Obróbka komina

Dwie metody obróbki komina

Komin przechodzący przez połać dachu to dla dekarza nie lada wyzwanie. Wbrew pozorom skuteczna i przede wszystkim szczelna obróbka nie musi zabierać dużo czasu, a jak powszechnie wiadomo – czas to pieniądz.

Stosowana w obróbce komina taśma Wakaflex 2 stanowi dobrą alternatywę dla blachy. Jest elastyczna i rozciągliwa w dwóch kierunkach i dzięki zatopionej w poliizobutylenie siatce aluminiowej wykazuje dużą odporność na rozerwania. Dostępna jest w kilku wersjach kolorystycznych, doskonale komponuje się zarówno z dachówkami płaskimi, jak i profilowanymi.

Szybko i skutecznie

Rozszczelnienia w okolicach komina, prowadzące do przenikania wody pod połać, mogą być spowodowane nieprawidłową bądź niestarannie wykonaną obróbką. Wprawdzie polska norma budowlana regulująca budowę przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych PN-89/B-10425 nie precyzuje materiału stosowanego przy obróbce, jednak powinien być on niepalny, trwały i odporny na warunki atmosferyczne, a także łatwy w montażu. Mniej skomplikowane „operacje” na newralgicznych elementach dachu, takich jak komin, zapewniają większą skuteczność prawidłowego wykonania, o zaoszczędzonym czasie nie wspominając.

Stosunkowo często stosowana przez dekarzy mało elastyczna blacha bywa materiałem nie tyle niewdzięcznym, co wymagającym – zarówno pod względem narzędziowym, jak i czasowym. Zastosowanie Wakaflexu firmy Monier BRAAS znacznie ułatwia pracę dekarza. Wykorzystanie taśmy zamiast blachy może skrócić czas obróbki komina nawet o połowę.

Dwie metody obróbki komina

Więcej informacji na temat porównania dwóch metod obróbki komina znajduje się w filmie:

5/5 - (2 votes)

Data publikacji: 14 grudnia, 2014

Autor:

5/5 - (2 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Podobne artykuły