Innowacje szkoleniowe w FAKRO

Fot. 1. Przygotowanie okna dachowego do montażu.
Fot. 1. Przygotowanie okna dachowego do montażu. 

W Dziale Szkoleń Produktowych FAKRO zapowiada się nie tylko aktywny sezon szkoleniowy, ale także planowane są liczne zmiany, dzięki którym oferta szkoleniowa będzie jeszcze atrakcyjniejsza. Nowy 2019 rok przyniesie szereg innowacyjnych rozwiązań, które odpowiedzą na potrzeby naszych klientów.

Nie będziemy zdradzać wszystkiego – element zaskoczenia to nie przeżytek. Uchylimy jednak rąbka tajemnicy…

Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami

2019 rok będzie także przełomowy ze względu na zmianę formuły szkoleń. Została zmieniona nazwa Działu Szkoleń na „Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami”. Firma FAKRO odstępuje od dotychczas realizowanych szkoleń w terenie na rzecz utworzenia w nowosądeckiej siedzibie FAKRO Centrum Szkoleniowego. W systemie dotychczasowych szkoleń to prawdziwa rewolucja. Zmiana miejsca realizacji szkoleń to jedno, drugie – rozbudowana oferta, z której każdy zainteresowany będzie mógł wybrać interesujące go zagadnienie. Oferta będzie ogólnodostępna, a formuła zajęć umożliwi – po raz pierwszy w historii FAKRO – korzystanie z zajęć nie tylko zorganizowanym grupom, ale każdemu, kto będzie zainteresowany podniesieniem kwalifikacji zawodowych z danego obszaru.
W celu zapewnienia efektywności kształcenia, szkolenia będą organizowane w niewielkich grupach, do 15 osób. Uczestnicy będą wybierać szkolenia z gotowej oferty. Szkolenia będą prowadzone przez cały rok w oparciu o przygotowany wcześniej kalendarz. Będą mogli z nich skorzystać zarówno architekci, dekarze, sprzedawcy, jak również automatycy czy monterzy stolarki budowlanej.

Fot. 2. Gięcie elementów blaszanych.
Fot. 2. Gięcie elementów blaszanych.

Realizowanie szkoleń na miejscu wpłynie także na ich jakość ze względu na dostępność do eksperckiej wiedzy menadżerów czy serwisantów.
Planowo szkolenia zostaną uruchomione na wiosnę bieżącego roku. Docelowo będą także realizowane w Lesznowoli (koło Warszawy) oraz w przyszłości w miejscowościach, w których mieszczą się magazyny FAKRO.

Rekomendacje uczestników

W ostatnim czasie zostały przeprowadzone pilotażowe szkolenia według nowej formuły w Centrum Szkoleń FAKRO, w głównej siedzibie w Nowym Sączu.
Uczestnicy szkoleń w grupach 10-osobowych realizowali następujące tematy:

  1. „Montaż okna dachowego z prawidłową wiatroizolacją w blaszanym pokryciu gontopodobnym”,
  2. „Montaż okien do dachów płaskich, prawidłowa izolacja i obróbka okien materiałami rolowymi ”.

Podczas realizowanych szkoleń uczestnicy mieli okazję do pogłębienia swojej wiedzy teoretycznej jak i praktycznej. Uczestnicy szkoleń pilotażowych bardzo pochlebnie wyrażali się na temat nowej formuły szkoleń.
– To moja dziesiąta wizyta w FAKRO. Co roku wchodzą nowe rzeczy, trzeba wiedzieć jak je zastosować, żeby były dobrze zamontowane, zgodnie z zaleceniami producenta. Zawsze to także okazja do spotkania z kolegami z branży, z którymi można wymienić się doświadczeniami i miło spędzić czas. Jako wieloletni uczestnik szkoleń FAKRO, serdecznie zachęcam wszystkich zainteresowanych do udziału w takim szkoleniu. Jestem przekonany, że każdy wyjdzie stąd zadowolony – komentuje Jarosław Stypuła, Prezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Dekarzy, Dom Bud.

Fot. 3. Efekt końcowy szkolenia.
Fot. 3. Efekt końcowy szkolenia.

Specjalnie dla dekarzy, montażystów i automatyków na Facebooku została utworzona grupa Fachowcy FAKRO, do której serdecznie zapraszamy. Grupa ma służyć wymianie doświadczeń, ciekawych pomysłów, realizacji i innych tematów, które wraz z firmą FAKRO mogą Państwo poruszać.
Wkrótce dekarze zarejestrowani w naszej bazie otrzymają katalog szkoleń na rok 2019. Zachęcamy do zapoznania się z tematami szkoleń i wybrania interesujących Państwa zagadnień. Zapraszamy na szkolenia do Centrum Szkoleń i Współpracy z Wykonawcami w malowniczym Nowym Sączu.

www.fakro.pl

Data utworzenia: 09.02.2019

Więcej na temat:
Innowacje szkoleniowe w FAKRO
4.8 (96.82%) 44 głos[ów]


Komentarze

  • Gutek napisał(a):

    Bardzo dobrze, że oferta szkoleniowa jest cały czas wzbogacana. Na pewno każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie. Według uczestników firma Fakro świetnie się spisała, więc czego chcieć więcej? Tylko się szkolić.

  • Szymon napisał(a):

    Większa liczba lokalizacji gdzie będzie można odbyć takie fachowe szkolenie zwiększy liczbę uczestników z różnych specjalności. W mniejszych grupach szkoleniowych każdy ma szansę na cześć praktyczną. Dobrze, że firma Fakro rozwija swoją ofertę szkoleniową, idzie do przodu.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także