Dźwig Klaas K 31/35 TSFR w firmie Łukasza Krysiaka

 

Jako zalety dźwigu dekarskiego Klaas K 31/35 TSFR z oferty firmy Lift Polska należy wymienić przede wszystkim maksymalne obciążenie haka wynoszące 5 t oraz 3 t przy wysokości podnoszenia 34,6 m. Co istotne, konstrukcja dźwigu jest zamontowana na samochodzie ciężarowym. Właśnie już drugą taką maszyną może pochwalić się firma dekarska Wiązary Łukasza Krysiaka.

W zasadzie firma ta eksploatuje już czwarty z rzędu dźwig dekarski Klaas, a drugi, który pracuje na stałe. Pierwszy dźwig – o maksymalnym udźwigu 1,5 t – po roku eksploatacji został zamieniony na dźwig 5 t. Obecnie również dźwig o nośności 5 t zastępuje maszynę o udźwigu 1,5 t. – Nabywamy drugi dźwig Klaas, bowiem jesteśmy bardzo zadowoleni z pierwszej maszyny – podkreśla Łukasz Krysiak.

Kluczową zaletą dźwigu Klaas K 31/35 TSFR są niskie koszty utrzymania w efekcie mobilności oraz szybkiego przejazdu przy dużym zasięgu.
dzwig-klaas-k-31-35-tsfr-w-firmie-lukasza-krysiaka

Zastosowanie dźwigu

Warto podkreślić, że firma Łukasza Krysiaka zajmuje się głównie montażem wiązarów i właśnie przy takich pracach używany jest dźwig Klaas K 31/35 TSFR. Inwestycje są realizowane głównie na terenie woj. dolnośląskiego i śląskiego, a więc przy tak rozrzuconych budowach kluczowe miejsce zajmuje szybki, a co najważniejsze, tani przejazd. W przypadku tego dźwigu jest on uzyskany dzięki ekonomicznej jednostce napędowej samochodu oraz lekkiej konstrukcji aluminiowej żurawia.

Maszynę wyposażono w dwa silniki, z których jeden napędza samochód a drugi żuraw. Zatem po przyjeździe na miejsce budowy jeden silnik jest wyłączany a drugi, o zdecydowanie mniejszej mocy, jest uruchamiany celem napędzania dźwigu. W efekcie zyskuje się bardzo niskie zużycie paliwa.

Cechy dźwigu Klaas K 31/35 TSFR

Lekka i zwarta konstrukcja dźwigu powoduje, że maszyna bardzo dobrze radzi sobie z trudnym terenem niejednej budowy oraz w miejscach o ograniczonej ilości przestrzeni, gdzie bardzo często nie radzą sobie tradycyjne dźwigi. Niewielka masa dźwigu nie wymaga wcześniejszego przygotowania utwardzonej powierzchni.

Przy inwestycjach realizowanych przez firmę Wiązary najważniejszy jest zasięg dźwigu wynoszący do 30 m przy maksymalnym obciążeniu osiągającym 500 kg. Istotne jest, że takiego wysięgu nie uzyskają nawet tradycyjne dźwigi o maksymalnym udźwigu 50 t.

Akcesoria

Kluczowe miejsce zajmują akcesoria do dźwigu. Z punktu widzenia prac wykonywanych przez firmę Wiązary Łukasza Krysiaka ważnym osprzętem jest kosz przeznaczony do transportowania osób. Żaden inny podnośnik koszowy nie jest w stanie uzyskać takiego wysięgu, a do tego przy tak szybkim teleskopowaniu. Między innymi właśnie ta cecha daje przewagę dźwigowi dekarskiemu nad tradycyjnymi dźwigami. Jest to szczególnie istotne, bowiem Łukasz Krysiak świadczy również usługi w zakresie wynajmu dźwigów innym firmom dekarskim. Bardzo często chodzi o inwestycje, gdzie nie sprawdzają się tradycyjne maszyny, a nawet windy dekarskie. Jednym z licznych przykładów takich usług jest chociażby przetransportowanie pokrycia dachowego w ilości 500 m2 na wysokość 18 m. A to wszystko w ciągu jednego dnia.
dzwig-klaas-k-31-35-tsfr-w-firmie-lukasza-krysiaka_2

Serwis

Jak podkreśla Łukasz Krysiak w firmie Lift Polska sprawnie przebiega również obsługa serwisowa ze względu na własne zaplecze techniczne. Wcześniej usługi tego typu realizowane były na zasadzie serwisu mobilnego. Poza tym własne zaplecze techniczne firmy Lift Polska pozwoliło na obniżenie kosztów serwisu dźwigów.

Mówiąc o zaletach dźwigu dekarskiego Klaas K 31/35 TSFR Łukasz Krysiak zwraca również uwagę na zdalną obsługę dźwigu zatem operator nie znajduje się w kabinie, tak jak to ma miejsce w tradycyjnych dźwigach, lecz może być w miejscu gdzie wykonywane są określone czynności. Zapewniona jest więc precyzja oraz bezpieczeństwo obsługi. Kontakt do firmy znajdziecie na stronie http://krysiakdachy.pl/

Kontakt dla zainteresowanych przetestowaniem dźwigów Klaas:
LIFT POLSKA
tel. 796 388 026
biuro@lift polska. pl
www. lift-polska. pl


Data utworzenia: 17.07.2015


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły