Frezarka siodłowa Mafell ZK 115 Ec

Frezarka siodłowa Mafell ZK 115 Ec
Frezarka siodłowa Mafell ZK 115 Ec 

W konstrukcjach ciesielskich jednym ze sposobów łączenia krokwi z murłatą jest połączenie na zacios. Wykonuje się go tylko na krokwiach, a głębokość wycięcia nie powinna przekraczać 1/3 wysokości ich przekroju. Połączenie krokwi z murłatą za pomocą zaciosu jest skuteczne i zdecydowanie mniej pracochłonne niż te tradycyjne jak zamek kurpiowski czy galicyjski.

Precyzja

Wszystkie połączenia ciesielskie muszą być wykonywane bardzo dokładnie, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie frezarki siodłowej – specjalnie do tego przeznaczonej maszyny. Taką właśnie frezarkę ciesielską w swojej ofercie posiada firma MAFELL – model ZK 115 Ec.
Po ułożeniu na koziołkach od kilku do kilkunastu krokwi frezuje się je prowadząc frezarkę siodłową wzdłuż szyny prowadzącej. Zacios jest identyczny we wszystkich krokwiach, a jakość wykonania – idealna, gdyż głowica frezująca gwarantuje płaszczyznom zaciosu prostopadłość.

Moc

Oferowana przez firmę MAFELL frezarka ZK 115 Ec wyposażona jest w potężny, jednofazowy silnik CUprex, który w odróżnieniu od standardowych wirników ma o 30% więcej uzwojenia, a użyta miedź jest zdecydowanie grubsza w przekroju niż w zwykłym wirniku. Dzięki temu frezarka ma moc 3 kW, a wydajność – jak w maszynie zasilanej na siłę. Co więcej – jednofazowy silnik i specjalna obudowa wykonana ze stopu aluminum z magnezem sprawia, że frezarka jest lekka i waży tylko 18,4 kg.

Elektronika

Frezarka ZK 115 Ec wyposażona jest w moduł elektroniczny, który przede wszystkim zabezpiecza maszynę przed przeciążeniem w czasie pracy, utrzymuje stałą prędkość pod obciążeniem, redukuje liczbę obrotów, gdy maszyna nie pracuje i redukuje emisję głośności. Dodatkowo elektronika zapewnia łagodny rozruch maszyny i hamuje głowicę w ciągu kilku sekund po wyłączeniu frezarki.

Głowica frezująca

Całkowicie na nowo zaprojektowana głowica frezująca (150 x 115 mm) ma 13 noży czterostronnych pokrytych węglikiem spiekanym. 4 noże służą do obróbki wstępnej, a 9 do obróbki końcowej. Przedłużona żywotność noży dzięki faktowi, że można je obrócić 3 razy zanim wszystkie krawędzie noża zostaną stępione. Głowica jest zabezpieczona uchylną osłoną, aby zapewnić maksymalną ochronę użytkownika.

Frezarka siodłowa Mafell ZK 115 Ec

Prosta obsługa

Bardzo prosty system nastawiania frezarki – wystarczy znać kąt nachylenia dachu i głębokość zaciosu – nastawiamy wskaźnik frezowania, głębokość zaciosu oraz kąt i można zaczynać pracę. Przy nastawianiu kąta zaciosu mechanizm nastawczy również się przechyla. Dzięki temu nastawiona głębokość pozostaje taka sama bez względu na kąt.
Potężny silnik frezarki zapewnia także optymalny wyrzut wiórów w czasie pracy.

Wyposażenie

Frezarka siodłowa ZK 115 Ec standardowo wyposażona jest w głowicę frezującą o wymiarach 150×115 mm. Głowica ta umożliwia seryjne frezowanie zaciosów pod kątem do 60° na maksymalną głębokość 75 mm, natomiast po przezbrojeniu maszyny w głowicę wręgującą można frezować wręgi na maksymalną głębokość 70 mm. Dostępne są 3 głowice do wręgowania o wymiarach: 236×50 mm, 190×80 mm i 150×60 mm.
Frezarka przystosowana jest do pracy wzdłuż szyn prowadzących ciesielskich. Standardowo wyposażona jest również w prowadnicę równoległą.

Gwarancja

Frezarka siodłowa ZK 115 Ec – jak i wszystkie maszyny firmy MAFELL – objęta jest 3-letnią gwarancją. Centralny serwis gwarancyjny prowadzi firma ANDREMA PW – MAFELL SERVICE CENTER Polska w Poznaniu.

Aktualną listę punktów sprzedaży można znaleźć na stronie www.mafell.pl

Data utworzenia: 15.09.2016


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły