Dom kryty strzechą

Dom kryty strzechą
Dom kryty strzechą 

Wiatr i słońce, wydmy i łąkiw tym krajobrazie stoi dom kryty strzechą, położony na bałtyckich wydmach. Jego liniową ostrą strukturę wyznacza strzecha jako dominujący element, będący jednocześnie materiałem elewacyjnym – nawiązującym do tradycyjnego budownictwa okolicy.

Założeniem projektu było stworzenie wakacyjnego wygodnego domu dla rodziny kitesurferów. Płaszczyzna okien zwrócona jest ku morzu, zapewniając widok na niekończący się horyzont. Pokój dzienny, kuchnia, jadalnia, salon stają się tu jednolitą przestrzenią. Usytuowane na różnych poziomach tworzą wspaniałe wrażenia, stwarzając jednocześnie możliwość interakcji wszystkim aktywnym domownikom. Padające z góry światło nadaje niepowtarzalny klimat całej kompozycji wnętrza. Powierzchnia domu wynosi 175 m2, a w całym domu dominuje drewno, które dzięki swej surowości i ciepłu komponuje się z wakacyjnym nastrojem.

4_ideadomu_dom-kysty-strzecha

ideadomu_dom-kryty-strzecha ideadomu-_dom-kryty-strzecha

dom-kryty-strzecha_idea-domu

dom-kryty-strzecha-4

dom-kryty-strzecha-3 

dom-kryty-strzecha-idea-domu

Źródło: Idea domu, ARCHISPEKTRAS, www.archistpektras.lt
Zdjęcia: Juozas Kamenskas

Data utworzenia: 03.01.2017


Komentarze

  • Gosia napisał(a):

    Domek z widokiem na morze to marzenie wielu osób. Ten budynek jest poza tym niepowtarzalny, ma nietypowe kształty i wykorzystuje nietypowe materiały.

  • Piotr napisał(a):

    Domek nad morzem nieodłączne marzenie każdego kto mieszka w centrum kraju. Zawsze podziwiałem te domki czy to w kraju czy też w Skandynawii. Ten dom kryty strzechą to ciekawy projekt. Okna w kierunku morza, drewno jak materiał, naturalne światło i ta przestrzeń wokół. W każdej chwili jestem gotów zamieszkać.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły