Gotowe obróbki na rąbek tradycyjny

Balkon i wole oko na rąbek tradycyjny. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Balkon i wole oko na rąbek tradycyjny. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński 

Jak ważnym elementem domu jest dach wiedzą ci, którzy mieli z nim kiedyś problemy i deszcz „łapali” w wiadra i miski. Nie życzymy nikomu… Zrobienie dachu na lata jest teraz wymogiem koniecznym. Jak jednak wybrać firmę i odpowiedni materiał? Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór kogoś, kto dekarstwo ma niemal we krwi, a dach to dla niego nie element nakrywający dom, ale kunsztowne cacko, z którym warto się zmierzyć.

Podbitka na rąbek tradycyjny. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Podbitka na rąbek tradycyjny.
Wiatrownica, pas podrynnowy i podbitka na rąbek tradycyjny. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Wiatrownica, pas podrynnowy i podbitka na rąbek tradycyjny.

Potrzeby klientów i zaufanie do materiałów bardzo dobrej jakości sprawiły, że firma „Piastek” z siedzibą w Rudnikach koło Częstochowy, skoncentrowała się na obróbce blacharskiej na rąbek tradycyjny. Nie każdy jednak jest dachowym wirtuozem. Dobrych fachowców naprawdę ciężko znaleźć, a obróbka na rąbek to rzecz niezwykle wymagająca. Brak widocznych wkrętów, czyli potencjalnych miejsc przecieków, cięcie i gięcie rąbka, mocowanie haftrami to tylko niektóre elementy potrzebujące wprawnej ręki, specjalistycznych narzędzi oraz maszyn.

Sięgnij po sprawdzoną jakość

Stąd pomysł na zaoferowanie dekarzom gotowych obróbek blacharskich. Każdy dach bowiem składa się z powtarzalnych elementów. Wiatrownice, pasy podrynnowe, podbitka, obróbki kominów, czapy kominowe, obróbki attyk i ogniomurów, a także inne akcesoria do wykończenia dachu to elementy, które są widoczne i powinny podkreślać piękno pokrycia dachowego, zgodnie z zasadą „dobrze dobrane detale tworzą ładną całość”. Nie jest zatem obojętne, jak są wykonane.
Warto skorzystać z rozwiązań gotowych, przygotowanych przez najlepszych. Do ich wykonania wykorzystywane są blachy płaskie tytanowo-cynkowe, aluminiowe, stalowe w szerokiej palecie kolorystycznej RAL. Obróbki przygotowywane są zazwyczaj pod konkretne zlecenie. Ich kształt bowiem, a także wymiary i ilość uzależniona jest od konstrukcji dachu.

Attyka na rąbek tradycyjny. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Attyka na rąbek tradycyjny.
Narożnik attyki z jednego elementu. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Narożnik attyki z jednego elementu.
Gotowa obróbka komina na wymiar. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Gotowa obróbka komina na wymiar.

Jaki dach?

W zasadzie odpowiedź na to pytanie jest dziecinnie prosta – jaki chcesz. Gotowe obróbki blacharskie bowiem przygotowano na dachy płaskie, strome, dwu i wielospadowe. Szeroki asortyment produktów, jego dokładność, powtarzalność, łatwość montażu oraz atrakcyjne ceny sprawiają, że teraz każdy dach będzie solidnie i kompleksowo wykonany. Nie tylko moda Uznana przez architektów, wykonawców i tych, którzy cenią sobie piękno i estetykę. Obróbka blacharska attyki na rąbek tradycyjny. Skąd takie zainteresowanie? Attyka na rąbek nie tylko świetnie wygląda. Mocowana na haftry, bez widocznych wkrętów to gwarancja braku potencjalnych miejsc przecieku i, co za tym idzie, długiej żywotności. Tu także „Piastek” zadbał o klientów i proponuje obróbki do zamówienia na każdy wymiar w bogatej kolorystyce RAL z blachy stalowej powlekanej, blachy aluminiowej, blachy tytanowo cynkowej lub z materiałów powierzonych.

Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Parapet z zamkniętymi szczelnie bokami.
Detal zakończenia rąbka tradycyjnego. Fot. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
Detal zakończenia rąbka tradycyjnego.

Inwestor może zamówić tu gotowe narożniki, obróbki/formatki oraz łącznik typu „T”. Marzenie dekarzy Podzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest niezmiernie ważne. Warto sięgać po to, co stworzyli najlepsi. Lata doświadczenia i ciężkiej pracy dały owoce w postaci gotowych produktów, po które wystarczy sięgnąć. Wysyłając projekt lub rysunek otrzymujecie dokładnie wyliczoną ilość obróbek łącznie z obróbkami startowymi, zamykającymi a dołączona do nich instrukcja sprawi, że wykonawca nie musi rwać włosów z głowy układając poszczególne elementy dachowej układanki. Modny, dobry dach przestaje więc oznaczać długie miesiące czekania na odpowiednią ekipę. Obróbka na tradycyjny rąbek stojący to zwieńczenie Twojego domu i dachu, w dodatku wykonana przez firmę z wieloletnim doświadczeniem.

F.P.H.U. PIASTEK Tomasz Piestrzyński
ul. Grzybowska 22, 42-240 Rudniki
tel. +48 609 789 090
www.piastek.pl

Data utworzenia: 27.04.2019


Komentarze

  • gotowiec napisał(a):

    Każdy element prefabrykowany jest wielkim udogodnieniem dla wykonawcy konstrukcji budowlanych. Pozwala na szybki montaż, uniknięcie docięć i dopasowań. Dlatego warto korzystać z usług producentów wytwarzających na wymiar gotowe elementy. Dodatkowo zapewnia to otrzymanie prefabrykatu w pełni zabezpieczonego, bez uszkodzeń jego powłok antykorozyjnych.

  • praktyk napisał(a):

    Gotowe obróbki są bardzo wygodnym i pozwalającym na przyspieszenie prac na dachu elementem,który z powodzeniem można stosować.Jeśli bym znalazł odpowiednie obróbki blacharskie do swego domu,to raczej skusiłbym się na ich zakup.Wybór gotowych obróbek firmy Piastek na rąbek stojący jest według mnie trafnym rozwiązaniem i warto z niego skorzystać.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły