DuPont™ Tyvek® pomaga zabezpieczać i chronić budynki w Parku Yellowstone w USA

dupont-tyvek-pomaga-zabezpieczac-i-chronic-budynki-w-parku-yellowstone-w-usa
dupont-tyvek-pomaga-zabezpieczac-i-chronic-budynki-w-parku-yellowstone-w-usa 

Centrum Edukacyjne Old Faithful w Parku Narodowym Yellowstone zostanie wyposażone w produkty DuPont™ Tyvek® (System Ochrony przeciw Czynnikom Pogodowym). Produkty firmy DuPont wykorzystane w budynku, wraz z innymi zastosowanymi w innych miejscach parku, pomogą zmniejszyć całkowite zużycie energii elektrycznej w Yellowstone. Przygotują też park na wzrost liczby gości, przy jednoczesnym ograniczeniu zagrożenia dla zasobów naturalnych.

„Firma DuPont jest dumna, że może przyczynić się do zachowania jednego z najpiękniejszych skarbów natury naszego kraju. Ten wspólny projekt jest konsekwencją naszego zaangażowania w pomoc przy tworzeniu trwałych rozwiązań dla budynków w każdym miejscu” – powiedział Thomas F. Schuler, wiceprezydent i dyrektor generalny firmy DuPont Building Innovations. „Jesteśmy bardzo zadowoleni z rozpoczęcia współpracy z firmą DuPont i oczekujemy, że będzie ona rozkwitać w następnych latach. DuPont™ Tyvek® jest idealny na ekstremalne warunki pogodowe w Yellowstone i będzie świetnie służyć parkowi w dążeniu do poprawienia wydajności energetycznej” – stwierdził Paul Zambernardi, dyrektor wykonawczy Fundacji Parku Yellowstone.

dupont-tyvek-pomaga-zabezpieczac-i-chronic-budynki-w-parku-yellowstone-w-usa

Poprzez działającą non-profit Fundację Parku Yellowstone DuPont przekazuje parkowi pełną gamę swoich produktów przeznaczonych do kontroli wilgotności i uszczelnienia, dzięki którym Park Yellowstone będzie mógł stać się parkiem narodowym o najbardziej zrównoważonym rozwoju w całych Stanach Zjednoczonych. Park narodowy Yellowstone rozpoczyna serię nowych projektów obejmujących budowę i przebudowę obiektów w całym parku, w tym Centrum Edukacyjne Old Faithful, Centrum Sprawiedliwości Yellowstone (Yellowstone Justice Center) oraz nowy Posterunek Strażników Kanionu (Canyon Ranger Station).

dupont-tyvek-pomaga-zabezpieczac-i-chronic-budynki-w-parku-yellowstone-w-usa

Systemy ochrony przeciw czynnikom pogodowym DuPont™ Tyvek® pomogą zredukować ilość energii niezbędnej do ogrzania i ochłodzenia budynków. Pomogą także chronić budowle przed wiatrem i przenikaniem wody, pozwalając jednocześnie na odprowadzenie wilgoci. Systemy ochrony przeciw czynnikom pogodowym DuPont™ Tyvek® zapewniają najlepsze w branży połączenie właściwości chroniących przed wiatrem, wodą i wilgocią. Na podstawie 30 lat prac badawczo-rozwojowych nad pomiarem dynamiki systemów ściennych oraz cech drugorzędnej ochrony przed oddziaływaniem czynników pogodowych, badania prowadzone przez firmę DuPont wskazują, że chronienie systemów ściennych przed przenikaniem wody pomaga zapobiegać rozwojowi pleśni. Aby rozszerzyć jeszcze ofertę membran oddychających, grupa produktów DuPont™ Tyvek® została powiększona o membrany z metalizowaną powierzchnią, przyczyniające się znacząco do zwiększenia wydajności energetycznej i komfortu wnętrz budynków. DuPont™ Tyvek® jest nadająca się do recyklingu włókniną, która zapewnia budynkom mieszkalnym i usługowym doskonałe połączenie ochrony, trwałości i możliwości oddychania. Jednowarstwowa membrana oddychająca DuPont™ Tyvek®, naturalnie paroprzepuszczalna, ale wodoszczelna, solidna, odporna na uszkodzenia UV i na zwykłe zużycie, zapewnia użytkownikom spokój dzięki godnej zaufania ochronie i bezproblemowej instalacji. Od momentu jej wynalezienia przez DuPont około 40 lat temu jej zastosowanie w warstwach zewnętrznych budynku miało wpływ na sposób projektowania, planowania i budowania wielu budowli. DuPont jest firmą dostarczającą produkty i usługi oparte na badaniach naukowych. Założona w 1802 roku firma DuPont wykorzystuje naukę dla tworzenia trwałych rozwiązań niezbędnych do lepszego, bezpieczniejszego i zdrowszego życia dla ludzi żyjących w każdym miejscu świata. Działająca w ponad 70 krajach firma DuPont oferuje szeroki zakres innowacyjnych produktów i usług dla rynków obejmujących m.in. rolnictwo i produkcję żywności, budownictwo, komunikację, transport. Ogólne omówienie oferty firmy DuPont w zakresie architektury, projektowania wnętrz, budownictwa jest dostępne na stronie www.buildingonscience.dupont.com. Informacje na temat pełnej oferty produktów DuPont™ Tyvek® są dostępne na stronie www.construction.tyvek.com.

Data utworzenia: 14.05.2012


Komentarze

  • Nina napisał(a):

    Ochrona zasobów naturalnych to zawsze właściwy wybór. Systemy ochrony przeciw czynnikom pogodowym to świetna sprawa.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły