Energooszczędne okna do poddaszy Fakro

FAKRO FPP-V preSelect
FAKRO FPP-V preSelect 

Energooszczędność to we współczesnym budownictwie jedno z najważniejszych zagadnień – wzrastające ceny energii, wyższa świadomość społeczna i zaostrzające się warunki techniczne skłaniają do poszukiwania produktów budowlanych o dobrych parametrach termoizolacyjnych.

Firma FAKRO, wiodący producent okien dachowych na świecie, jako jedna z najbardziej innowacyjnych firm w Polsce koncentruje swoje działania na kwestii energooszczędności, wprowadzając na rynek produkty o podwyższonej energooszczędności oraz łatwym, systemowym sposobie montażu.

FAKRO FPP-V preSelect

Okno FAKRO FPP-V preSelect to produkt nowej generacji stworzony, by zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających użytkowników. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego systemu okuć posiada dwie, niezależne od siebie funkcje otwierania: uchylną oraz obrotową, a wybór funkcji odbywa się przy użyciu przełącznika preSelect dostępnego w bocznej części ościeżnicy po otwarciu okna. Funkcja uchylna pozwala na pozostawienie okna w dowolnej pozycji w zakresie od O° do 35°, tymczasem obrotowa umożliwia zablokowanie okna po obrocie o 180°, co sprawdza się podczas mycia szyby zewnętrznej. Współczynnik U okna dla pakietu U5 wynosi 0,97 W/m²K. Okno przeznaczone jest do montażu w dachu o kącie nachylenia od 15° do 55° (specjalna wersja 15° do 85°) i istnieje również możliwość montażu w zespoleniach.

FAKRO FTP-V U5
FAKRO FTP-V U5

FAKRO FTP-V U5

Bogato wyposażone okno obrotowe FAKRO FTP-V U5 wyróżnia się na rynku wysoką jakością wykonania oraz bardzo dobrymi parametrami termoizolacyjności. Zawias umieszczony w połowie wysokości okna umożliwia obrót skrzydła lub pozostawienie go w pozycji otwartej, a ponadto skrzydło można również obracać wokół osi o 180° i zablokować zasuwką ryglującą, co pozwala na wygodne mycie zewnętrznej szyby. Dzięki zastosowaniu superenergooszczędnego, dwukomorowego pakietu szybowego U5 znacznie polepszone zostały parametry cieplne okna. Dla standardowego pakietu U3 współczynnik U okna wynosi 1,2 W/m2K, zaś dla pakietu U5 uzyskano wartość 0,97 W/m2K. Okno to szczególnie polecane jest do stosowania w budownictwie, w którym duży nacisk kładziony jest na oszczędność energii cieplnej.

FAKRO FTT U8 Thermo
FAKRO FTT U8 Thermo

FAKRO FTT U8 Thermo

Okno FAKRO FTT U8 Thermo to produkt o specjalistycznej konstrukcji dedykowany dla najbardziej rygorystycznego budownictwa pasywnego, co potwierdzone zostało certyfikatem Passive House. W celu uzyskania najlepszego współczynnika U dla okna z pojedynczym pakietem szybowym (0,58 W/m2K) zastosowano w nim specjalną konstrukcję ramy, poszerzono profile oraz wykorzystano trzykomorowy pakiet szybowy. Okno FTT U8 sprzedawane jest w zestawie z kołnierzem Thermo, który dodatkowo poprawia jego parametry cieplne, eliminując występowanie mostków termicznych. Okno przeznaczone jest do montażu w dachu o kącie nachylenia 15-70°, istnieje też możliwość montażu w zespoleniach.

FAKRO DRC
FAKRO DRC

FAKRO DRC

FAKRO DRC to okno wyłazowe przeznaczone do dachów płaskich. Charakteryzuje się bardzo dobrą termoizolacyjnością. Wykonana z wytrzymałego poliwęglanu kopuła występuje w wersji transparentnej D_C-C lub matowej D_C-M. Poza doświetleniem pomieszczeń znajdujących się bezpośrednio pod oknami, FAKRO DRC umożliwia łatwy i bezpieczny dostęp do płaskiego dachu. Zastosowanie specjalnych zawiasów umożliwia otwarcie skrzydła do 80°, a użyte w konstrukcji sprężyny gazowe ułatwiają obsługę okna, pozwalając także na pozostawienie okna w pozycji otwartej. Okno przeznaczone jest do montażu w dachach płaskich o kącie nachylenia 0-° do 15°.

FAKRO DRL

FAKRO DRL jest wyłazem o nowatorskiej konstrukcji, który w połączeniu ze schodami strychowymi tworzy kompleksowe rozwiązanie, zapewniające dostęp do dachu płaskiego. Konstruktorzy ze szczególną starannością zadbali o zapewnienie wysokiej termoizolacyjności: współczynnik U wynosi 0,67 W/m2K dla całego wyłazu. Skrzydło wyłazu otwierane do 60° wspomagają sprężyny gazowe, ułatwiające jego obsługę i umożliwiające pozostawienie okna w pozycji otwartej. Wyłaz przeznaczony jest do montażu w dachach płaskich o kącie nachylenia 0-5°.

FAKRO LWT Passive House
FAKRO LWT Passive House

FAKRO LWT Passive House

Schody FAKRO LWT Passive House to kompleksowe rozwiązanie przeznaczone do budownictwa pasywnego. Certyfikat Passive House potwierdza, że zastosowanie super termoizolacyjnych schodów wraz z zestawem łączącym je ze stropem gwarantuje doskonałą szczelność oraz izolacyjność, eliminując występowanie mostków termicznych. Współczynnik przenikania ciepła U tych schodów wynosi 0,51 W/m2K, a dopuszczalne obciążenie 160 kg. Schody wyposażone są w stopki, poręcz oraz zestaw izolacyjny, umożliwiający właściwą izolację schodów w stropie.

www.fakro.pl


Energooszczędne okna do poddaszy Fakro
Oceń artykuł

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także