Gutti AluRynna

 

System Gutti AluRynna jest nowoczesnym rozwiązaniem, łączącym w sobie zalety doskonałego materiału – aluminium lakierowane w procesie coil coating – innowacyjnej metody produkcji – profilowanie na wymiar, na placu budowy, oraz przystępnej ceny – odpowiadającej cenie systemów plastykowych. System chroniony jest 20 letnią gwarancją.

Główną cechą odróżniającą AluRynnę od zwykłych systemów jest proces jej powstawania, AluRynnę produkuje się bowiem bezpośrednio na placu budowy, profilując w specjalnej maszynie, przywiezionej na miejsce pracy przez Oficjalnego Dystrybutora Gutti. Maszyna pracuje na zwykłym napięciu 230V i jest na tyle nieduża że mieści się do furgonetki lub przyczepy. Ideą systemu jest produkcja rynny bez żadnych łączeń i dokładnie na wymiar dachu. Materiał z którego produkowane są AluRynny to specjalnie selekcjonowane, ekologiczne aluminium stopu 3005, obustronnie lakierowane w procesie coil coating na 10 kolorów (grafitowy, brązowy, miedziany, biały, czarny, czerwony, ceglany, szary metaliczny, drewnopodobny jasny i drewnopodobny ciemny). Blacha, z której wykonuje się system ma 0,7 mm grubości, a w przypadku rur spustowych 0,8 i 1,0 mm. Jeżeli chodzi o kształt rynny to można wybrać spośród czterech profili – dwóch gzymsowych, o różnej szerokości – 127 i 152 mm oraz klasycznym – półokrągłym o średnicy 152 mm, dostępny jest także profil Pryzma o boku 105 x 155 mm. Profile podstawowe AluRynny odpowiadają standardowym wymiarom rynien półokrągłych 125 i 150 mm, mają jednak zdecydowanie większą efektywność jeżeli chodzi o szybkość odprowadzenia wody deszczowej z dachu. Dzieje się tak dzięki nieobecności żadnych złączek, które w normalnych rynnach wyhamowują wodę. AluRynna nie koroduje i nie rozszczelnia się, a ceny gotowego orynnowania nie przekraczają kosztu najbardziej podstawowego systemu z plastiku, konkurując jakościowo z systemami wykonywanymi z miedzi i tytan-cynku. W skład systemu odprowadzającego wodę z dachu wchodzą między innymi: rynny, rury spustowe, kształtki, siatki ochronne, haki oraz obejmy.

Więcej na www.guttipolska.pl

Data utworzenia: 30.12.2012


Komentarze

  • Leszek napisał(a):

    Rynny to istotny element dachu a zarazem całego domu. Trwały materiał, długa gwarancja i innowacyjna metoda to istotne zalety. Alurynny Gutti to korzystna alternatywa dla plastiku. Gdybym teraz potrzebował to rozważyłbym taką ofertę. Jednak metal jest dużo odporniejszy.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły