Innowacyjny program kształcenia

Innowacyjny program kształcenia
Innowacyjny program kształcenia 

Już od września rusza innowacyjny program nauczania w zawodach stolarz cieśla i dekarz.

Od września 2013r. w porozumieniu z marką Festool, Protool oraz firmą Dietrich`s, w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Garbatce-Letnisku rozpoczynamy naukę w oparciu o innowacyjne programy nauczania w zawodach: stolarz, cieśla i dekarz. Kształcenie w tych zawodach kierujemy przede wszystkim do osób, które pragną zdobyć te poszukiwane na rynku pracy zawody oraz dla osób już pracujących w tych zawodach, które chcą potwierdzić swoje kwalifikacje w zawodzie przystępując do egzaminu państwowego.

Innowacyjny program kształcenia

Nauka realizowana na kursach kwalifikacyjnych w oparciu o programy zatwierdzone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest bezpłatna, realizowana w zjazdach 2-3 dniowych (piątek, sobota, niedziela) i dotyczy samych przedmiotów zawodowych.

Dlaczego kursy kwalifikacyjne?

1. Dają możliwość uzyskania zawodu w krótkim czasie do 2 lata. 2. Po ukończeniu nauki słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia danej kwalifikacji (zawodu), wymagane przez pracodawców od początku 2015 r. 3. Świadectwo ukończenia danej kwalifikacji uprawnia do zdawania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie przed komisją Państwową. 4. Uzyskane dokumenty honorowane są w Polsce i krajach UE. 5. Posiadanie dokumentów potwierdzających zawód uprawnia do ubiegania się o pozyskiwanie środków unijnych na rozpoczęcie i rozwój swojej działalności itp.

Innowacyjny program kształcenia

Dlaczego te zawody?

1. Jest duże zapotrzebowanie na rynku pracy i są dobrze płatne. 2. Są zawodami rozwojowymi mając na uwadze rozpoczęte budowy domów, ich rozbudowy i remonty. 3. Możliwość znalezienia pracy w kraju i za granicą oraz otworzenia własnej działalności.

Innowacyjny program kształcenia

Dlaczego program innowacyjny?

1. Jest w pewnym zakresie elastyczny i dostosowany do aktualnych potrzeb rynku pracy. 2. Uwzględnia podstawę programową MEN oraz dodatkowo: a) zajęcia z historii sztuki w budownictwie drewnianym, b) zdobnictwo w architekturze drewnianej, c) projektowanie wyrobów z drewna w oparciu o programy komputerowe firmy Dietrich’s, d) inne według potrzeb słuchaczy. 3. Realizacja części zajęć teoretycznych przez internet na platformie e-learningowej. 4. Zajęcia praktyczne realizowane są w doskonale wyposażonych warsztatach szkolnych oraz u pracodawców w realnych warunkach budowy. 5. Realizacja części zajęć praktycznych i teoretycznych w pracowniach Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa i Organizacji Pracy w Radomiu na Wydziale Budownictwa (partner CKU w Garbatce-Letnisku).

Innowacyjny program kształcenia

Dlaczego w CKU w Garbatce-Letnisku?

1. Posiadamy długoletnie doświadczenie w nauczaniu tych zawodów. 2. Jesteśmy Ośrodkiem Egzaminacyjnym w zawodach stolarz i cieśla (oraz ubiegamy się o to w zawodzie dekarza). 3. Posiadamy pracownie warsztatowe doskonale wyposażone w maszyny i urządzenia najwyższej jakości w branży drzewnej (marki Festool) i ciesielskiej (marki Protool) oraz program do projektowania elementów z drewna firmy Dietrich’s. 4. Posiadamy doświadczoną kadrę wykładowców i instruktorów praktyków w zawodach. 5. Współpracujemy z wieloma firmami i instytucjami branżowymi na rynku lokalnym i ogólnopolskim. 6. Posiadamy różne kierunki kształcenia zawodowego i ogólnego dla dorosłych, z których nasi słuchacze mogą skorzystać dodatkowo, np. uzupełnić wykształcenie średnie ogólne i zawodowe w formie eksternistycznej. 7. Posiadamy możliwość zakwaterowania i wyżywienia podczas zjazdów w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym na terenie CKU. 8. Dobry dojazd z każdego kierunku. 9. Gwarantujemy skuteczną, a zarazem miłą atmosferę pracy.

Inne formy kształcenia u CKU w Garbatce-Letnisku

1. Prowadzimy kursy doskonalące (płatne) w następujących kierunkach: a) stolarz meblowy, b) stolarz-cieśla, c) snycerstwo, d) wykończenie drewna politurą, woskowanie i olejowanie, e) podstawy projektowania mebli i wyrobów z drewna w oparciu o programy komputerowe, f) podstawy programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, stosowanych w przemyśle drzewnym.

Innowacyjny program kształcenia

form kształcenia oraz kursów, można znaleźć na stronie www.drzewna.com w zakładce CKU – kursy i szkolenia, a także w sekretariacie szkoły – tel. (48) 621 00 47 lub tel. kom. 608 844 948; 501 480 228. Zapraszamy do naszych szkół i na kursy. Bogusław Szumilas

Data utworzenia: 01.07.2013


Komentarze

  • Marta napisał(a):

    Ważne jest zdobywanie kwalifikacji w miejscach, które są ośrodkiem egzaminacyjnym. Dzięki temu mamy pewność, że jesteśmy odpowiednio przygotowani do zawodu i do egzaminu, a także możemy zdawać egzamin w miejscu nauki.

dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Podobne artykuły