iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu

iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu
iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu 

Dachy budowane w nowoczesnym stylu są nieodzownym elementem współczesnej architektury. Stanowią one podstawę minimalistycznego budownictwa z prostymi bryłami.

Odpowiedzią na takie trendy jest autorskie rozwiązanie firmy Metrotile. W oparciu o wieloletnie doświadczenie w produkcji blach jednomodułowych powstała nowa seria paneli z blachy, które na rynku pokryć płaskich wyróżniają się pod względem rodzajów przetłoczeń i sposobu montażu. Zastosowanie paneli obejmuje również elewacje.

Zalety

Jako zalety pokrycia iPanel należy wymienić przede wszystkim niski koszt zakupu i krótki czas montażu, natomiast przy renowacji starych dachów z pokryciami bitumicznymi nie ma potrzeby podnoszenia okien połaciowych i niektórych opierzeń.
Rdzeń jest zabezpieczony powłoką Magnelis, która jest mieszaniną magnezu, aluminium i cynku. Taka powłoka jest znacznie trwalsza od powłok cynkowych i bazujących na alucynku.

iPanel

iPanel (ang. Interlock – zazębiający) jest regularną, symetryczną i płaską formą pokrycia dachowego występującego w formie panelu z blachy o wymiarach 43 x 134 cm. Do wyboru są trzy warianty wykończenia:

  • z posypką,
  • akrylowy matowy (Prestige),
  • akrylowy połyskowy (Prestige Plus).

Warto podkreślić, że 6 prostokątów znajdujących się na panelu może zawierać różne przetłoczenia, tak jak np. panel iSlate będący imitacją łupka kamiennego.

Układanie

Ważną cechą pokrycia iPanel jest prosty sposób układania. Prace w tym zakresie zaczyna się od rusztu, łat i kontrłat. Jako łata zalecana jest deska o wymiarach ok. 100 x 20 mm.
Na pierwszej łacie od okapu, za wyjątkiem pasa nadrynnowego, mocuje się tzw. pas startowy, natomiast układanie paneli zaczyna się od prawej dolnej strony do lewej górnej. Panele są mocowane wkrętami za górny fartuch, z kolei od dołu zaczepia się je o pas startowy lub przetłoczenia panelu ułożonego poniżej. W efekcie mocowanie jest ukryte. Boczny zakład ma wysoki poziom szczelności, zatem pokrycie może być układane na dachach o kącie nachylenia od 10°. Pozostałe elementy obróbek mają identyczne konstrukcje jak inne systemy oferowane na rynku.

iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu

Możliwość układania na pokryciach bitumicznych

Przydatne rozwiązanie stanowi możliwość układania paneli bezpośrednio na papie lub starych gontach bez użycia łat, co było już wielokrotnie stosowane w oparciu o panele z przetłoczeniem Shingle. Warto podkreślić, że na wielu dachach pokrycie z gontem papowym nie było szczelne.
Należy pamiętać, że układając panele nie ma możliwości prostowania połaci dachu, z kolei na dachach, na których nachylenie przekracza 30°, komunikacja może być utrudniona. iPanel firmy Metrotile to proste rozwiązanie, które łatwo się montuje. Ważny jest brak zjawiska fałdowania pod wpływem działania wysokiej temperatury.

Więcej na temat oferty iPanel można uzyskać pod numerem telefonu tel. +48 605 467 994 i na stronie www.metrotile.pl

Data utworzenia: 29.11.2016


iPanel – sposób na łatwy montaż nowoczesnego dachu
4.3 (85.71%) 7 głos[ów]


dołącz do dyskusji

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Zobacz także