Hotel Mera w Sopocie

 

Wzniesiony tuż przy jednej z sopockich plaży Hotel Mera harmonijnie wpisuje się w nadmorską przestrzeń sopockiego kurortu. Za projekt budynku odpowiada pracownia Dom i Miasto’84, a w jego architekturze dominują rozwiązania inspirowane skandynawskim modernizmem.

Mera Spa Hotel
Sopot, ul. Bitwa pod Płowcami
Autorzy: Dom i Miasto’84
Zespół autorski: Czesław Bielecki, Tomasz Zieliński, Krzysztof Adamus, Elżbieta Andraka, Barbara Pietrasik, Dorota Pajchel
Powierzchnia terenu: 16369 m²
Powierzchnia zabudowy: 2878 m²
Data realizacji: 2012

Prace blacharskie wykonała firma Tomaszczyk i Synowie blachą tytan cynk Rheinzink
Prace blacharskie wykonała firma Tomaszczyk i Synowie blachą tytan cynk Rheinzink

Hotel Mera położony jest w otoczeniu wydmowego krajobrazu, zaledwie kilkadziesiąt metrów od sopockiej plaży. Za projekt budynku odpowiada pracownia Dom i Miasto’84 prowadzona przez Czesława Bieleckiego. Architektura budynku charakteryzuje się umiarem i szlachetną prostotą. Ogrody, kawiarnia i basen na płaskim dachu, częściowe oparcie budynku słupach, trójkątne wykusze z pionowymi oknami, wieża przylegająca do jednej z elewacji, a także zastosowanie drewna, nawiązują do nadmorskiego i skandynawskiego modernizmu.

Budynek harmonijnie wpisuje się w otaczający go krajobraz. Obiekt w kształcie nieregularnej podkowy otwarty jest na morze, promenadę i molo z funkcjami gastronomicznymi, urządzeniami spa i pokojami zabiegowymi. Teren wokół hotelu zagospodarowano nadmorską roślinnością, oczkami wodnymi i naturalnym kamieniem. Goście mają do dyspozycji około 140 pokoi oraz baseny, w tym jeden na dachu w centralnej części budynku.

hotel-mera-w-sopocie_3 hotel-mera-w-sopocie_4 hotel-mera-w-sopocie_5 hotel-mera-w-sopocie_6 hotel-mera-w-sopocie_7 hotel-mera-w-sopocie_8 hotel-mera-w-sopocie_9 hotel-mera-w-sopocie_10 hotel-mera-w-sopocie_11 hotel-mera-w-sopocie_12 hotel-mera-w-sopocie_13 hotel-mera-w-sopocie_14 hotel-mera-w-sopocie Prace blacharskie wykonała firma Tomaszczyk i Synowie blachą tytan cynk Rheinzink hotel-mera-w-sopocie_1 hotel-mera-w-sopocie_2

 

Data utworzenia: 13.11.2015


Komentarze

  • Magda napisał(a):

    Eleganckie kształty, naturalne materiały to coś co wyróżnia ten hotel. Dodatkowo basen na dachu jest rewelacyjny.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły