DublDom – podwójny dom

DublDom - podwójny dom
DublDom - podwójny dom 

DublDom oznacza podwójny dom o konstrukcji modułowej. Ten sprytny system wytwarzany w fabryce w pobliżu Moskwy pozwala na zbudowanie domu w ciągu zaledwie jednego dnia.

Architekt: BIO Architects

DublDom może być wykorzystywany przede wszystkim jako pierwszy dom lub jako domek letniskowy, a kupujący otrzymuje go wraz z wszystkimi dodatkami. Projekt obejmuje meble, urządzenia sanitarne i inne, hydraulikę oraz ocieplenie.

Konstrukcja opiera się na drewnianej ramie wypełnionej sporą ilością materiału termoizolacyjnego. Dach oraz ściany zewnętrzne wydają się obite jakimś rodzajem blachy falistej. Przeszklona od podłogi aż po sufit przednia fasada zapewnia wnętrzu sporą ilość naturalnego światła. Wnętrze niemal w całości wykończone jest jasnym drewnem, które wykorzystano też do zrobienia mebli. Dom posiada dwa świetliki oraz kilka okien, które doświetlają kuchnię oraz miejsce do spania, znajdujące się na końcu budynku.

DublDom zawiera różnego rodzaju przestrzenie, w tym duży salon w części przedniej, jadalnię i kuchnię, przytulny kącik wypoczynkowy, sypialnię i łazienkę. Pewną prywatność zapewnia duży drewniany schowek, który dzieli przestrzeń na bardziej publiczną i prywatną. Miejsce do spania – mały kącik z tyłu domu, w którym mieści się dwuosobowe łóżko – można oddzielić zasłoną. DublDom dostępny jest w dwóch rozmiarach, a każdy wyposażony jest w meble i inne systemy niezbędne do zwykłego funkcjonowania.

nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_07 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_01 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_20 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_13 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_06 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_33 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_15 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_22 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_09 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_29 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_44-768x512 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_53 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_47 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_32 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_23 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_35 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_45 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_38 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_42 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_48 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_31 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_34 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_28 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_24 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_18 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_11 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_08 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_14 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_50 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_54 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_17 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_39 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_19 nowoczesna-STODOLA_DublDom_BIO-Architects_02

 

Zdjęcia: BIO Architects
Źródło: nowoczesna STODOŁA

 

Data utworzenia: 02.06.2016


Komentarze

  • Irek napisał(a):

    Doskonały pomysł na budowę domu. Budowa modułowa przyśpiesza sam proces i nie odbywa się to kosztem jakości. Chętnie postawiłbym sobie taki dom w miejscu z dala od cywilizacji. I wtedy ta zaleta staje się jeszcze bardziej widoczna. Drewno, gotowe instalacje, funkcjonalność - to dodatkowe atuty.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły