Idealne połączenie

Idealne połączenie
Idealne połączenie 

Opactwo Douai Angielskiej Kongregacji Benedyktyńskiej znajduje się pomiędzy Reading a Newbury, w Hrabstwie Berkshire, około godziny drogi na zachód od Londynu. Budowa obecnego kościoła i dawnej szkoły Douai trwała od 1929 r. aż do 1993 r.

Firma Bewley Homes nabyła posiadłość z zamysłem tchnięcia życia w bardzo cenioną, historyczną okolicę. Projekt zakładał renowację szkoły i budowę nowych zabudowań klasztornych na rozległych ziemiach należących do opactwa.

Przejście z przeszłości do teraźniejszości

Głównym celem dewelopera było stworzenie budowli na miarę XXI. wieku, będącej jednocześnie nawiązaniem do chlubnej przeszłości opactwa. Projekt powstał w biurze Robert Adam Architects, zdobywcy wielu nagród za projekty budynków historycznych udanie naśladujących architekturę podkreślającą dziedzictwo danego miejsca. Architekci ściśle współpracowali z zajmującą się narodowym dziedzictwem organizacją English Heritage oraz agencją rządową, odpowiedzialną za ochronę i promowanie budowli historycznych.

Z szacunkiem dla przeszłości

Głównym założeniem projektu było dostosowanie nowych domów do stylu i charakteru zabytkowej zabudowy. Deweloper szukał takich form, które byłyby kontynuacją przeszłości, zwracając jednocześnie dużą uwagę na czystość projektu i jakość materiałów. Nowe, trzy i czteropokojowe domy charakteryzują się różnorodnością naturalnych materiałów, ale przede wszystkim, nie gryzą się z imponującą architekturą historycznego opactwa Douai.

Maksimum autentyczności

Po długich poszukiwaniach deweloperowi udało się dobrać takie materiały, których wysoka jakość i charakter najlepiej nadawały się do osiągnięcia zamierzonych celów. Wszystkie nowe domy zostały pokryte rękodzielniczą, płaską dachówką ceramiczną 309 heritage medium firmy Koramic. Do wykonania całego projektu użyto około 250 tysięcy dachówek.

Trafny wybór

Clive Evans z firmy Crest Roofing zajmującej się kryciem dachów uważa, że w pełni został osiągnięty efekt połączenia przeszłości z teraźniejszością: „Do renowacji istniejących budynków użyto oryginalnych stuletnich dachówek, które należało ostrożnie zdjąć, a potem na nowo położyć. Dachy na nowych budynkach musiały do nich pasować, co było dużym wyzwaniem, zarówno architektonicznym, jak i finansowym, któremu udało nam się sprostać dzięki dachówkom firmy Koramic.” Kierownik techniczny firmy Bewley Homes, Brian Bradshaw, jest pod wrażeniem jakości wykonania i wyglądu dachówek Koramic: „Naszym dostawcom udało się uzyskać wyjątkowy produkt, dzięki któremu mogliśmy zrealizować nasze marzenie.”

Odpowiedni wygląd i jakość wykonania

„Każdy materiał poddaliśmy wnikliwym badaniom, aby mieć pewność, że jest on najlepszym z dostępnych. Rozważaliśmy wiele różnych dachówek, ale rękodzielnicze dachówki 309 firmy Koramic zdecydowanie przewyższały inne swoim wyglądem i specyfikacjami technicznymi.” “Konieczne było dopasowanie nowych domów do stylu i wyglądu obiektów zabytkowych, a te dachówki wyglądają, jakby nie były nowe, ale służyły już od wielu lat, a nam o to właśnie chodziło.”

Idealne połączenieIdealne połączenie

Projekt: Renowacja zabytkowego budynku szkoły w opactwie Douai oraz budowa nowych domów mieszkalnych, hrabstwo Berkshire (Wielka Brytania) Klient: Bewley Homes Projektant: Nigel Anderson, biuro Robert Adam Architects Wykonawca dachów: Crest Roofing Ltd. Tadley, Hampshire Dachówka ceramiczna: Koramic Bouxwiller 309

Data utworzenia: 04.04.2013


Komentarze

  • Jaśmina napisał(a):

    Dostosowanie nowych domów do stylu zabytkowej zabudowy było na pewno trudne. Z pomocą przyszły odpowiednio dobrane materiały i dokładni wykonawcy.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły