Dom energooszczędny w technologii RECTICEL

Dom energooszczędny w technologii RECTICEL
Dom energooszczędny w technologii RECTICEL 

Współcześni inwestorzy często chcą oszczędzać przede wszystkim na etapie budowy wymarzonego domu, a zapominają o oszczędnościach, jakie można osiągnąć podczas jego wieloletniej eksploatacji.

Budowa domu to ogromne wyzwanie

W przypadku domu energooszczędnego wyzwanie, jakim jest budowa domu, wydaje się jeszcze większe. Istnieje opinia, iż rozwiązania energooszczędne są poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Tymczasem osiągnięcie odpowiednich parametrów ważnych w budownictwie energooszczędnym lub pasywnym, czyli dobrych współczynników izolacyjności, szczelności i dobrej wentylacji to wydatek zaledwie o 10–15% droższy w porównaniu z budownictwem tradycyjnym. Można zatem przyjąć, że zakładając okres amortyzacji budynku na 30–40 lat, wartość dodana zamortyzuje nam się już w okresie od 3 do 5 lat.

Na energooszczędność budynku w największym stopniu wpływa sposób, w jaki został on zaizolowany. Do osiągnięcia odpowiednich współczynników można użyć zarówno styropianu, jak i wełny, natomiast uzyskanie określonych standardów, zwłaszcza energooszczędnych lub pasywnych, możliwe jest niemal wyłącznie dzięki użyciu termoizolacji z pianek poliuretanowych PUR i PIR, które uważane są za najlepsze i najszczelniejsze izolatory na nowoczesnym rynku budowlanym.

Dom energooszczędny w technologii RECTICEL

Nieodpowiednio zaizolowany bądź nieszczelny dach odpowiada za aż 35% strat energii.

Energooszczędny dom z Recticel

Firma RECTICEL Izolacje jest jednym z wiodących producentów płyt termoizolacyjnych z piany PUR i PIR. W oparciu o wieloletnie doświadczenie RECTICEL oferuje materiały dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego stosowane na dachach, tarasach, ścianach i posadzkach.

NOWOŚĆ!

Energooszczędny dach RECTICEL – POWERROOF
Nakrokwiowy system termoizolacji dachu skośnego BEZ MOSTKÓW TERMICZNYCH

– Łatwość uzyskania niskiego współczynnika U poprzez wyeliminowanie mostków termicznych (pióro/wpust po obwodzie płyty)
– Możliwość pozostawienia widocznej konstrukcji dachu, umożliwiająca architektowi wdrożenie wizji wnętrza budynku z użyciem konstrukcji jako elementu dekoracyjnego
– Łatwe osiągnięcie szczelności dachu – zabezpieczenie przed przewiewami odpowiedzialnymi za straty energii
– Komfort dzięki kontroli temperatury pod dachem – zarówno zimą, jak i latem
– Łatwy montaż na etapie budowy dachu
– Ochrona konstrukcji dachowej przed zmianami temperatury i wilgotności
– Już od 12 cm POWERROOF możliwe jest osiągnięcie U < 0,20

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

Data utworzenia: 18.07.2014


Komentarze

  • Miśka napisał(a):

    Rozwiązania energooszczędne może i są droższe, ale tylko na etapie ich montażu. Później jest już tylko taniej. Warto więc czasem najpierw wyłożyć więcej, aby później długo oszczędzać.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły