Elementy systemu rynnowego – ułatwiają pracę dekarzowi, solidnie zabezpieczają dom

Luk-135-wewnetrzny_PVC (1)
Luk-135-wewnetrzny_PVC (1) 

System orynnowania to nie tylko długie części poziomu rynnowego lub pionu spustowego. Odpowiedni dobór pozostałych elementów niezbędnych do prawidłowego montażu systemu rynnowego znacząco ułatwi pracę dekarzowi. Jeśli zainwestujemy w te innowacje, będziemy mogli być pewni, że uzyskamy estetyczny wygląd i podniesiemy jakość bezpieczeństwa.

Narożniki

Narożniki to elementy, pozwalające na dopasowywanie systemu rynnowego do kształtu dachu. Wyróżniamy narożniki wewnętrzne i zewnętrze, a wśród nich na przykład uniwersalne czy klamrowe. Innowacją w tym segmencie są tak zwane narożniki regulowane, które można dostosować do niestandardowych kątów. Pierwszy na rynku regulowany narożnik wprowadziła do swojej oferty firma Galeco. W systemie Galeco STAL dostępne są dwa rodzaje takich narożników: zewnętrzne i wewnętrzne. Pierwszy posiada rozwarcie o kącie od 100° do 165°, natomiast drugi, wprowadzony na rynek w roku 2015, umożliwia regulację o kącie od 105° do 135°, co pozwala na przejście rynny w prostopadłych kierunkach nawet przy niestandardowych konstrukcjach dachu. Narożniki regulowane wyposażone są w specjalne uszczelki, które przed zespoleniem z rynną należy spryskać środkiem poślizgowym. Zabieg ten nie tylko ułatwi pracę dekarzowi, ale także zapobiegnie szybkiemu parceniu tych elementów oraz rozszczelnieniu instalacji. Po zaimpregnowaniu – rynnę łączymy z narożnikiem, dociskamy listkami montażowymi i na koniec – nitujemy. W ofercie firmy dostępne są również narożniki o kącie nietypowym, nie posiadające uszczelek. W tym wypadku zastosować należy uszczelniacz dekarski, pamiętając o właściwościach termicznych tej substancji – producenci zalecają jego użycie w przedziałach od -40° C do 70° C. Na rynku dostępne są także narożniki klamrowe, łączące sprawdzony system uszczelkowy z nowatorskim rozwiązaniem klamrowym. Rynna stalowa w prosty i szybki sposób montowana jest bezpośrednio do narożnika.

Narożniki o niestandardowych kątach

Narożniki o niestandardowych kątach to elementy, które zdecydowanie ułatwiają zamocowanie systemu przy skomplikowanej architekturze dachów. Specyfika łuków polega na tym, że nie występują tu uszczelki, natomiast łuki są spawane z dwóch rynien pod konkretnym, wymaganym kątem.

Łączniki

Łączniki, jak sama nazwa wskazuje, mają trwale łączyć ze sobą dwa elementy w poziomie rynnowym. Dodatkowym ułatwieniem dla dekarzy są linie montażowe umiejscowione wewnątrz łączników wykonanych z PVC. Linie oznaczone są liczbą, która jest wartością temperatury panującej w danym momencie. To właśnie one pozwalają na precyzyjne umiejscowienie rynny w zmiennych warunkach termicznych. Łączniki posiadają różną postać. Na uwagę zasługuje wykonany ze stali łącznik doczołowy dedykowany dla systemu BEZOKAPOWEGO. To innowacyjne rozwiązanie od firmy Galeco umożliwia szczelne połączenie rynien o profilu prostokątnym. Zastosowanie uszczelki pozwala na zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu. Taki łącznik może także pełnić rolę haka doczołowego.

Haki doczołowe

Dla systemu Galeco Bezokapowy i STAL2 zaprojektowano specjalny kwadratowy hak doczołowy z zamkiem w dolnej części, dzięki czemu można w nim zatrzasnąć maskownicę.
Na rynku dostępnych jest jeszcze wiele innowacyjnych i usprawniających pracę rozwiązań, a producenci nie osiadają na laurach w temacie ich produkcji.

Łuk zewnętrzny stal
Łuk zewnętrzny stal
Łuk zewnętrzny th_PVC
Łuk zewnętrzny th_PVC
Hak_nakrokwiowy PVC
Hak_nakrokwiowy PVC

Łącznik klamrowy stal Łącznik doczołowy Łuk wewnętrzny PVCŁuk wewnętrzny PVC

 

Data utworzenia: 29.02.2016


Komentarze

  • Marian K. napisał(a):

    Dziś już wiem jak ważne są detale jak akcesoria rynnowe. Galeco oferuje szeroką gamę akcesoriów, które bardzo ułatwiły zmontowanie kompletnego orynnowania. Łączniki, narożniki, haki - wszystko do siebie odpowiednio pasuje i sam montaż był przyjemnością. Polecam.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły