3-szybowe okna – energooszczędność zimą i latem

PAKIET Fakro superTrio – komfort na poddaszu zimą i latem
PAKIET Fakro superTrio – komfort na poddaszu zimą i latem 

Mimo coraz większej popularności i powszechności budownictwa energooszczędnego nadal część inwestorów kojarzy oszczędzanie energii tylko z okresem zimowym. Tymczasem jest kilka metod, które nie zwiększą znacząco kosztów inwestycji, a zapewnią niższe koszty eksploatacji zarówno zimą, jak i latem.

Biorąc pod uwagę ciągłe wzrosty cen energii, energooszczędne rozwiązania są niezwykle potrzebne, by zminimalizować ponoszone przez nas koszty. Dobrze wybrane i użyte produkty energooszczędne pozwolą nam generować korzyści niezależnie od pory roku. I mamy tu na myśli nie tylko niższe rachunki, ale też doskonały mikroklimat oraz przyjemną, komfortową temperaturę pomieszczeń w upalne i mroźne dni.
Pomieszczeniem wyjątkowo wrażliwym na zmiany temperatur jest poddasze. By zmniejszyć wahania temperatur oraz uniknąć znacznej utraty ciepła zimą i dużego nagrzania latem warto wybrać wysokiej jakości stolarkę okienną, uzupełnioną o niezbędne dla komfortu elementy dodatkowe.

Uchylno-obrotowe okna dachowe FPP-V U5 preSelect MAX
Uchylno-obrotowe okna dachowe FPP-V U5 preSelect MAX

Energooszczędne rozwiązania w pakiecie

Dla pełnego komfortu na poddaszu ważne jest zastosowanie właściwych i kompleksowych rozwiązań. Konieczny jest wybór nie tylko odpowiedniego okna dachowego, ale też kołnierza termoizolacyjnego i zewnętrznej osłony przeszklenia. Dodatkowym atutem, poza wysoką jakością materiałów, jest też możliwość zakupu wszystkich potrzebnych elementów w jednym, kompatybilnym zestawie. Taką możliwość mamy dzięki kompletnemu zestawowi SuperTrio, który gwarantuje doskonałą izolację termiczną, a co za tym idzie również przyjemną atmosferę na poddaszu, zdrowy mikroklimat pomieszczeń i niższe rachunki. W pakiecie SuperTrio otrzymamy:
– najwyższej jakości trzyszybowe okna dachowe w wielu modelach
– termoizolacyjny kołnierz Thermo
– markizę zewnętrzną.

Okna balkonowe FGH-V P5 Galeria
Okna balkonowe FGH-V P5 Galeria

Cieplej i taniej zimą

Odpowiednio dobrane trzyszybowe okna firmy Fakro w pakiecie SuprTrio pozwolą na poprawę energooszczędności zarówno poddasza, jak i całego budynku, przyczyniając się do optymalizacji kosztów związanych z ogrzewaniem pomieszczeń mieszkalnych. Zastanawiacie się skąd u nas ta pewność? Wynika ona z korzyści osiągniętych za sprawą umieszczonej na powierzchni szyby powłoce niskoemisyjnej, która:
– Redukuje straty energii, odbijając ciepło z powrotem do wnętrza
– Zatrzymuje pasywnie pozyskane ciepło słoneczne w pomieszczeniu.

Okna kolankowe
Okna kolankowe

Chłodno i tanio latem

Niezależnie od wysokości temperatury na zewnątrz w upalne, letnie dni, oczekujemy, że w domu będzie panował komfortowy, przyjemny chłód. Może zatem wystarczy zainwestować w klimatyzator? Choć to bardzo efektywne rozwiązanie, stanowi mało ekonomiczny sposób uzyskania upragnionego chłodu. Nie tylko jest kosztowny na etapie montażu i późniejszej eksploatacji, ale wymaga również systematycznej dbałości i konserwacji oraz skutkuje zwiększonymi rachunkami za serwis i energię. Dlatego, zamiast chłodzić pomieszczenia, chrońmy je przed przegrzewaniem. Zapewnia to wysoka termoizolacyjność pakietu SuperTrio, dzięki której ciepło z zewnątrz nie dostaje się tak łatwo do wnętrza. Trzyszybowe okno wraz z markizą zewnętrzną zatrzymuje ciepło do ośmiu razy skuteczniej niż jakiekolwiek rolety wewnętrzne. Co więcej, jest to rozwiązanie zdecydowanie zdrowsze. Nie powoduje tak jak klimatyzacja licznych przeziębień i infekcji, a zapewnia komfort odpowiedniej temperatury, zdrowy mikroklimat przy jednoczesnej ochronie środowiska naturalnego.

Wszystkie dostępne modele energooszczędnych okien w pakiecie SuperTrio dostępne są na stronie: www.fakro.pl


Data utworzenia: 20.01.2021


Komentarze

  • ekuc2 napisał(a):

    Super energooszczędne okna trzyszybowe. Polecam.

  • Sebastian napisał(a):

    Super. Polecam

  • szklarz napisał(a):

    Poddasze jest najbardziej narażonym pomieszczeniem na zmienne warunki zewnętrzne. Z tego względu bardzo istotne jest właściwe jego zabezpieczenie przed nadmiernym nasłonecznieniem czy wyziębieniem w okresie zimowym. Istotnym elementem w tym kontekście są bez wątpienia okna. Niskie współczynniki przewodzenia szyb, dobra izolacja okołookienna i profesjonalny montaż zapewnią właściwe warunki klimatyczne pomieszczenia.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły