Energooszczędne okna dachowe dla każdego

Energooszczędne okna dachowe występują z różnymi systemami otwierania: uchwytem na górze lub klamką na dole. Z łatwością można też przerobić je na otwierane elektryczne.
Energooszczędne okna dachowe występują z różnymi systemami otwierania: uchwytem na górze lub klamką na dole. Z łatwością można też przerobić je na otwierane elektryczne. 

Oszczędność energii to nie chwilowa moda, lecz realna potrzeba inwestorów, pragnących zbudować ciepły i przyjazny dla zdrowia dom. Nowe, trzyszybowe energooszczędne okna dachowe VELUX są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy poszukują energooszczędnych okien w korzystnych cenach.

Wcześniej tylko nieliczni inwestorzy mogli sobie pozwolić na zakup energooszczędnych okien. Obecnie, dzięki nowej ofercie firmy VELUX, trzyszybowe, energooszczędne okna dachowe o bardzo dobrych parametrach i wyjątkowym komforcie obsługi są dostępne dla szerokiego grona odbiorców. Wybierając nowe okna klienci zyskują nie tylko więcej światła i komfortową obsługę, ale przede wszystkim zapewniają sobie ochronę przed ucieczką ciepła z domu i niższe rachunki za energię.

Energooszczędne okna dachowe - wszystkie modele wyposażone są w wydają wentylację z filtrami, która dostarcza do wnętrza świeże powietrze nawet przy zamkniętych oknach.
Wszystkie modele wyposażone są w wydajną wentylację z filtrami, która dostarcza do wnętrza świeże powietrze nawet przy zamkniętych oknach.

Okna oferowane są w dwóch rodzajach wykończenia. Okno VELUX GLL to naturalna sosna, nadająca wnętrzom przytulności, zaś okno VELUX GLU wykonane jest z drewna pokrytego poliuretanem. Biały kolor sprawia, że pasuje do nowoczesnych stylizacji, a dzięki odporności na wodę doskonale sprawdza się w łazience i kuchni.

Energooszczędność i komfort

Doskonałe właściwości termoizolacyjne nowych okien osiągnięte zostały dzięki zastosowaniu dwukomorowych pakietów szybowych oraz innowacyjnej konstrukcji profili okiennych ThermoTechnologyTM. Nowy pakiet szybowy tworzą trzy tafle szkła i dwie komory wypełnione argonem. Taka konstrukcja umożliwiła osiągnięcie współczynnika przenikalności cieplnej Uw = 1,1 (W/m2K), a tym samym, okna już dziś spełniają wymagania zawarte w przepisach, które będą obowiązywały od 2021 roku. Na komfort i energooszczędność nowych okien wpływa ponadto specjalna konstrukcja szyby, zapewniająca również wysoki stopień pozyskania energii słonecznej z otoczenia – współczynnik przepuszczalności energii całkowitej g = 0,55. Okna zostały również wyposażone w dodatkową uszczelkę, jeszcze lepiej chroniącą przed chłodem i stratami ciepła i zapewniającą wyższą dźwiękochłonność.

Wytrzymały i ciepły profil okienny ThermoTechnology™, wykonany z klejonego impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego. łączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS - energooszczędne okna dachowe
Wytrzymały i ciepły profil okienny ThermoTechnology™ wykonany jest z klejonego impregnowanego i lakierowanego drewna sosnowego. łączonego z wysokoizolacyjnym tworzywem EPS.
Elegancki i odporny na wilgoć profil okienny ThermoTechnology™. Rdzeń drewniany, z drewna modyfikowanego termicznie, został pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało - energooszczędne okna dachowe
Elegancki i odporny na wilgoć profil okienny ThermoTechnology™: rdzeń drewniany z drewna modyfikowanego termicznie pokryty ciśnieniowo wytrzymałym i w pełni odpornym na wodę poliuretanem pomalowanym na biało.

Wygodny system otwierania

W trzyszybowych oknach VELUX GLL dostępne są dwie wersje otwierania: uchwyt w górnej części skrzydła lub elegancka klamka na dole (typ B). Tymczasem okno VELUX GLU występuje w wersji otwieranej uchwytem w górze skrzydła. Jednak na każdym etapie użytkowania klienci mogą domontować elegancką klamkę na dole, która oferowana jest razem z oknem. Nowe okna wyposażone są w wydajny system wentylacji, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem – dostarcza do wnętrza świeże powietrze, nawet gdy okna są zamknięte. Wentylacja posiada ponadto wbudowany łatwy w czyszczeniu i wymienny filtr powietrza, który zapobiega przedostawaniu się do domu kurzu i owadów.

Więcej informacji na www.velux.pl

Data utworzenia: 27.12.2017


Komentarze

  • PKBK65 napisał(a):

    jedyna wada: nie można otworzyć w czasie deszczu

  • ewunias napisał(a):

    dobra okna to tylko połowa sukcesu. Ważne aby były dobrze zamontowane, bo w innym przypadku nawet najlepsze okna nie będą spełniać swoich funkcji.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły