Idealne połączenie domu kandyjskiego z blachodachówką Lindab Riviera

Idealne połączenie domu kandyjskiego z blachodachówką Lindab Riviera
Idealne połączenie domu kandyjskiego z blachodachówką Lindab Riviera 

Projekty domów kanadyjskich cieszą się dużą popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i w Europie. Lekka konstrukcja i stosunkowo krótki czas budowy sprawiają, że na nie chętnie decydują się ludzie często zmieniający miejsce zamieszkania oraz ci, którym zależy na czasie. Są proste w budowie z funkcjonalnym rozkładem pomieszczeń. Jeśli tylko zadbamy o odpowiedniej jakości materiały oraz późniejszą konserwację, dom kanadyjski posłuży naszym klientom na długie lata.

Domy w stylu kanadyjskim to także wielospadziste dachy o dużym kącie nachylenia na których pokrycie najchętniej wybierana jest panelowa, symetryczna, 2-modułowa blachodachówka Lindab Rivera, która idealnie wkomponowuje się w styl kanadyjski. Przy podjęciu decyzji o wyborze dachu stalowego warto zwrócić uwagę na 3 kluczowe elementy, tj. typ użytego rdzenia stalowego, grubość powłoki cynkowej oraz typ powłoki. Zgodnie z obowiązującymi normami rdzeń powinien mieć co najmniej 0,4 mm, ale im grubszy, tym korzystniej. Ważne, aby rdzeń był pokryty warstwą ocynku w celu zabezpieczenia przed korozją. Aby zapewnić optymalną ochronę, grubość powłoki cynkowej powinna oscylować w granicy 275 g/m2.

Idealne połączenie domu kandyjskiego z blachodachówką Lindab Riviera

Blachodachówka panelowa Riviera zrobiona jest z blachy stalowej o grubości 0,5 mm, dostępna w 2 wersjach: matowa lub z połyskiem. Dostępna w szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dopasowanie do koloru okien, elewacji, a także rynien, które razem powinny tworzyć integralną, spójną całość. Walory estetyczne mają znaczenie, ale kluczowym czynnikiem wyboru Riviery jest powłoka HBP (utwardzony poliester) odporny na czynniki atmosferyczne tj. śnieg, deszcz, czy promienie UV, co przekłada się na większą stabilizację koloru.
Pokrycie jest bardzo szczelne, a jego elementy umożliwiają układanie od dowolnej strony tworząc tzw. lustrzane odbicie, niwelując przy tym utratę materiału. Unikalny kształt paneli, a zarazem prosty montaż i duża powierzchnia efektywna (0,89 m2) znacznie przyspiesza instalację. Producent pomyślał także o ludziach dążących do perfekcji, którym żaden detal nie umknie i umożliwił zastosowanie dyskretnego systemu łączeń, dzięki któremu śruby są ukryte pod panelem i zwyczajnie ich nie widać. Już na etapie wyboru pokrycia dachowego warto zainteresować się, czy nasz dystrybutor oferuje kompleksowe rozwiązania i dostępność towaru od ręki w razie nieprzewidzianych sytuacji nie uwzględnionych wcześniej w projekcie.

ZALETY BLACHODACHÓWKI RIVIERA:

 • symetryczna, 2-modułowa umożliwia układanie od dowolnej strony bez strat materiału
 • prosty i szybki montaż
 • mała waga panelu i łatwe manewrowanie panelem na dachu
 • możliwość zastosowania systemu dyskretnych łączeń
 • dostępna z magazynu od ręki w szerokiej palecie barw (możliwość skompletowania z rynną)
 • gwarancja do 30 lat

Więcej informacji na stronie www.lindab.pl


Idealne połączenie domu kandyjskiego z blachodachówką Lindab Riviera
Oceń artykuł

Komentarze

 • KB napisał(a):

  Nie sądzicie, że połączenie domku kanadyjskiego z blachodachówką jest nieco dziwne? Dom kanadyjski powinien być z bala, kryty gontem bitumicznym albo lepiej strzechą :) Ale to chyba marzenia :)

 • Ania napisał(a):

  Bardzo podoba mi się ta dachówka, jak będę na etapie krycia swojego domu na pewno się do was odezwę ;)

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także