Dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej

Dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej
Dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej 

„Platynowy Dach” to dwuwarstwowy zestaw izolacji termicznej dachów płaskich. Składa się z płyt TAURUS (warstwa górna) oraz TUP (warstwa dolna). Produkty TAURUS i TUP są niepalnymi materiałami otrzymywanymi z twardej wełny mineralnej z włókien szklanych.
Platynowy dach – dzięki dobrym parametrom cieplnym (λD = 0,038 W/m•K) pozwala przy odpowiedniej grubości izolacji znacznie ograniczyć zużycie energii. Układ dwuwarstwowy eliminuje powstawanie liniowych mostków cieplnych na stykach płyt.

Ciężar zestawu nie wpływa nadmiernie na konstrukcję dachu – w zależności od grubości – obciążenie wynikające z ciężaru własnego izolacji wynosi tylko od 8,3 kg/m2 (TUP 50 + TAURUS 50) do 16,5 kg/m2 (TUP 100 + TAURUS 100). Bardzo dobrze sprawdza się przy termorenowacjach budynków.
Dzięki dużym gabarytom płyt (1,9×1,2m) oraz niewielkiej wadze (płyta grubości 10 cm waży tylko ok. 18 kg) montaż następuje szybko i sprawnie. Ponadto, produkty łatwo można dociąć do określonego kształtu za pomocą noża lub piłki. O przyjazności produktów z wełny szklanej dla środowiska zaświadcza Certyfi kat Środowiskowy, wydany przez ITB fi rmie ISOVER jako pierwszemu w Polsce producentowi izolacji cieplnej.

Więcej na: www.isover.pl

Data utworzenia: 22.04.2009


Komentarze

  • obserwator napisał(a):

    Nakomforcie oraz bezpieczeństwie życia we własnym domu nie warto oszczędzać i do budowy jaki remontu stosować tylko bezpieczne i sprawdzone materiały.Platynowy dach,to innowacyjne rozwiązanie pozwalające czuć się bezpiecznie w budynkach z płaskim dachem,taka dwustronna izolacja jest najlepszym tego typu rozwiązaniem do zastosowania przy dachach płaskich.

  • Malwinka napisał(a):

    Ciekawe rozwiązanie, można uzyskać dobry efekt, zarówno dobra izolacja jak i niewielka waga. Dzięki temu takie elementy możemy szybko zamontować.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły