Golbalux – domy z bieszczadzkiego drewna

Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna
Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna 

Golbalux to jedna z najnowocześniejszych firm na polskim rynku, zajmująca się produkcją energooszczędnych domów z drewna. Działająca od 25 lat firma rodzinna, świetnie przystosowuje się do panujących na rynku trendów i spełnia wymagania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jakość i precyzja

Wszystko zaczęło się we Francji. Tam powstała myśl o tym, że kiedy Państwo Golba wrócą do Polski – założą na wzór zachodni firmę, zajmującą się drewnem. Początkowo były to produkty do budowy dachu i galanteria drewniana na potrzeby dużych producentów mebli. Z czasem firma skupiła się na energooszczędnych domach drewnianych i śmiało rozwija się w tym kierunku. Ponad 4 ha powierzchni i 5 tys. m² hal produkcyjnych, do tego najnowocześniejsze centrum ciesielskie Hundeggera dają firmie ogromne możliwości.

Zakupienie centrum ciesielskiego wynikało z potrzeby. Brak wykwalifikowanych cieśli sprawił, że firma musiała szukać nowych rozwiązań i możliwości. Doskonałym pomysłem okazało się zakupienie urządzenia, gwarantującego niezmienną jakość i precyzję.

Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna

Z Bieszczad na budowę

Firmę na rynku wyróżnia fakt, że wszystkie prace związane z budową energooszczędnego domu gotowego, prowadzone są na miejscu. Drewno przyjeżdża tu z Bieszczad i przygotowywane jest pod indywidualny projekt. Tu jest cięte i suszone. To właśnie od wykonania termicznej obróbki drewna zależy to, jak służyć będzie właścicielom wymarzonego domu. Wysuszone – poddawane jest dalszej obróbce. Na hali prowadzone są dalsze prace – tu powstają całe ściany i gotowe jadą na plac budowy.

Prócz precyzji i świetnych warunków lokalowych Golbalux wyróżnia się także szerokim asortymentem proponowanych elewacji. Klient sam wybiera, czy budynek będzie miał elewację pokrytą drewnem, czy elewacją będzie tynk mineralny. Czy zastosowana zostanie więźba dachowa standard, czy wykonana będzie z wiązarów dachowych.

Pozycję na rynku wzmacnia przynależność firmy do Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe. Tu bowiem Golbalux otrzymuje wsparcie merytoryczne i dowiaduje się o nowościach na rynku. Stowarzyszenie potwierdza niejako markę firmy. Zrzesza bowiem tylko najlepszych. Tych, którzy budują nie tylko w odpowiedniej technologii, ale także z zachowaniem odpowiednich parametrów technicznych. Stowarzyszenie dba także o promocję firmy. Poza tym – stowarzyszenie może więcej. Na każdym polu. Dlatego przynależność do niego jest rodzajem nobilitacji.

Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna
Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna
Golbalux – energooszczędne domy z bieszczadzkiego drewna

Kiedy będę miał dom?

Dom stawiany jest do 7 dni. Już w trzecim dniu kryje się dach, potem – wykończenie. Jednak na taki dom trzeba czekać kilka miesięcy. Wpływ na to ma duże zapotrzebowanie, wynikające z dobrej marki, i cóż tu dużo mówić, z coraz większej świadomości społeczeństwa.

Firma GOLBALUX jest członkiem Stowarzyszenia Energooszczędne Domy Gotowe.

Więcej na stronie golbalux.pl


Data utworzenia: 05.11.2019


Komentarze

  • pozytyw napisał(a):

    Niezwykle cennym jest w obecnych czasach stworzenie produktu, jakim jest dom, na wysokim poziomie technicznym, do tego ekologiczny i energooszczędny. Niewątpliwie dużym walorem jest bardzo krótki czas montażu. Firma Golbalux z pewnością zasługuje na miano firmy wiodącej na rynku budowlanym.

  • kosa napisał(a):

    Można tylko pogratulować wyczucia rynku i odpowiedzi na zapotrzebowanie ludzi co do ekologicznych domów drewnianych,Warto wspierać takie rodzime proekologiczne firmy i korzystać z ich innowacyjnej oferty.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły