Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe
Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe 

Firma Domy Biedrzycki od lat buduje energooszczędne i pasywne domy szkieletowe wykorzystując do tego lite drewno oraz najnowsze technologie. Na szczególną uwagę wśród nich zasługuje system budowlany Steico.

Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe
Firma z powodzeniem działa na rynku już kilkanaście lat. Najwyższa jakość technologiczna i funkcjonalna realizowanych przez Domy Biedrzycki inwestycji to wynik bogatego doświadczenia i licznych szkoleń.
Firma, poza realizacją i wykonawstwem, prowadzi także doradztwo techniczne dla inwestorów oraz firm budowlanych, które są zainteresowane budową domów szkieletowych. Właściciele kładą duży nacisk na propagowanie idei budownictwa niskoenergetycznego i pasywnego w Polsce oraz wprowadzanie nowych technologii takich jak wspomniany już wcześniej system budownictwa naturalnego Steico.

Domy Biedrzycki – ambasador Steico

Firma Domy Biedrzycki dzięki wykorzystaniu technologii Steico jest w stanie wybudować dom szkieletowy, który spełnia wymogi domu pasywnego. To nowoczesne rozwiązanie można stosować zarówno przy wykonywaniu ścian, stropów jak i dachów. Dzięki niemu w takim budynku zapotrzebowanie na energię zmniejsza się nawet ośmiokrotnie w porównaniu z inwestycjami wznoszonymi w technologii tradycyjnej z uwzględnieniem obowiązujących norm.

Podstawą technologii Steico są belki dwuteowe dostępne jako wersje STEICOjoist oraz STEICOwall, które dobiera się w zależności od przeznaczenia. Zapewniają one odpowiednią wytrzymałość i stabilność konstrukcji zachowując bardzo dobre parametry w zakresie izolacji termicznej. Belki dwuteowe stanowią ekonomiczną, a zarazem znacznie lżejszą alternatywę dla tradycyjnych konstrukcji takich jak belki stalowe, żelbetowe i drewniane, które są nieodzownym elementem ścian, stropów i dachów budynku.

Belki dwuteowe STEICOjoist stosuje się w konstrukcjach stropów i dachów budynków szkieletowych. Belki mają od 160 do 400 mm wysokości, co umożliwia dostosowanie grubości izolacji do wymaganych parametrów budynku. Dzięki odpowiedniej wytrzymałości jest możliwe wykonywanie podłóg i stropów o dużych rozpiętościach bez konieczności stawiania słupów i podpór. Z kolei w konstrukcjach dachu można zamocować materiał izolacyjny bez potrzeby montażu dodatkowych rusztów.

Belki STEICOwall są przeznaczone do wznoszenia konstrukcji ścian szkieletowych. W tym systemie można wykorzystać belkę izolowaną bazującą na dodatkowych pasach płyty porowatej po obu stronach średnika.
Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Materiały izolacyjne

Firma Domy Biedrzycki wykorzystuje kilka rodzajów materiałów izolacyjnych Steico. Łączą one w sobie kilka zalet w postaci: niskiego współczynnika przewodzenia, dużej gęstości i znacznej pojemności cieplnej. Tym sposobem pomieszczenia mają zapewnioną bardzo dobrą ochronę przed utratą ciepła podczas zimy oraz zabezpieczone są przed stratami chłodu latem. Dzięki porowatej i włóknistej strukturze materiały izolacyjne mogą gromadzić duże ilości powietrza, co pozwala na kumulowanie energii.
Izolacja STEICOflex to maty z surowców naturalnych w postaci włókna drzewnego. Materiał ten jest najlepszą oraz najzdrowszą izolacją termiczną i akustyczną w domu szkieletowym. Dobra elastyczność, którą się charakteryzuje zapewnia również szczelne wypełnienie przestrzeni znajdujących się pomiędzy elementami konstrukcyjnymi pozwalając na eliminację mostków termicznych. Z kolei na etapie montażu, dzięki odpowiedniej sprężystości izolacji, nie jest potrzebne dodatkowe mocowanie. W konstrukcjach ścian dwuwarstwowych doskonale sprawdzą się płyty STEICOprotect. Są one odporne na ściskanie i można je pokrywać tynkiem.
Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe

Prefabrykowane domy szkieletowe – szybko i kompleksowo

Domy wybudowane w technologii szkieletowej mają wiele zalet. Za szkieletową technologią wznoszenia domów przemawia przede wszystkim szybka realizacja inwestycji, energooszczędność powstających z jej wykorzystaniem budynków, oraz ich wysoka jakość i trwałość. Dom szkieletowy wraz z odpowiednim fundamentem może być wybudowany w stanie „pod klucz” w ciągu 3 miesięcy. Oferta firmy Domy Biedrzycki nie ogranicza się jedynie do realizacji konstrukcji domów szkieletowych. Firma realizuje usługę zaczynając od projektu, poprzez budowę, kończąc na nadzorze nad wykończeniami. Prefabrykacja elementów umożliwia szybkie i dokładne postawienie budynku energooszczędnego najwyższej jakości.

Mazowieckie Centrum Energooszczędnego Budownictwa Szkieletowego – dystrybucja materiałów

Firma poza budową domów jest także autoryzowanym dystrybutorem materiałów Steico na terenie Centralnej Polski, gdzie powstaje Mazowieckie Centrum Energooszczędnego Budownictwa Szkieletowego. Centrum będzie prowadziło szkolenia, spotkania dyskusyjne oraz dystrybucję materiałów STEICO propagując najnowsze technologie oraz zdrowe budownictwo.
Firma Domy Biedrzycki jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędnych Domów Gotowych – EDG, oraz aktywnym partnerem Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej. Posiada certyfikat „Passive House Designer” wydany przez Niemiecki Instytut Budownictwa Pasywnego w Darmstadt.

Domy Biedrzycki – energooszczędne i pasywne domy szkieletowe
Domy Biedrzycki – Przemysław Biedrzycki
Wilków nad Wisłą 27, 05-155 Leoncin
Kontakt 501 660 408

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także