Dom w Czechach – zupełnie wyjątkowy

Wyjątkowy dom w Czechach
Wyjątkowy dom w Czechach 

Ten piękny, ciepły dom położony jest nad rzeką, nieco na uboczu. Daje to możliwość rozkoszowania się niczym niezakłóconym widokiem na oatczający krajobraz. Obok rośnie orzech, który zapewnia cień w letnie dni i dopełnia piękno otaczającej przyrody.

Lokalizacja: Železný Brod, Czechy Projekt architektoniczny: OV-A Długi dom z filarami przypomina tradycyjną stodołę z tego regionu i nią jest inspirowany. Ukształtowano go jednak korzystając ze współczesnych zasobów budowlanych. Koncepcję przestrzenną domu oparto na częściach otwartych i zamkniętych prywatnych blokach. Całość przypomina wiejski pawilon. We wnętrzu znajdują się jednak liczne nowoczesne akcenty. Zewnętrzne ściany nawiązują do masywnych kolumn łupkowych. Przeszklenia nadają przestrzeniom wrażenie otwarcia. Na uwagę zasługuje także konstrukcja dachu, którą jest trójkątna drewniana rama. Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Wyjątkowy dom w Czechach Tekst: Nowoczesna Stodoła Zdjęcia: Tomáš Souček  

Data utworzenia: 13.05.2020


Komentarze

  • rafal8647 napisał(a):

    ciekawy artykuł

  • cudzoziemiec napisał(a):

    Projekt łączący tradycyjne kształty zewnętrzne z nowoczesnością wnętrza. Taki pawilon sprawia wrażenie wiejskiego budynku gospodarczego z jednoczesnym funkcjonalnym a zarazem przytulnym wnętrzem. Warto wykorzystać takie rozwiązania.

  • Marek napisał(a):

    Ludziom podobają się takie proste konstrukcje domów. Może wygląda jak pawilon, ale jest wszystko co powinno być, a może nawet więcej, garaż, poddasze, a nawet balkon. Efektu przestrzeni dają duże okna, a dach bardzo ładny.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły