstwowo, co zapewnia trwałość i wytrzymałość ramy okna na bardzo trudne warunki atmosferyczne. System uszczelek zgrzewanych w narożnikach to natomiast niezawodna wodoszczelność konstrukcji. Okno jest trwałe i przetrwa lata co potwierdza gwarancja producenta wynosząca aż 20 lat. […] Jest to najdłuższa gwarancja na rynku. Po zamontowaniu okna Dakea inwestor zyskuje pewność, a dekarz spokój – podkreśla Daniel z firmy Dach-Pol.

Szyba bezpieczna – Dakea Ultima

Spokój i bezpieczeństwo to niezmiernie ważne kryteria wyboru okna dachowego. Hartowana szyba zewnętrzna jest objęta dożywotnią gwarancją na gradobicie. Laminowana szyba wewnętrzna dzięki swojej strukturze zapewnia bezpieczeństwo w przypadku zbicia szyby – dwie warstwy folii odpornej na rozdarcie zapobiegają bowiem rozsypaniu się szyby na kawałki. Wykonawcy podkreślają, że w dzisiejszych czasach tzw. bezpieczna szyba to konieczna cecha okna dachowego.

Okno Dakea Ultima z kołnierzem izolacyjnym ze spienionego polietylenu (IFC).
Okno Dakea Ultima z kołnierzem izolacyjnym ze spienionego polietylenu (IFC).

Okna dachowe Dakea Ultima to nie tylko szybki i łatwy montaż, trwała konstrukcja oraz wytrzymałość. Trzeba również wspomnieć o komforcie użytkowania przyszłych użytkowników. Dzięki zastosowaniu w zewnętrznej szybie powłoki tytanowej Titan Glass łatwiej jest utrzymać okno w czystości. Dwutlenek tytanu uaktywnia się w reakcji z promieniami ultrafioletowymi i podczas deszczu ułatwia zmywanie kurzu i zanieczyszczeń z powierzchni szyby. W efekcie, szyba schnie szybciej i nie pozostają na niej smugi

Pakiet szybowy jest wyposażony w 6 mm szybę, to jest o połowę grubszą od standardowego okna. A przecież właściwości akustyczne okna dachowego są dla inwestora bardzo istotne. Producent informuje, że w porównaniu do standardowych okien hałas jest ograniczony nawet o 50%. Specjalne oblachowanie z powłoką pochłaniającą hałas i folia redukująca hałas w pakiecie szybowym o połowę zmniejsza poziom hałasu podczas opadów deszczu. Słychać tę różnicę – wystarczy postukać w okno – dodaje Daniel z firmy Dach-Pol.

Ciepło pod kontrolą – Dakea Ultima

Oprócz niskiego poziomu hałasu okno Dakea Ultima zapewnia inwestorowi najwyższą klasę przepuszczalności powietrza (Klasa 4) oraz bardzo dobry współczynnik przenikalności cieplnej (Uw = 1,2 W/m²K). Niskoemisyjne powłoki w pakiecie szybowym z jednej strony zapobiegają utracie ciepła zimą, zmniejszając tym samym koszty ogrzewania. Z drugiej zaś strony chronią pomieszczenie przed nagrzaniem w porze letniej redukując przedostawanie się promieni UV do wewnątrz pomieszczenia. To z kolei znacznie ogranicza powstawanie przebarwień elementów wyposażenia.
Dakea logo
Dlaczego wykonawcy montują okna dachowe Dakea Ultima? Bo to solidne i pewne okna, których montaż jest bezproblemowy, a inwestor jest zadowolony – podsumowuje Daniel. Trwałość, bezpieczeństwo i komfort użytkowania to argumenty, których trzeba posłuchać, a 20-letnia gwarancja na okno Ultima to potwierdza

Data utworzenia: 22.10.2017

Więcej na temat:

Komentarze

 • Dekarz napisał(a):

  Te okna nie są złe ale różnica między nimi a fakro jest zamała

 • Budujemy.Eu napisał(a):

  Okna dachowe DAKEA - to produkt najwyższej jakości. Do tego cała gama akcesorii: Rolet i markiz Genialne rozwiązanie za niewielkie pieniądze.

 • PRZYJACIEL napisał(a):

  20 lat gwarancji - BOMBA!!!! To chyba jeden z najlepszych argumentów aby dokonać zakupu okien Dakea Ultima. Pozostałe zalety opisane też mają duże znaczenie...no i jeszcze DUŻY plus - kołnierze i folia w GRATISIE :)

 • piok4 napisał(a):

  Niewątpliwą zaletą okien dachowych jest to, że dają one często jedyną możliwość uzyskania naturalnego światła na poddaszu. Sprawdzają się wówczas, kiedy mieszkamy w zacienionym miejscu.

 • robert258 napisał(a):

  Dla użytkownika argument "uznanie przez dekarzy" nie ma żadnego znaczenia. Użytkownik chce mieć trwałe i dobrej jakości okna.

 • Judi napisał(a):

  Niewiarygodnie długi okres gwarancji udzielany przez producenta sprawia, że człowiek z większym zaufaniem podchodzi do tego typu produktu. Ogromnym plusem jest dożywotnia gwarancja na gradobicie - dzięki hartowanej szybie zewnętrznej. Dodatkowo szybki i prosty montaż okna oraz izolacji.

 • Kami napisał(a):

  Z opisu okien Dakea Ultima zawartego w artykule wynika, że są ona naprawdę świetne - nie tylko łatwe w montażu, ale i wygodne w użytkowaniu. Szczególnie podoba mi się powłoka tytanowa, która ułatwia utrzymanie okna w czystości - udogodnienie dla mnie idealne :)

 • krzychu12 napisał(a):

  Szybki i łatwy montaż to niewątpliwa zaleta okien Dakea Ultima. Mniej pracy = niższe koszty. Pełna wodoszczelność jest niewątpliwą zaletą a gwarancja na 20 lat daje poczucie bezpieczeństwa. Ale dla mnie najbardziej przekonująca jest hartowana szybka -przy dzieciach wręcz obowiązkowa!

 • Lolek napisał(a):

  Dakea Optima to faktycznie fantastyczne rozwiązanie. Przemawia za nim niezawodna wodoszczelność, trawałość i wyrzymałość. Nic dziwnego, że na te okna jest aż 20-letnia gwarancja.

 • aga napisał(a):

  Nie ma nic lepszego niż dobry dekarz o czym przekonałam się przy niedawnej wymianie dachu a dekarz który profesjonalnie doradzi zakup odpowiednich materiałów to już skarb. Tak też było w naszym przypadku fachowiec doradził zakup okien Dakea Ultima i był to najlepszy wybór z możliwych. Polecam

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także