Elastyczne systemy kominowe Flex

Pakiet KS
Pakiet KS 

Zmiana systemu ogrzewania zajmuje w ostatnich latach czołową pozycję na liście modernizacji wykonywanych w domach. Coraz częściej decydujemy się na nowoczesne energooszczędne kotły grzewcze, a wielu z nas chętnie montuje również kominki. Niezależnie od tego, który wariant wybierzemy, modernizacja kotłowni i przystosowanie starych kominów do nowych warunków pracy jest teraz prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Umożliwia to zastosowanie elastycznych wkładów kominowych.

Popularność elastycznych systemów kominowych wiąże się z tym, że sprawdzają się w trudnych warunkach montażowych. Cecha ta sprawia, że mogą być instalowane w starych, trudno dostępnych szachtach, nawet tych posiadających uskoki lub nieregularne kształty. Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK Systemy Kominowe, lidera wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych, Anna Rotkis-Dziadul, wyjaśnia, że w związku z coraz częstszą wymianą kotłów, która niesie ze sobą konieczność wymiany systemów kominowych, rodzina produktów Flex jest dziś jedną z najchętniej kupowanych wśród systemów firmy MK. Podstawowym elementem wszystkich wkładów kominowych typu Flex są rury elastyczne, wśród których wyróżnić należy systemy stalowe do kotłów atmosferycznych i kotłów kondensacyjnych oraz turbo, a także innowacyjne wkłady do kominków i kotłów opalanych drewnem oraz aluminiowe przewody elastyczne przeznaczone do wentylacji.

Elastyczne systemy kominowe Flex z dodatkową złączką do komina ceramicznegoPakiet KS z dodatkową złączką do komina ceramicznego

Wybierając wkład do pracy z nowoczesnymi kotłami turbo bądź kondensacyjnymi na gaz i olej warto zwrócić uwagę na jednościenny Flex z klasą ciśnieniową P1 (200 Pa). Rury MK Flex składają się z jednej warstwy odpowiednio ukształtowanej taśmy, a kształt „harmonijki” zapewnia wkładce giętkość, dzięki czemu ich montaż jest zdecydowanie łatwiejszy od innych systemów. Sprawną pracę całego systemu gwarantuje zastosowanie specjalnych, łatwych w montażu złączek i uszczelnienie ich we wskazanych miejscach silikonem wysokotemperaturowym (200°C).

Tym, którzy zaplanowali w domu kominek, ale wahają się z uwagi na trudny montaż przyłącza do komina, czy nieregularny szacht, z pomocą przychodzi żarski producent. W jego najnowszej ofercie znajdą system o wysokiej odporności korozyjnej (V2) do kominków i kotłów opalanych drewnem. Flex x2 – idealny systemem dla inwestorów, którzy zabudowując przyłącze do kominka szukają łatwego w montażu i niedrogiego rozwiązania. Ponadto wybór właściwego rozwiązania jest teraz niezwykle prosty, dzięki gotowym i niedrogim dwóm typom pakietom przyłączeniowym. Pakiet pierwszego typu zawiera złączkę przyłączeniową na kominek i rurę Flex w dwóch wariantach długości – 1,2 i 1,5 m. Drugim typem jest pakiet z dodatkową złączką do podłączenia z kominem ceramicznym.

TURBO flex w szachcieTURBO flex w szachcie

Warto pamiętać, że systemy kominowe z giętkimi rurami znajdują zastosowanie również do celów wentylacyjnych. Oferowany przez MK Systemy Kominowe wkład Flex ALU przystosowany jest do pracy w temperaturze do 200°C – mówi Anna Rotkis-Dziadul. Ponadto jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne i elastyczny, dzięki czemu można go zginać w dowolnym miejscu, a na szczególną uwagę zasługuje fakt, że standardowe przewody o długości 50 cm rozciągają się aż do 3 m.

Kominek Flex + MKSKominek Flex + MKS

Wszystkie systemy kominowe produkowane przez MK Systemy Kominowe spełniają wymagania dyrektyw Unii Europejskiej i są wykorzystywane w najnowocześniejszych inwestycjach w całej Europie, zarówno prywatnych, jak i biznesowych. Producent udziela dwuletniej gwarancji na wkład elastyczny do wentylacji oraz pięcioletniej na pozostałe elastyczne systemy kominowe.


Elastyczne systemy kominowe Flex
4.7 (93.33%) 9 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także