Izolacje dachowe

Energooszczędne domy w technologii Recticel

Współcześni inwestorzy często chcą oszczędzać przede wszystkim na etapie budowy domu, a zapominają o tym, jakie oszczędności można osiągnąć podczas jego wieloletniej eksploatacji.

Budowa domu to ogromne wyzwanie, a w przypadku domu energooszczędnego wyzwanie to wydaje się jeszcze większe. Często można spotkać się z opinią, iż rozwiązania energooszczędne są poza zasięgiem naszych możliwości finansowych. Tymczasem uzyskanie odpowiednich parametrów istotnych w budownictwie energooszczędnym lub pasywnym, czyli dobrych współczynników izolacyjności, szczelności i dobrej wentylacji, to wydatek zaledwie o 10–15% większy niż w przypadku budownictwa tradycyjnego. Zakładając okres amortyzacji budynku na 30–40 lat można więc przyjąć, że wartość dodana zamortyzuje się już po upływie od 3 do 5 lat.

Na energooszczędność budynku największy wpływ ma sposób zaizolowania. Aby uzyskać odpowiednie współczynniki można użyć zarówno styropianu, jak i wełny, natomiast osiągnięcie określonych standardów, zwłaszcza energooszczędnych lub pasywnych, możliwe jest niemal wyłącznie dzięki zastosowaniu termoizolacji z pianek poliuretanowych PUR i PIR, które uważane są za najlepsze i najszczelniejsze izolatory na nowoczesnym rynku budowlanym.
energooszczedne-domy-w-technologii-recticel_1
Nieodpowiednio zaizolowany bądź nieszczelny dach może spowodować aż 35% strat energii. Energooszczędny dom z Recticel W oparciu o wieloletnie doświadczenie firma RECTICEL, jeden z wiodących producentów płyt termoizolacyjnych z piany PUR i PIR, oferuje materiały dedykowane dla budownictwa energooszczędnego i pasywnego stosowane na dachach, tarasach, ścianach i posadzkach.

Zalety energooszczędnego dachu RECTICEL-POWERROOF

– Powerroof to nakrokwiowa termoizolacja dachów skośnych z eliminacją mostków cieplnych.
– Zapewnione jest jednolite, szczelne ocieplenie dachu (połączenia płyt są na pióro/wpust). Nie ma strat energii na skutek przewiewów.
– Bardzo dobra izolacyjność cieplna (l = 0,024 W/m·K) – więc łatwo można uzyskać niski współczynnik U, zapewniając odpowiednią temperaturę zimą i latem.
– Płyty posiadają mocną okładzinę Alu, gwarantującą stabilność wymiarową. Nie ma ryzyka kurczenia i rozszczelniania.
– Łatwy, szybki montaż (duże, lekkie płyty). Nie obciążamy konstrukcji.
– Bezpieczeństwo prac – płyty są sztywne, twarde, odporne na nacisk (150 kPa).
– Rozwiązanie systemowe – dostarczana jest też specjalna folia dachowa i odpowiednio długie wkręty.
– Konstrukcja dachu jest wzmocniona, chroniona jest przed zmianami temperatury i wilgotności.
– Można pozostawić od strony pomieszczeń widoczną konstrukcję dachu, co pozwala na ciekawą aranżację wnętrza z wykorzystaniem krokwi jako elementu dekoracyjnego.
– Powerroof – jako jedyna tego typu płyta na rynku, zastosowana w układzie dachowym – nie rozprzestrzenia ognia.
– Osiągnięcie U poniżej 0,20 W/m2·K możliwe jest już od 12 cm Powerroof. Płyty występują w grubościach do 18 cm, co pozwala realizować dachy w budownictwie pasywnym.
energooszczedne-domy-w-technologii-recticel_2

Recticel Powerroof oryginalna nakrokwiowa termoizolacja dachu skośnego

4.9/5 - (9 votes)

Data publikacji: 11 października, 2015

Autor:

4.9/5 - (9 votes)


Komentarze


Udostępnij artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Sabina
    wtorek, 28 maja, 2019

    Na pewno lepiej jest wydać więcej, a potem w czasie korzystania wydawać mniej. Tylko że podczas budowy domu budżet często jest bardzo okrojony i inwestorzy rezygnują z takich właśnie energooszczędnych rozwiązań.

  2. Paula
    środa, 25 grudnia, 2019

    Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo pieniędzy to na pewno warto taki energooszczędny domek pobudować. Z czasem inwestycja zacznie się zwracać. Unikanie mostków termicznych to jeden z elementów energooszczędnego domu.

Podobne artykuły