EUROTEC SawTec wkręty do drewna

EUROTEC SawTec wkręty do drewna
EUROTEC SawTec wkręty do drewna 

Jednym z produktów wprowadzanych na rynek światowy przez firmę jest wkręt ciesielski SawTec. Produkt, który łączy w sobie to, co najlepsze w naszych technologiach. To wkręt do drewna ze specjalną dwustopniową głowicą cylindryczno- -płytową. Specjalna geometria końcówki śruby (DAG), stosowana już w naszych wcześniejszych wkrętach, zmniejsza moment wkręcania, a więc zapobiega efektowi rozszczepiania się drewna podczas wkręcania.

Nowy łeb o zmienionej konstrukcji z „zębami” w dolnej części redukuje wytwarzanie wióra. Kształt pozwala na zastosowanie do połączeń z elementami stalowymi – okuciami. Nie powoduje rozłupywania drewna. Oryginalny łeb cylindryczno-płytowy pozwala na uzyskanie wyższych wartości sił na docisk i przenikanie drewna niż we wkrętach z łbem stożkowym.

EUROTEC SawTec ZK DAG
EUROTEC SawTec ZK DAG

Gwint z dużym zwojem wykonany aż do samej ostrej końcówki w połączeniu z geometrią DAG wkrętu zapewnia zmniejszenie siły potrzebnej do wkręcania. Optymalizuje oddziaływanie wkrętu na drewno, a tym samym zostaje zmniejszona siła rozrywająca materiał (drewno). Technologia umożliwia szybsze wkręcanie przy użyciu mniejszej siły.

EUROTEC SawTec wkręty do drewna

Wkręt ten dedykujemy budownictwu szkieletowemu. Jest doskonały do skręcania podwaliny ze słupkiem i oczepu ze słupkiem. Płaska część łba dobrze „chowa” się w drewnie a jednocześnie uzyskujemy większy docisk i przenikanie główki niż w przypadku wkrętów z łbem stożkowym.
Wkręt wykonany jest ze stali węglowej, ocynkowany z możliwością zastosowania w klasach użytkowych 1 i 2 według DIN EN 1995 – Eurokod 5.
Produkt SawTec jest uzupełnieniem szerokiej gamy produktów firmy Eurotec, która stara się zaspokoić oczekiwania najbardziej wymagających projektantów i wykonawców. W ten sposób powiększamy gamę produktów wytwarzanych na naszych liniach produkcyjnych na terenie zakładów w HAGEN. Jest to kolejna z nowości wprowadzonych przez nas na rynek.

Doradztwo techniczne:

Łukasz Borkowski +48 604 400 884
Robert Hilaruk +48 507 860 348

E.u.r.o.Tec GmbH
Unter dem Hofe 5
58099 Hagen
tel. +49 2331-6245-0

Zapytanie w języku polskim mogą Państwo kierować na adres: info@eurotec.team


Data utworzenia: 02.11.2019


Komentarze

  • Mateusz napisał(a):

    na rynku jest wiele rodzajów wkrętów do drewna jednak bez takich technologi. lepszy gwint i nowy łebek wkręcania wprowadza coś nowego do wykorzystania. przy następnej realizacji spróbuje nowych wkrętów SawTec aby przekonać się jak wkręcają się w drewno.

  • Jacek napisał(a):

    Miałem okazję wielokrotnie z wykorzystaniem, wkrętów firmy Eurotec i mogę zapewnić,że są bardzo dobrej jakości oraz są trwałe.Jeszcze nie używałem wkrętów z dwustopniową głowicą cylindryczno-płytową i chętnie te wkręty wypróbuję w najbliższym czasie.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły