Dom samowystarczalny

Dom samowystarczalny
Dom samowystarczalny 

Realizacja marzenia o domu wymaga wyboru konkretnej lokalizacji. Na niektórych myśl o przywiązaniu do jednego miejsca działa pokrzepiająco, dla innych jest ograniczeniem. Hiszpańska pracownia architektoniczna Ábaton oferuje niecodzienną wersję mobilnego, a zarazem kompaktowego domu, idealnie wpisującego się w tryb życia wymagający ciągłych przeprowadzek.

Dom można łatwo przewozić i stawiać niemal wszędzie bez czasochłonnych pozwoleń na budowę. Prosta konstrukcja i materiały dobrane są tak, by zapewnić mieszkańcom komfort, a przemyślany rozkład sprawia, że niewielki budynek z łatwością zaspokoi niewygórowane potrzeby dwojga osób. Wykonany z materiałów łatwo poddających się recyklingowi domek występuje w kilku wersjach.

Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny Dom samowystarczalny

Choć na powierzchni 27 metrów kwadratowych może znaleźć się tylko to, co naprawdę potrzebne i tak mieści się tu salon z kuchnią, łazienka i dwuosobowa sypialnia. Dzięki dużym oknom domek otwarty jest na otoczenie, co sprawia, że jego niewielkie rozmiary nie wydają się ograniczeniem, lecz zaproszeniem do kontaktu z przyrodą. Hiszpańska pracownia planuje projekty kolejnych modułów, które można będzie łączyć z podstawową wersją w miarę zmieniania się potrzeb mieszkańców.

Źródło: Design Alive
Tekst: Eliza Ziemińska

Więcej na: www.abaton.es

Data utworzenia: 28.03.2016


Komentarze

  • Jan napisał(a):

    Doskonały pomysł taki dom samowystarczalny. Jest prawie kompatybilny z kamperem. Można się przemieszczać po kontynencie z tą różnicą, iż czas pomieszkiwania jest nieco dłuższy. Ale na emeryturze świetnie by się sprawdził. Mobilność, samowystarczalność, wolność, przestrzeń - popieram.Dodatkowy atut możliwość dodania kolejnego modułu. Ekstra.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły